Mariánský sloup

Má se vrátit Mariánský sloup na Staroměstské náměstí v Praze? | Pro a proti
zhlédnutí 5KPřed 3 měsíci
Českou společností už zase hýbe spor o Mariánský sloup v Praze. Je sloup ze 17. století, který rozvášněný dav strhl v roce 1918, symbolem habsburské nadvlády a rekatolizace země, nebo gestem smíření a tolerance? A patří replika M..
Petr Váňa sochař - Mariánský sloup 190611
zhlédnutí 223Před 3 měsíci
Debata s autorem kopie Mariánského sloupu o jeho obnově na Staroměstském náměstí v Praze. Stránky Mariánského sloupu: marianskysloup.info
Tiskovová konference Mariánský sloup 780 zk
zhlédnutí 1,3KPřed 2 lety
Odpůrci "obnovení" Mariánského sloupu v Praze na Staroměstském náměstí uvedli důvody, proč nesouhlasí se stavbou: jde o akci malé katolické sekty, která se vyhýbá diskuzi a pokoutnými cestami chce prosadit stavbu, která symbolizova..
Mariánský sloup - Jiný pohled
zhlédnutí 329Před rokem
Odpůrci "obnovení" Mariánského sloupu v Praze na Staroměstském náměstí uvedli důvody, proč nesouhlasí se stavbou: jde o akci malé katolické sekty, která se vyhýbá diskuzi a pokoutnými cestami chce prosadit stavbu, která symbolizova..
Mariánský sloup na Staromáku nebude
zhlédnutí 348Před 2 lety
Odpůrci "obnovení" Mariánského sloupu v Praze na Staroměstském náměstí uvedli důvody, proč nesouhlasí se stavbou: jde o akci malé katolické sekty, která se vyhýbá diskuzi a pokoutnými cestami chce prosadit stavbu, která symbolizova..
Mariánský sloup na Staroměstském náměstí
zhlédnutí 500Před měsícem
Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze byl postaven po třicetileté válce jako vyjádření díků za úspěšné odražení švédského obléhání. Sloup od významného sochaře Jana Jiřího Bendla byl první barokní památko..
Mariánský sloup Praha 170902
zhlédnutí 572Před 2 lety
Návrat významné barokní památky má stavební povolení pro jeho návrat na Staroměstské náměstí v Praze.
Mariánský sloup připlul pod Karlův most
zhlédnutí 576Před 3 měsíci
Podporuji několik let obnovení skvělé barokní památky Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Platné stavební povolení je blokováno pirátským magistrátem z důvodu nenávisti ke křesťanství. Zásadně s tím nesouhlasím a..
FAKTACZ HŘIB A MARIÁNSKÝ SLOUP
zhlédnutí 86Před 2 měsíci
V řešení maličkosti se skládá mozaika úrovně politika a jeho osobní morálka. Někteří lidé to mají v povaze. A nezaprší a nezaprší !
Návrat Mariánského sloupu do Prahy 190611
zhlédnutí 130Před 3 měsíci
Kopie Mariánského sloupu byla přivezena do Prahy. Společnost pro jeho obnovu zahájila návrat sloupu na Staroměstské náměstí v Praze, kam na sobotu 15.6.2019 od 16 hodin svolala shromáždění na podporu realizace této akce. Stránky Mari..
Mariánský sloup Staroměstské nám.
zhlédnutí 47Před měsícem
Svobodné rádio s Lenkou Procházkovou a přiblížení 20 letého boje o zbouraný Mariánský sloup, při založení Československé republiky.
TK odpůrců znovupostavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze
zhlédnutí 205Před 2 lety
Určitě se to taky dá nechat, jak to je, žádný sloup na Staromáku nestavět, a zůstane místo na velkoplošné obrazovky, trhy, showbiz, předzahrádky a tak dále. A bude klid - na zábavu… Zvony pamatují, lidé ne... Konala se 7.9.2017 o..
Primátor o obnově mariánského sloupu na Staroměstském náměstí
zhlédnutí 251Před 6 lety
Bohuslav Svoboda, primátor / Zastupitelstvo HMP 25. dubna 2013 / www.praha.eu
Nakládání kamenů pro Mariánský sloup na loď
zhlédnutí 206Před 3 měsíci
9.6.2019 jsme vytáhli na světlo mnoho let čekající kameny pro Mariánský sloup 10.6.2019 bylo těchto 250ks kamenů naloženo na říční loď a vydají se do centra Prahy, kde z nich bude postaven Mariánský sloup na Staroměstském náměst..
Mariánský sloup - Boromějky
zhlédnutí 55Před 3 měsíci
This video is about Mariánský sloup - Boromějky
Prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc., dr. h. c. - TK k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 435Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 Prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc., dr..
