Tap to unmute

JAK DOSÁHNOUT LEPŠÍ POSTAVY - Nastavení cíle

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 3. 01. 2022
 • Až 50% lidí si dává novoroční předsevzetí související s dietou a nebo cvičením. A zhruba dvě třetiny lidí skončí se svými předsevzetími už během prvního měsíce. Proč předsevzetí většině lidí nefungují a jak si je nastavit tak, aby fungovali a dovedli vás k vašemu cíli. O tom je dnešní video.
  Pokud chceš nabrat svaly, zhubnout tuk, zvýšit výkonnost nebo třeba jen zlepšit zdraví, napiš mi na email: pecicz@email.cz nebo ještě lépe mrkni na moje webovky: www.jpcze.cz a nech se ode mě koučovat!
  ⚬Coaching
  ⚬Jidelníčky na míru
  ⚬Treninkové plány
  Email: pecicz@email.cz
  SLEDUJ MĚ NA INSTAGRAMU: jpcze​​​​​
  SLEDUJ MĚ NA FACEBOOKU: jpcze/​​​​​
  VÝSLEDKY KLIENTŮ: teamjpcze

  www.JPCZE.cz
  Suplementy: Kulturistika.com
  Slevový kód: pecka5
  Fitness oblečení: top4fitness.cz
  Slevový kód: pecka5
  Zdroje:
  pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33296...
  www.ebtofficial.com/lifestyle...
  pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33802...
  pCYIPi9iPrPY/
 • SportSport

Komentáře • 22

 • Teodor Kršák #SA
  Teodor Kršák #SA Před 11 měsíci +12

  Ja to stále vravím , Jarda je jeden z mála čo točí super poučný kvalitný obsah ! 🔥

  • brothers Fitness SK
   brothers Fitness SK Před 11 měsíci +4

   áno žiadne reči zbytočné len naozaj k veci a to si cením

 • Michaela Hrušková
  Michaela Hrušková Před 11 měsíci +2

  Opět skvělé video plné užitečných informací a pod to, že to každý musí dělat hlavně pro sebe, se podepisuji 😊Těším se na další videa 👍

 • Radek Sluka
  Radek Sluka Před 10 měsíci

  Skvělé rady, které se hodí pro každého a nestojí tolik úsilí👍

 • Věra Kořánová
  Věra Kořánová Před 9 měsíci

  Zdravím, tak tohle přesně potřebuji.. Dávám odběr. Skvělá videa 👌

 • Viola Odorata
  Viola Odorata Před 10 měsíci

  Já jsem se vsadila a jako motivace je to super 😁

 • Yaroslav Ovcharyk
  Yaroslav Ovcharyk Před 10 měsíci

  Super video, diky !!!

 • Bára Kozlová
  Bára Kozlová Před 5 měsíci

  Diky zamotivaci, ted se mi muj cil snad poradne zakotvi

 • Mckartny
  Mckartny Před 11 měsíci

  No vydržet leden Unor Corte protože co si budeme rikat je to tak trochu vopruz ...ale je to nutný a vzdy to pomůže...

 • Vojta Pek
  Vojta Pek Před 11 měsíci +1

  Zdravím, mohl bych mít dotaz? Asi dva roky jsem hubnul, celkem jsem zhubl nějakých 42 kilogramů. Dělal jsem pouze cardio, hlavně chůzí. Po splnění mého cíle (cílová váha) jsem přešel k jídelníčku, na kterém jsem bez problémů udržoval váhu. S novým rokem pro mě přichází i nový cíl a to nabrat svalovou hmotu. Proto jsem před dvěma měsíci začal posilovat, ale to jsem byl ještě v kalorickém deficitu. A teď to hlavní. K mé vyrovnané energetické bilanci jsem přidal asi 200 kcal. Včera a dnes jsem se vážil a za necelý týden jsem nabral 2kg a váha ukazuje o 1,5% tělesného tuku více. Vůbec nevím, co se děje. Přecejen, nechci nabírat tuk, ale především svalovou hmotu.
  Děkuji za případnou odpověď.

  • Jirka
   Jirka Před 6 měsíci

   @Vojta Pek Ahoj, jen opožděná reakce - při tvrdém silovém tréninku můžeš dát víc než 2g bílkovin a zažívací problémy bys mít neměl, tělo je využije. Pakliže zažívací problémy máš i při množství např. 2,2g/kg váhy, není tvůj trénink dostatečně tvrdý. Jen můj názor.

