8LETÁ HOLČIČKA v AMERICKÉM VĚZENÍ | Rozhovor s dozorkyní

Sdílet
Vložit

Komentáře • 344

 • Kateřina N
  Kateřina N Před 18 hodinami

  U nás není možné, aby šlo dítě do 15ti let do vězení, není trestně odpovědné (mohou mu být uložena pouze některá opatření). Něco jiného by to bylo u mladistvého, těm mohou být ukládaná výchovná/ ochranná/ trestní opatření - odnětí svobody se snižuje na půlku toho, co by dostal dospělý, vždy to ale musí být v rozmezí 1-5 let, u výjimečného trestu 5-10. Jsem si jistá, že to takhle je aktuální. Jinak děkuji za velmi zajímavé video. :)

 • adam spachman
  adam spachman Před 3 dny

  Kdo chce abych utratil 10 000kč,-
  Za jídlo Like

 • Matěj Holub
  Matěj Holub Před 4 dny

  Moc pěkné video, hodně zajímavý.

 • mirka mirka
  mirka mirka Před 5 dny

  1: 41 on pije jak slon když zvedá chobot ale neber tohle jako hate je to jen můj názor 😀😀

 • David M.
  David M. Před 6 dny

  Čím dál tím víc jsem přesvědčován, že Amerika je prostě zaostalá země. Malé děti ve vězení je zkrátka šílenosti.

 • Luc Von D
  Luc Von D Před 7 dny

  Tady u nas max pastak ale vetsina lidi co vyleze z pastaku stejne pozdeji skonci ve vezeni...vetsinou drogy, nasili atd

 • Filip Dobeš
  Filip Dobeš Před 7 dny

  Pokud je dítěti pod 15, tak jsi jde sednout zákoný zástupce. Od 15 pasťák.

 • Klaudia Kušnierová
  Klaudia Kušnierová Před 7 dny

  Keď vo väznici vezenkyne pôrodia dieťa čo sa s ním stane?
  Toč naďalej takéto videá❤

 • ŠŤOVÍČEK P
  ŠŤOVÍČEK P Před 8 dny

  Tady se vlastně v plné nahotě odkrývá pokrytectví americké výchovy z jedné strany nesmíš děcko na veřejnosti ani doma plácnout za něco špatného jinak ti ho sebere sociálka a když pak takové dítě, které bylo zvyklé kopat do rodičů v obchoďáku jelikož mu nechtějí koupit hračku povyroste a ve škole kopne učitelku tak ho rovnou zavřou do 3. nápravné. ZLATÉ MAKARENKOVY METODY !

 • Nyan cz/sk
  Nyan cz/sk Před 8 dny

  Velmi zajímavé video, více takových:)

 • Klárka Krumpová
  Klárka Krumpová Před 8 dny

  v česku jdou místo dítěte sedět rodiče

  • Vycmnl vdfhirtzu
   Vycmnl vdfhirtzu Před 22 hodinami

   +Klárka Krumpová ta odpovednost rodicu je spis o majetku pokud dite nekde zpusobi skodu tak soud do rozsudku zanese rodice ve smyslu zaplatite skodu za svyho fracka protoze on jeste neni vydelecne cinny ale nikdy nikoho neposlou na 16 let za katr protoze jeho dite nekoho ubodalo na piskovisti to je proste uplna blbost

  • Vycmnl vdfhirtzu
   Vycmnl vdfhirtzu Před 22 hodinami

   +Klárka Krumpová pokud mas parchanta co nekoho zabije a neni mu ani 15jde do ustavu pro extremni poruchy chovani a jeho rodiče nejdou do kriminalu to je proste blbost

  • Klárka Krumpová
   Klárka Krumpová Před dnem

   +Vycmnl vdfhirtzu je dítě jde maximalně do pasťáku

  • Vycmnl vdfhirtzu
   Vycmnl vdfhirtzu Před dnem

   to neni pravda

 • jana arova
  jana arova Před 8 dny

  Vaznice pre deti nie, ale diagnosticke centra su bezne, su tam aj mladsie deti. Su tam deti s poruchami spravania, ktore tam skoncili na zaklade rozhodnutia sudu, alebo na zaklade pisomnej ziadosti rodica a snazia sa tam detom pomoct atd. Funguje to tam nejako podobne, ako ona popisovala.