Vznik Československé republiky a stržení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí
zhlédnutí 552Před 5 lety
Přednáška historičky Marie Mazánkové "Vznik Československé republiky a stržení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí ," kterou dne 3. 10. 2013 uspořádal Obvodní výbor Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3.
Robert Vašíček bojuje za znovu-vztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí
zhlédnutí 103Před 9 měsíci
Robert Vašíček bojuje na 2. jednání zastupitelstva hlavního města Prahy za znovu-vztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí
Mariánský sloup 2014
zhlédnutí 50Před 3 měsíci
This video is about Mariánský sloup 2014
Zastupitelé opět řešili Mariánský sloup
zhlédnutí 104Před 9 měsíci
This video is about Mariánský sloup 2014
Obnova Mariánského sloupu a pomníku maršála Radeckého
zhlédnutí 689Před 6 lety
Obnova Mariánskeho stĺpu a pomníka maršála Radeckého
Vitorchiano - práce na Mariánském sloupu pro Prahu
zhlédnutí 165Před 10 lety
Tři sochaři pracují na části kopie Mariánského sloupu, který kdysi stával na Staroměstském náměstí uprostřed Prahy. Kámen věnovalo město Italské Vitorchiano v květnu 2008. Autor videa: Petr Řehoř
Příjezd kamenů Mariánského sloupu do Prahy
zhlédnutí 169Před 3 měsíci
11.6.2019 jsme do Prahy přivezli 250 kamenů pro architekturu Mariánského sloupu, hlavici a část sanktuáře. Na přídi lodi byl odlitek Panny Marie stržené z Mariánského sloupu.
Křesťané za Mariánský sloup
zhlédnutí 678Před 3 měsíci
Setkal jsem se se známým křesťanským písničkářem Petrem mariou Lutkou. Podporuji několik let obnovení skvělé barokní památky Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Platné stavební povolení je blokováno pirátským magi..
Plavba kamenů Mariánského sloupu
zhlédnutí 561Před 3 měsíci
Přijďte podpořit stavbu Mariánského sloupu 15.6.2019 v 16h na Staroměstské náměstí. Vemte sebou přátele, ať je vidět, že Mariánský sloup na Staroměstském náměstí lidé chtějí! Facebook událost: even..
Hledání ztraceného času - Některé pomníky pražské
zhlédnutí 1,1KPřed 9 měsíci
Historické záběry budování, odhalování i bourání některých pražských soch a pomníků. Připravili K. Čáslavský a P. Vantuch Pomník je těžký objekt z kamene nebo bronzu, se kterým jen tak někdo nehne a který odolává zubu ča..
Mariánský sloup ze Staroměstského náměstí v Lapidáriu Národního muzea
zhlédnutí 1,4KPřed 7 lety
Před časem jsme vám na portálu Muzeum 3000 představili osudy pomníku maršála Radeckého. V Lapidáriu Národního muzea si však můžete prohlédnout i části dalšího sochařského díla, které padlo za oběť nepříznivé době a nyní..
PamátkyDnes.cz - Mariánský sloup, Prostějov
zhlédnutí 2,5KPřed 5 lety
V rámci podpory vzdělávání a cestovního ruchu představuje produkční společnost cine4net, s.r.o. sérii krátkých dokumentárních filmů o kulturních a historických památkách v rámci ČR - internetový projekt "PamátkyDnes.cz". Druh..
Vrátí se Mariánský sloup na Staroměstské náměstí
zhlédnutí 214Před 2 lety
V rámci podpory vzdělávání a cestovního ruchu představuje produkční společnost cine4net, s.r.o. sérii krátkých dokumentárních filmů o kulturních a historických památkách v rámci ČR - internetový projekt "PamátkyDnes.cz". Druh..
Mariánský morový sloup
zhlédnutí 101Před rokem
Máte rádi dějiny, zajímají vás vyřešené i nevyřešené otazníky naší minulosti? Pak jste na správné adrese! Právě pro vás je tu magazín HBhistory. Budeme se však věnovat nejen "mrtvé" historii, ale i živým lidem. Rádi bychom ..
Ing. arch. Tomáš Dittrich - Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 620Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 Ing. arch. Tomáš Dittrich tiskový mluvčí Křesťanské misijní společnosti
Obnova Mariánského sloupu a pomníku maršála Radeckého
zhlédnutí 1,1KPřed 7 lety
www.radecky.org Dne 13. června 2012 v 16. hod. se skupina příznivců obnovy obou historických památníků sešla před Magistrátem hl. m. Prahy na Mariánském náměstí s maršálovým portrétem a s výzvou k obnovení pomníku a ček..
Mariánský sloup v Praze z objektivního pohledu
zhlédnutí 56Před 3 měsíci
gvkb.blogspot.com/2019/06/mariansky-sloup-v-praze-z-objektivniho.html Jsem pro to tento sloup postavit, ale ne na Staroměstském náměstí, vhodnějším místem pro tento sloup bude Karlovo náměstí, zde je krásný park a zde se tento s..