  • Intel Pentium
   Intel Pentium Před 10 měsíci +1

   @Vojta Pek Hlavně pro tělo je nezdravé být dlouhodobě v kalorickém deficitu. Aspoň jednou za čas je dobré být v surplusu a ideálně pak mít vyrovnaný příjem a výdej energie. Jestli si hubnul takhle dlouho, tak bys neměl mít žádný jo-jo efekt. To se týká hlavně drastických diet, kdy se hubne šíleně rychle a navíc se k tomu necvičí. Jestli si nebyl celé dva roky v kalorickém deficitu a alespoň občas si byl v kal. surplusu, tak v pohodě. Při každé dietě se zpomalí metabolismus. Je to obranná reakce těla. Tomu se dá předejít právě cvičením. Ideálně silovým tréninkem a kardiem. Kdo si nastaví dietu moc přísně nebo nějakou úplně nesmyslnou, tak si může metabolismus rozhodit natolik, že se mu zpomalí a už je to nevratný proces. Proto každá rychlá redukční dieta a navíc bez cvičení je blbost. Výjimka je snad jen u morbidně obézních, kde je naopak kvůli zdravotním problémům žádoucí zhubnout co nejrychleji, ale i to má své hranice. Ještě takhle: Když přidáš kalorie a budeš nabírat svaly, tak zároveň budeš navírat i tuk. Tomu se prostě nelze vyhnout.
   Proto se přidává jen málo, abys zbytečně nenabíral tuk a tělo mělo zároveň dostatek živin pro růst svalů. K tomu je ještě zapotřebí tvrdý trénink, dostatek spánku, regenerace, vitamínů, minerálů atd atd. Toho, že lehce nabereš i tuk se bát nemusíš. Bez toho to prostě nejde. Od toho je pak střídání nabírací fáze s rýsovací. Takže pak si zase nastavíš lehký deficit a shodíš tuk. Jen neudělej blbost, co se radila před X lety a dodnes ji někdo radí a to, že když chceš zhubnout, tak musíš zařadit hodně kardia a vysoké počty opakování.
   To sice zhubneš, ale i svaly půjdou do kopru. Pro udržení svalů v dietě je naopak základ silový trénink pro udržení svalů a jen doplňkově kardio. Jídelníček zařídí zbytek a zase zhubneš, ale udržíš si svaly, které si předtím pracně vybudoval.

  • Vojta Pek
   Vojta Pek Před 10 měsíci

   @Intel Pentium Opět díky za odpověď. Hlavně mi šlo o to, že jsem hubnul dva roky a nechci skončit zase s nadváhou. Chci nabírat svalovou hmotu. Přidání kalorií nad vyrovnanou energetickou bilanci jsem se docela bál kvůli nabrání tukové tkáně, proto jsem se ptal na ten počáteční váhový přírůstek, co by to mělo být, nevím.

  • Intel Pentium
   Intel Pentium Před 10 měsíci +1

   @Vojta Pek Váha kolísá ze dne na den. Proto je nejlepší vážit se ráno nalačno a po toaletě, aby byly co nejpřesnější podmínky a řídit se spíš v horizontu týdnů než dnů. Za mě se stačí vážit a měřit obvod pasu max. 2x týdně. Víc nemá smysl a je to spíše demotivující (nevidiš ze dne na den skoro žádný pokrok). Jinak jak ses ptal na ty cukry, tak glykogen váže vodu ve svalech. Ale nefunguje to tak, že sníš víc sacharidů a zavodníš se. To je o budování svalové hmoty. Ten váhový rozdíl bych spíš připisoval nestejným podmínkám měření viz. výše. Jestli ses vážil během dne, tak se stačí víc najíst, napít, nedojít si na záchod a 2 kila žádný rozdíl. Jinak bílkoviny máš nastavené správně a rozhodně nepřidávej, když ti to dělá problémy. Ještě doplním, že makra se počítají na ideální tělesnou hmotnost. To znamená, že kdo váží např. 150 kg, tak nemůže počítat 150*2g=300g bílkovin denně. Teď mě ještě napadlo, že sůl váže vodu. Takže stačí snít něco hodně slaného, zapít to a i když si dojdeš na záchod, tak budeš o trochu víc zavodněný a tedy těžší.

  • Ondřej Tureček
   Ondřej Tureček Před 10 měsíci +1

   @Vojta Pek Obecně třeba 2kg rozdíl na váze je v rámci chyby měření, změn hydratace během dne, stravy.

 • TerEsa
  TerEsa Před 11 měsíci +2

  S tím břichem vypadáš dobře 🤣🤣

 • martinmcz
  martinmcz Před 10 měsíci

  v pátek večer se proste vy...u na kámoše 😀 vykašlu jo