Tap to unmute

Rozbor díla: Na západní frontě klid (E. M. Remarque)

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 4. 05. 2014

Komentáře • 15

 • Patrik Buček
  Patrik Buček Před 7 lety +77

  Velmi dobře se mi rozbory poslouchají. Děkuji za tuhle možnost vzdělání se.

 • Bionic Hornet
  Bionic Hornet Před 7 lety +25

  Děkuji za rozbory, pomáhají mi, usnadňují přípravy na testy, snad s nimi zvládnu i tu maturitu.... Ne že bych si dílo nepřečetl, to ne přečtu ho ale k rozboru mi pomáhá nejvíce toto, díky moc.

 • Peter Múčka
  Peter Múčka Před 7 lety +25

  děkuji velice ! moc pěkně jste to vysvětlil. Takového učitele mít na čj.

 • julukman
  julukman Před 6 lety +7

  tenhle rozbor je parádní :) Moc díky

 • HideSpy
  HideSpy Před 8 lety +5

  Ty jo tyhle videa jsou super. Moc děkuji. :)

 • T HQ
  T HQ Před 4 lety +1

  děkuji, udělali jste mi DU :)

 • Jana Ja
  Jana Ja Před rokem

  Velmi pěkný rozbor... žene mi slzy do očí

 • Dr. Turtle
  Dr. Turtle Před 2 lety

  Kéž by to k maturitě stačilo, ale pěkně rozebráno.

 • Roman Gály
  Roman Gály Před 4 lety

  paradny rozbor :))

 • Rostislav Gramskopf
  Rostislav Gramskopf Před 5 lety

  Skvěle!

 • Richard77Mecca
  Richard77Mecca Před 7 lety

  A co Loutky a delnici bozi od FXS? Zajimavy pohled by mohl mit Jiri Brabec.

 • krajtl
  krajtl Před 8 lety +18

  ...kdy se někdo pustí do Švějka? :-D

 • K
  K Před 3 měsíci

  Vznikají poměrně negativní zkušenosti na zahraničním oddělení na Filozofické fakultě - zejména s koordinátorkou pro vyjíždějící studenty.
  Je i případ studentky, která byla nominována na britskou zahraniční univerzitu v době Brexitu a přístup ze zahraničí nebyl moc podporující. Paní Benešovská ( Jančíková) odmítala situace nepodporujících postupů řešit a jako jediné řešení navrhla at tedy studentka nikam nejezdí. Studentka již v té době s výjezdem počítala a vznikla by jí újma. Koordinátorka pro vyjíždějící studenty nechala studentku obvolávat jiné univerzity s tím, že by studentka jela jinam. Přislíbila jí, přeposlat nominaci pokud si studentka přestup sama domluví - několik měsíců po uzavření všech nominací se to studentce skutečně povedlo. Nominace nakonec přeposlána nebyla.
  Dále došlo k dalším pochybením ze strany dotyčné koordinátorky například dotyčná nedoručila nominaci v programu Erasmus v termínu v interinstitucionální dohodě na aktuální email ve smlouvě a v deadlinu, který je uvedený ve smlouvě, což opět řešila studentka i když to vůbec nespadá do studentské agendy.
  Komunikace koordinátorky pro vyjíždějící studenty Petry Benešovské je velmi problematická.
  Dále koordinátorka ignorovala dotazy k Learning agreementu a pak studentku obvinila, že nezkompletovaná dokumentace je její chybou i když studentka nemá pravomoc dokumentaci zkompletovat a dotyčná koordinátorka ignorovala podněty k řešení daného nedostatku v dokumentaci.
  Krátce před odletem obdržela dotyčná koordinátorka stížnost na nezkompletovanou dokumentaci pro výjezd studentky a navrhla do zahraničí, že se studium zruší. O čemž dotyčnou studentku informovala až 1 den před odletem na roční studium i když k dohodě došlo již dříve.
  V té době ignorovala několik emailů vyjíždějící studentky a pak ji z ničeho nic poslala informaci, že je studium zrušeno, jelikož studentka údajně nedodržela "termín pro odevzdání learning agreementu." Pokud máme správné informace, tak Karlova Univerzita přiznala určitou procesní chybu a nabídla náhradu škody. Nicméně kdo by se chtěl dostat do takové situace, kdy se připravuje a těší půl roku na studium v zahraničí a pak mu přijde 1 den před odletem email, že došlo ke zrušení?
  Studentka obdržela všechny smlouvy a prostředky z EU. Z textace účastnické smlouvy, kterou podepsal pan prorektor je patrné, že UK nebyla oprávněna zrušit studijní pobyt, aniž by předem upozornila na nedostatky v dokumentaci doporučeným dopisem a poskytla jeden měsíc k nápravě. Nic takového však koordinátorka FF UK neučinila, proto aby náhlé zrušení pobytu vysvětlila, argumentovala výlučným rozhodnutím zahraniční univerzity.
  Podle vyjádření z USW došlo ke zrušení na základě „mutual agreement.“ Koordinátorky z FF UK obvinily zahraniční koordinátorku z toho, že studium bylo zrušeno čistě z její strany. Tohle sdělení se liší od vyjádření ze zahraniční instituce -"We note that this decision was made by mutual agreement between XX and Charles University." Ze zahraniční instituce ke svému tvrzení poskytli důkazy. Viz email "our University together with XXX decided to cancel her Erasmus+ studystay. Mgr. Boumová význam svých
  slov popírá a údajně prý komunikuje v “diplomatickém jazyce.”