Lenka Procházková - Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 387Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 Lenka Procházková spisovatelka spoluau..
Mgr. Hana Tonzarová, Th.D. - Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 591Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 Mgr. Hana Tonzarová, Th.D. přednostka Odboru pro ekumenu a vnější vztahy Církve československé h..
Legenda pražská - Václav Renč
zhlédnutí 209Před 9 měsíci
Hudebně dramatické pásmo ke 100. výročí stržení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí (3.11.1918) přednesli manželé Radovi a sestry boromejky v Nemocnici Pod Petřínem (16.12.2018).
Návrat Mariánského sloupu podruhé (2004)
zhlédnutí 80Před 2 lety
Reportáž s Vladimírem Vokálem pro TV Praha o uvažovaném návratu Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Výjimečná památka barokního sochařství byla nesmyslně stržena při oslavách vzniku Československa 3.11.1918. Od té d..
PhDr. Marie L. Neudorflová, Ph.D. - Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 314Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 PhDr. Marie L. Neudorflová, Ph.D. histo..
Mariánský plácek
zhlédnutí 129Před 4 lety
Znám desítky lepších způsobů využití plácku na Staroměstském náměstí než obnovovat stržený katolický sloup. Třeba plácek pro hakysák
Mariánský sloup
zhlédnutí 56Před 2 lety
Znám desítky lepších způsobů využití plácku na Staroměstském náměstí než obnovovat stržený katolický sloup. Třeba plácek pro hakysák
PamátkyDnes.cz - Mariánský sloup, Uničov
zhlédnutí 318Před 4 lety
V rámci podpory vzdělávání a cestovního ruchu připravuje produkční společnost cine4net, s.r.o. sérii krátkých dokumentárních filmů o kulturních a historických památkách v rámci ČR - internetový projekt "PamátkyDnes.cz". Pilot..
Mariánský morový sloup prochází rekonstrukcí
zhlédnutí 58Před 3 lety
V rámci podpory vzdělávání a cestovního ruchu připravuje produkční společnost cine4net, s.r.o. sérii krátkých dokumentárních filmů o kulturních a historických památkách v rámci ČR - internetový projekt "PamátkyDnes.cz". Pilot..
Levitace sochaře Michala Gabriela
zhlédnutí 211Před 4 měsíci
Socha Levitace, která byla vytvořena v trutnovské firmě Kasper Kovo, se na přechodnou dobu přesunula do Hořic. Její autor, sochař Michal Gabriel, jí s nadsázkou přejmenoval na Mariánský sloup nejen kvůli spojení soklu se sochou, ale t..
ÚPICE - Mariánský sloup je havarijním stavu
zhlédnutí 253Před 6 měsíci
Socha Levitace, která byla vytvořena v trutnovské firmě Kasper Kovo, se na přechodnou dobu přesunula do Hořic. Její autor, sochař Michal Gabriel, jí s nadsázkou přejmenoval na Mariánský sloup nejen kvůli spojení soklu se sochou, ale t..
Mgr. Jan Bistranin - Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu
zhlédnutí 546Před 2 lety
Tisková konference k záměru obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí Kostel knížete Václava Na Zderaze 7. 9. 2017 Mgr. Jan Bistranin předseda Exulant, z...
Návrat Mariánského sloupu poprvé (11/2003)
zhlédnutí 45Před 2 lety
Reportáž s Vladimírem Vokálem pro TV Praha o uvažovaném návratu Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Výjimečná památka barokního sochařství byla nesmyslně stržena při oslavách vzniku Československa 3.11.1918. Od té d..
Zázrak v Rakovníku..Mariánský sloup zmizel
zhlédnutí 557Před 8 lety
Zázraky se dějí, v Rakovníku se podařil unikátní kousek, podělili jsme se o naši památku s protinožci, nevěříte??? tak koukněte
Havlíčkův Brod bude mít opraveny další LUNETY a Mariánský sloup
zhlédnutí 126Před 7 lety
V Havlíčkově Brodě obnovují lunety Lunety se vrácí na původní místo. Soubor pětačtyřiceti památkově chráněných lunet získalo město Havlíčkův Brod bezúplatným převodem v roce 2009. Dva cykly, Augustiniánský cyklus a c..
Mysticky působící ,,MARIÁNSKÝ SLOUP" - Zákupy, v údolí Kamenického potoka u studánek
zhlédnutí 8Před rokem
V Havlíčkově Brodě obnovují lunety Lunety se vrácí na původní místo. Soubor pětačtyřiceti památkově chráněných lunet získalo město Havlíčkův Brod bezúplatným převodem v roce 2009. Dva cykly, Augustiniánský cyklus a c..