 • Meno Netreba
  Meno Netreba Před 8 dny

  V Česku je maximálně tak pasťák a od 18 třeba nástup do vězení, sám jsem v pasťáku byl za napadání a vážně ublížení na zdravý, nebylo to nic příjemného, ale dá se zvyknout, jen je třeba nenechat ostatní se sebou vyjebat, tam se na nějaké žalovaní fakt nejede, to udělat, tak mě zabijou, tam prostě musíš mít respekt a nejlépe se nedostat do konfliktu s někým, kdo má respekt větší.
  Jako malý jsem vyrůstal v podstatě na ulici, dostal jsem se do party podobných jako jsem byl já, že začátku jsme jen kecali a zjistili, že toho máme hodně společného a postupně nás přibývalo a mi jsme výrůstali na ulici, takže jsme hodně krát dostali pořádně na hubu od jiné party, která prostě jen neměla co dělat a šli ve 20 na nás asi 10.
  Když se tohle stane 3x během týdne, zjistíte, že na ulici to není jednoduché a začnete vše vnímat jinak. Vzhledem k tomu, že jsme téměř nikdo nechodili domů a ani do školy, tak začali problémy, jako sociálka kterou poslala škola.
  Pak jsme začali chodit do školy trochu častěji, aby se vše tak nějak uklidnilo, ale to byl omyl, ve škole jsme vždy jen udělali průser nebo to skončilo bitkou.
  Ke konci roku všichni téměř s 3 z chování a pověstí největších hajzlů na škole.
  Pak jsme začali kouřit, pít, brát drogy atd. Několikrát jsme viděli, jak nějaký kamarád zkolaboval nebo tak, ale přesto jsme pokračovali a pití atd. Prostě nebylo co dělat a domů se nám na noc prostě nechtělo.
  Začali jsme krást a dělat nachlastaní bordel. Jednou to skončilo bitkou mezi námi a jinou skupinou, někdo od nás vytáhl nůž a jednoho z té druhé skupiny co byla proti nám bodnul, netuším kdo to byl, ale i kdybych věděl, policii bych to nikdy neřekl, tak to v těchto partách funguje a na ulici obecně taky. Někdy je lepší vzít vinu i na sebe, když někoho prásknete, dopadne to pro vás často mnohem hůř...
  Ti co jsou z ulice chápou.
  Tehdy to skončilo policií a nakonec se nezajistilo kdo to byl, nechápu jak nám to mohlo projít, ale stalo se, v příští rváče jsme už ale takové štěstí neměli, vytáhli nůž na kamaráda a bodl mu to do dlaně. Když stál s tím nožem proti mě, tak jsem prostě bodl jako první, viděl jsem že je mu vše asi jedno a klidně by to do mě bodl, tak jsme byl prostě první.
  Samozřejmě někdo z baru který byl odtamtud kousek zavolal policii, mě nikdo nepráskl, ale byli tam kamery, takže za to jsme šel do pasťáku.

 • P.G. records
  P.G. records Před 8 dny

  Jde zavřít dítě, do pasťáku.

 • Denisa Nováková
  Denisa Nováková Před 8 dny

  Myslím že v případě výjimečného trestu, byly případy kdy byli nezletilý uvězněni do vězení pro dospělé.

