Štefan Margita - Mapa lásky (upoutávka)

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 16. 05. 2018
 • Štefan Margita na své nové album Mapa lásky (supraphon.lnk.to/StefanMargitaMapaLasky
  ) přizval Hanu Zagorovou, Zlatu Adamovskou, Mira Žbirku a také je ozdobil v Čechách poprvé realizovaným virtuálním duetem, který nazpíval s legendární Hanou Hegerovou!
  Štefan Margita je pravidelným hostem předních světových operních scén, ale jeho umělecký rejstřík je ještě bohatší. Minulé supraphonské projekty nabídly v jeho podání světové evergreeny, slavné muzikálové melodie a vánoční písně. Nyní připojil lásku k francouzským šansonům. Jeho novinka Mapa lásky není však ortodoxně francouzská záležitost, na albu zazní i původně polské, slovenské či speciálně nově napsané domácí skladby s hudbou Ondřeje Soukupa a Martina Chodúra.
  „K mému výletu do krajiny šansonů mne inspirovaly písně velikánů francouzského šansonu Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Jacquese Brela, Georgese Moustakiho a hvězd francouzské populární hudby Barbary, Dalidy a Patricka Bruela. A našich šansoniérek Hany Hegerové a Hany Zagorové. Jsem moc šťastný, jak skvělými a osobitými výkony obě Hany spolu se Zlatou Adamovskou a Mirem Žbirkou mé album ozdobily,“ uvedl Štefan Margita.
  Pro tento typ hudby jsou - krom citlivě oduševnělého zpívání - zcela podstatné texty. Štefan Margita převzal některé z těch u nás nejzásadnějších od Jiřiny Fikejzové, Pavla Kopty, Pavla Cmírala, Hany Zagorové, Miroslava Válka a Vojtěcha Nýdla. Jen pro tuto příležitost pak byly napsány také texty zcela nové - z pera Gabriely Osvaldové, Ľubomíra Feldeka, Martina Chodúra nebo Václava Kopty. Ti tvořili Štefanu Margitovi přímo na míru.
  Naprosto mimořádnou záležitostí je titulní píseň Mapa lásky, duet Štefana Margity s Hanou Hegerovou, využívající staršího záznamu hlasu legendární šansoniérky, která oficiálně ukončila svoji pěveckou kariéru v roce 2011. Svým osobním souhlasem tak podpořila Margitův nápad uskutečnit první virtuální duet v dějinách české populární hudby.
 • HudbaHudba

Komentáře • 5

 • Adéla Kročová
  Adéla Kročová Před rokem +1

  No já nevím, nějak mi to nesedí.

  • Adéla Kročová
   Adéla Kročová Před 11 měsíci +1

   Šanson se nedá naučit, ten se musí prožít....

  • lenka škrdlová
   lenka škrdlová Před 11 měsíci +1

   souhlas, je to divný, to je, jak kdyby Pepa Vojtek zpíval operu .. neumí zpívat šanson ...

 • KAREEL
  KAREEL Před rokem

  Ten vypadá... :-))

 • Evička Sluníčko
  Evička Sluníčko Před rokem

  To bude NÁDHERA