 • Nikki Green
  Nikki Green Před 8 dny

  U nás se to řeší pasťáky a u nich to hold řeší takto. Na jednu stranu si myslím, že to není na škodu, pokud si to to dítě opravdu zaslouží, ne za všechno vždy mohou rodiče a jejich výchova. Stačí, aby se to dítě chytlo špatné party nebo lidí - v tomto případě dětí, tak s tím rodič až tak moc neudělá. V dnešní době plné násilí a nenávisti se ani není zas až tak čemu divit. Děti jsou rozmazlené podobou pc a mobilů, tam vidí věci, které si jen těžko dokáží představit. A pak, když to vidí, tak jsou zvědavé a chtějí to zkusit - většina z nich u toho nepřemýšlí, prostě si řeknou, že to udělají a tím to hasne. Ale taky stačí, aby je někdo vyhecoval nebo přiměl k nějaké činnosti, jen proto, že je schazují nebo nějakým způsobem urážejí před ostatními a v tu chvíli to tomu dítěti v hlavě přecvakne a snaží se ukázat, že na to má, že to zvládne.. Bohužel už ale neřeší následky. Takže si myslím, že by si zodpovědnost za sebe měla nést každá osoba zvlášť, pokud provedla nějakou hloupost. U nás v Česku je systém až moc mírný a nespravedlivý v některých případech. Za vraždu nebo znásilnění se tu dává menší test, než za krádež.. Tak o čem to pak je? Myslím, že Česká republika by se měla probudit. Toť můj názor.. Každopádně tvá videa jsou zajímavá, člověk se dozví něco nového a třeba se i přiučí :))

 • Anna Havelcova
  Anna Havelcova Před 8 dny

  Je tam pasťák ale nevím od kolika je
  Hlavně rodič je právně zodpovědný za dítě do 15 let od 15 má nějaký tresty už
  Podle mě

 • Vojtaxx
  Vojtaxx Před 8 dny

  Tak to se nestane mame socialku

 • Lucie Čechová
  Lucie Čechová Před 8 dny

  U nás k tomu jsou zařízení ochranné a ústavní výchovy. Jestli se nepletu, tak nejnižší hranice trestní odpovědnosti je 12 let u zvlášť závažných zločinů

 • Jana Šaligová
  Jana Šaligová Před 9 dny

  Ahoj.
  Velmi se mi líbily oba díly. Slečna má fakt koule!
  Me by se líbila tematika i střílení studentů na školách, je to v USA velmi časté.
  Jak jsou školy chráněné.
  Nebo jak je to třeba s pedofily, sexuálními delikventy. Opravdu jsou veřejně označení, kde bydlí?

 • Nemám Jméno
  Nemám Jméno Před 9 dny +4

  Ahoj, jak je to s dětmi kolem 8 roku nevím... ale v mém městě se v srpnu roku 2013 stala vražda 15ti letého kluka který byl 4x postřelen a několikrát bodnut.. pachatel *A* se hned přiznal (14 let, celkem tichý kluk na kterého sem nikdy nic špatného neslyšela) a jeho spolupachatel *B* kupodivu i můj kamarád kteří tohle udělali údajně kvůli šikaně, ale taky v tom byli i nějaké peníze.. *A* to měl dopředu naplánované, zbraň si vzal od táty který to nevěděl a s *B* se domluvil aby ho vylákal na to určité místo kde v blízkosti byl dopředu vykopán hrob.. Jenže jeho tělo bylo těžké a na druhý den ráno ho pejskař našel... Jelikož jim nebylo 18 tak skončili v nápravném zařízení (čili Pasťák) a za ty 3 roky se přesunuli do normálního vězení.. Jak to teď je s *A* vůbec nevím ale myslím že ve vězení ještě je, ale *B* už je na svobodě takže to trvalo nějakých 5-6 let do propuštění ale nevím jestli si to už odseděl nebo v tom byl jiný důvod. Každopádně je hodně zajímavé takového člověka znát, tohle vše o něm vědět a po těch letech s ním sedět v jedné místnosti, koukat se mu do očí a přemýšlet zda je ještě někdy něčeho takového schopný a nedát na sobě znám tu nejistotu ..

 • Luboš Dvořák
  Luboš Dvořák Před 9 dny

  No do pasťáku to je podobné možná stejne nejsem si jist

 • sugi99
  sugi99 Před 9 dny

  15# v trendech. Jen tak dál. :)

 • Antonio Tadeo
  Antonio Tadeo Před 9 dny

  You go ma

 • peter solana
  peter solana Před 9 dny

  ublizil si jane kotysan ...a velmi ze te nechce ani pocut....za toto kedy zoberies zodpovednost .....stale mlcis ....teda svedcis ...priznaj sa uz

 • Cafe Donut
  Cafe Donut Před 9 dny

  Tohle jsou super videa , která mě fakt baví. Jen jedna drobná věc, kterou neber zle ...to tvé klepání nohou :-D... máš to i v těch předchozích videích (víc) a jak je to v úrovni titulků, tak mě osobně to ruší. Já vím, že o to tu nejde , ale tak třeba malý tip pro nás citlivky. Jinak videa jsou naprostá pecka a ten obsah je neskutečně zajímavý. Navíc absolutně nechápu, jak tak krásná a sympatická ženská, dokáže pracovat v takovém prostředí.

 • Miki
  Miki Před 9 dny

  Tohle je masakr :D Tohle u nás nefunguje do vězení jdou rodiče a děti jdou do pěstounské péči nebo do děckého domova.Ale ta paní je teda odvážná ,že pracovala na tichto "případech" ,místech🙏👍

 • Zdenek 777
  Zdenek 777 Před 9 dny

  A jak jste se seznámili a proč ti ten rozhovor dala? Jaký měla motiv? Učíš ji na oplátku jiu-jitsu :) ?
  Totiž ten kontext může být také zajímavý - jak se vlastně v LA lidi seznamují, jestli jsou otevřenější, vypočítaví atpod.

 • mincaEURO
  mincaEURO Před 9 dny

  u nas je to polepsovna

 • INFINITY Top 5
  INFINITY Top 5 Před 9 dny

  Vězení určitě ne, ale šla by asi do dětského domova nebo tak podle mě

 • Dítě světa
  Dítě světa Před 10 dny +11

  Pro děti, které spáchají trestný čin v ČR, jsou tu takzvané výchovné ústavy - ty jsou rozdělené ještě většinou podle toho, co dítě udělalo. Například výchovný ústav v Boleticích - tam narazíš na mladistvé vrahy. Ono.. nechci se zastávat téhle holčičky, každý příběh je jiný, každý z nás si na zádech táhne jinou zátěž, ale já jsem byla na praxi ve výchovném ústavu a pátým rokem pracuju v sociální oblasti a ono, když člověk slyší, čím si některé děti prošly - nucené prodávání drog od mala, prodávání sebe za peníze, rodiče na drogách, rodiče, které ty děti prodávají za peníze/drogy... člověk trošku odsune na druhou kolej odsouzení těch dětí a spíše se v něm probudí lítost a pochopení. Každopádně tohle téma se nedá shrnout do komentáře.. :) Moc děkuju za zajímavá videa!

 • Matyáš Kovačič
  Matyáš Kovačič Před 10 dny +1

  Super video, více takových!!!

 • LOSLEMPLOS
  LOSLEMPLOS Před 10 dny

  Tohle by se naopak u nás mělo zavést. Veřejné prospěšné práce atd. Jinak hodně zajímavé téma které se dobře poslouchá.👍

 • Hana Došková
  Hana Došková Před 10 dny

  Mají možnost si ty děti i hrát?

 • cenba c
  cenba c Před 10 dny

  U nás existuje polepšovna a nebo přímo zabezpečovací detence.

 • Mija Ѧ
  Mija Ѧ Před 10 dny

  Neviem akopresne to je, viem, ze za ciny dietata je zodpovedny rodic, ale u nas to funguje tak, ze ak dieta nema 18, odsedi si svoj trest v polepsovni a ak by malo napriklad 15 rokov a 5 rovny trest, tak tie tri roky do 18 je v polepsovni a 2 roky teda zbytok trestu si odsedi vo vazeni.

 • Zuzana Randyskova
  Zuzana Randyskova Před 10 dny

  Tyhle rozhovory jsou boží, je to naprosto super koncept 🖒

 • Daniel Duda
  Daniel Duda Před 10 dny

  Něco takového se stát v ČR nemůže. Máme přísnou právní regulaci trestání mladistvých. Když si vzpomenu na hodiny trestního práva je až neskutečné co se se může v USA stát. Na jednu stranu lekce, která bude mít pozitivní výsledek v podobě řádného občana. Na druhou stranu to může rozvíjející se osobnost postihnout natolik, že se začne mstít dané společnosti. Těžko říct, co je správné. Btw. Zdravice z Dětmarovic.

 • Sonja Kyselá
  Sonja Kyselá Před 10 dny

  Takže.... Učily jsme se to zrovna včera ve škole. 8leté dítě se opravdu do vězení (nápravného ústavu) dostat nemůže a zpovídají za něho rodiče. Do pasťáku se člověk dostane když je mu od12-17 let. A do 15 dostává o polovinu snížený pobyt v nápravném zařízení.

 • Luke Starr
  Luke Starr Před 10 dny

  Luxus jako předešlá videa

 • MrWries
  MrWries Před 10 dny +1

  Michale tvoji tvorbu jsem objevil teprve nedávno a postupně doháním všechny tvé videa, hlavně rozhovory nebo tour po amerických školách jsou super. Tahle série s vězeňskou dozorkyni je pro me osobně TOP, protože pracuji jako policajt v CR skoro 23 let. Zazil už jsem opravdu všechno, ale porovnani našeho a amerického pravniho systému je jako nebe a dudy😀 Jinak k tématu- nezletilé deti (tedy do 15let) u nas nelze trestne stihat, není tedy ani možné aby nastoupily vykon trestu odnětí svobody. Resi se to soudnimi rozhodnutimi o dohledu sociálky, pripadne umistenim do diagn. ustavu atd. Ve vezeni opravdu 8lete dítě byt nemůže 😀😀

 • qArtz
  qArtz Před 10 dny

  Tyhle videa jsou super! Příště by si mohl pozvat třeba bývalého člena gangu. Aby jsme věděli jak to tam funguje :D

 • Šárka Bláhová
  Šárka Bláhová Před 10 dny

  Pro mě jakožto neúplně zdatnou anglictinarku jsou tato videa skvělá, paní mluví naprosto skvěle srozumitelně, pomalu, no prostě i já jí dokážu rozumět a něco si z toho vzít! Super 👌 chceme viic! 💪😁

 • Nikolas Žáček
  Nikolas Žáček Před 10 dny

  YOU KNOW

 • The Kirin
  The Kirin Před 10 dny

  Dobře jí tak, zákony by se měly dodržovat a vražda by neměla tolerovat v žádném věku!

 • Simona Simča Poláková

  veľmi ma tieto videa bavia teším sa na další diel

 • fildass001
  fildass001 Před 10 dny

  Super video na procvičení anj. Díky za něj!

 • Michal Krejčí
  Michal Krejčí Před 10 dny

  Ano je možné že soud dítě (to myslím do 15 let)uloží do nápravné ústavu na dobu stanovenou soudem ale to záleží co dítě provedlo jestli myslíš to samé to bych tipnul že bude také na 2 roky po 15-ti letech už do jdeš do normálního na zkrácený trest .
  Kdyžtak to někdo předložte do angličtiny dík

 • Jaroslav Nedvěd
  Jaroslav Nedvěd Před 10 dny +39

  To je strašně divnej pocit.. Když koukam na nějake jiné video od jineho autora, tak 15 minut mi přijde strašně moc a někdy to ani nedokoukam.. TADY? My to přijde ještě malo a koukal bych další hodinu!! Super prace!

 • no agresive man
  no agresive man Před 10 dny

  jinak jsou tvá videa zajímavá nic proti.

 • no agresive man
  no agresive man Před 10 dny

  tolik chyb v titulcích naučte se gramatiku a hlavně výslovnost děkuji.

 • gkamil123456
  gkamil123456 Před 10 dny

  maji pro mladistve i jine zařizani napřiklad vojenske nabo farmařske zařizeni

 • Ear Protector
  Ear Protector Před 11 dny

  Zajímavý rozhovor, možná by ses Michale nemusel projevovat tak často emočně, trošku mě to při sledování ruší.

 • bato
  bato Před 11 dny

  @Michal Sopor WHAT it looks like, not how it looks like.

 • Veronika Volfová
  Veronika Volfová Před 11 dny

  Mě by zajímalo kolik takových děti tam je?

 • Butterfly Collection
  Butterfly Collection Před 11 dny

  Ahoj Michale, chci se zeptat jestli v americe existuje také nějaká podpora v nezaměstnanosti? Sociálka kde američani dostávají peníze za nic? Nebo to doopravdy je jen u nás v česku?

 • Alena Bezchlebová
  Alena Bezchlebová Před 11 dny

  U nás by se mohla ta holčička dostat do diagnosťáku nebo do domova, ale že by šla do vězení, to si nemyslím. Každopádně děkuji za video, tvůj kanál mě moc baví. Málokterý zabírá tuhle stránku Ameriky

 • Cama lek
  Cama lek Před 11 dny

  Boze, ona je prekrasna... Taková latina sexbomb! :) dalsi video s ni.. At treba vyklada o pocasi, to je jedno...!

 • Jana Štěpánková
  Jana Štěpánková Před 11 dny

  V Česku to nejde. O nás může jít dítě do vězení až od 15ti. Pokud udělají něco (př. pokus o vraždu) pod 15 let tak jdou do,,pasťáku"

 • Meandmy Michelle
  Meandmy Michelle Před 11 dny +1

  Michal ,veľmi pekne ti ďakujem za tieto videa. Sú veľkým prínosom a su neuveriteľne zaujímavé. Milujem to pozerať a ešte raz ďakujem za to, že prinášaš na tento CHclip niečo, čo som ešte nikde nevidela ❤ Tu človek vidí, že keď chce tak sa da všetko❤ Tvorba pecka👌

 • Hon Slo
  Hon Slo Před 11 dny

  2:41 Říká tam "you're spoilt little rotten BRAT", což je "malej rozmazlenej hnusnej spratek", ne krysa.

 • Lenča Pardamcová
  Lenča Pardamcová Před 11 dny

  Podle mého názoru si myslím , že je dobře, že ji zavřeli. Nechci vypadat , že jsem bezcitná,že jí je 8 ale aby ve společnosti vyrůstal další vrah, psychopat? Určitě je lepší vyléčit nebo převychovat dítě, než dospělého člověka. Ale je to jen můj názor.

 • Pavel Kulštejn
  Pavel Kulštejn Před 11 dny

  zajímalo by mě jak se v Americe trestají writeři (sprejeři) 😞

 • Petr Bělka
  Petr Bělka Před 11 dny

  Je to hrůza, co děti dokáží udělat. V 8 letech a pokus o vraždu, protože ji naštvala - je to děs.

 • Erika B
  Erika B Před 11 dny

  Tyhle videa jsou strašně super a zajímavé. Nevím jestli k tomu ještě něco je, ale chci to slyšet. Vše, jestli k tomu má slečna dozorkyně (nvm jak jinak ji nazvat) ještě co říct. Jakože WAU.... Tohle mě moc baví :D

 • PavlaKončeková
  PavlaKončeková Před 11 dny

  Ahoj. Pokud udělá něco dítě v Česku,půjde do pasťáku kde bude do 18. Ústavy pro mladistvé se rozdělují podle toho co to dítě udělá... jsou ustavy kde je nechávají chodit i normálně ven... a jsou tam vsichni pohromadě coz si myslím ze zrovna neni přínosné protože ty deti jsou ve většině případech jeste zkazenejsi nez tam sly... a pokud jsou za nejaky vážnější zločin tak jdou do pasťáku a rodiče jsou zavření a chodí taky na různé sezeni o tom jaky byt rodič atd... je to smutné ze rodiče nejsou schopni vychovat sve dite a věnovat jin vice casu... tohle by se totiž nestávalo pokud by to dítě nebylo bud z neúplné rodiny nebo rodiny kde jeden z rodičů pije nebo rodiny kde otec je zly na matku i deti.. nebo právě dostávají vsechno a zkouší to co si muzou dovolit a co ne..
  trochu jsem se rozepsala... ale myslim ze by tohle u nas nemohlo byt... nebo mohlo ale pro fakt těžké případy...

 • Robert Šafář
  Robert Šafář Před 11 dny

  hele u nas je take jakysi druh basy pro děcka ale az od 13ti let, a je to spise na zpusob dětského domova - výchovný ústav. vetsinou tam bývá dost romů.

 • Lukáš Fogl
  Lukáš Fogl Před 11 dny +3

  Masakr :O Hodně zajímavé interview, díky za předané informace!

 • Patrik Minich
  Patrik Minich Před 11 dny

  v každej vete povie aspon 2 krát ,,you know" :D

 • TheGarmencz
  TheGarmencz Před 11 dny

  Jak vypadají cely děti? Jsou odlišné od normálních? Hezký rozhovor 😊

 • Natálie Holasová
  Natálie Holasová Před 11 dny

  Tenhle typ videí je hrozně moc zajímavý a moc mě baví. Pokračuj s tím co děláš :)

 • mutemathmancz
  mutemathmancz Před 11 dny

  Moc příjemná mamina :)..

 • Emhud
  Emhud Před 11 dny

  tak začátek s greenscreenem je cringe, je super že se to chceš naučit, ale takhle asi ne..když děláš rozhovor tak se mi to tam vůbec nehodí.
  jinak video a rozhovor opět super :)

 • TheMarge29
  TheMarge29 Před 11 dny

  Takových případů je v ČR docela dost. Třeba třináctiletý kluk, který zabil spolužačku. Skončil ve výchovném ústavu. Dneska je už na svobodě a bez záznamu v rejstříku.

 • Radana Kahánková
  Radana Kahánková Před 11 dny

  Super video! Moje spolubydlící tady v Texasu studuje Criminal justice a kolikrát jsme se u pár piv zapovídaly a já se nestačila divit, co všechno je tady možné.. soukromé věznice využívající vězně pro jako levnou pracovní sílu mi přijde jako novodobé nevolnictví, hlavně když se do vězení v US můžeš dostat za každou kravinu jako třeba že tě 3x chytnou, že jsi pod vlivem drog (ve většině případů i marihuana)... tím pádem mají ve vězení přes 2miliony lidí, četla jsem články, které to popisují jako hotovou epidemii.. Amerika je v hodně věcech popředu, hlavně díky penězům, které lákají nejlepší mozky světa... ale ve spoustě věcí ten jejich extrémistický kapitalismus bez téměř jakékoli sociální podpory opravdu nefunguje a mě u téměř každého “vážného” rozhovoru s místními zůstává rozum stát a jsem fakt vděčná za věčně nevděčné Česko... podle mě těch námětů na videa je tuna i mimo vězení, dobře pro tebe, Michale 😊

 • KuřBuřT
  KuřBuřT Před 11 dny

  Máme doma stejný zelený hrníčky ! :D

 • Komi Roun
  Komi Roun Před 11 dny

  V ČR nejsou děti do 15 let trestně ofpovědné, mladiství do 18 již ano, ale dostanou jen poloviční výši trestu. Děti do 15 let končí v péči sociálních pracovníku OSPODu, pokud je to nutné jsou odebráni z rodiny do výchovného ústavu.

 • FOOTBALL
  FOOTBALL Před 11 dny

  Takové mu dítěti nasadí psychologa a zavřou rodiče si myslím

 • Jerry9997
  Jerry9997 Před 11 dny

  Určitě to nejde, vězení pro mladistvé je až od patnácti, do té doby jsou diagnostické ústavy "pasťáky". Na druhou stranu je nepustí tak brzy, někde jsem myslím slyšel že v osmnácti. Což na druhou stranu není velký trest za vraždu, když z toho po dosažení plnoletosti vyjdou s čistým trestním rejstříkem.

 • Jeyboy
  Jeyboy Před 11 dny

  Nechcete si spolu založit CHclip kanál?

 • Amus6
  Amus6 Před 11 dny

  Hlavně si myslím, že společnost mnohem více řeší psychický stav a sociální prostředí zločinců a jejich převýchovu, kterou všichni platíme ze svých daní, zatímco psychický stav obětí, případně pozůstalých víceméně nikoho nezajímá a pokud už tito lidé musí řešit problémy, které jim vznikly jako důsledek na nich spáchaného trestného činu, platí si to ze svého. Morálka postavená na hlavu.

 • Viktorie Juricová
  Viktorie Juricová Před 11 dny

  Super !!! Tohle mě opravdu baví

 • Jarda Zeman
  Jarda Zeman Před 11 dny

  U nás je trestní odpovědnost od 15 let, takže do vězení nejdou určitě. Maximálně nějaký pasťák nebo polepšovna nebo jiný ústav. Ale myslím si, že v některých případech by už v podstatně nižším věku bylo na místě je umístit do vězení, samozřejmě uzpůsobenému jejich věku, jako je to v USA. Pokud odborníci posoudí, že dané dítě si uvědomovalo, co páchá, mělo by být trestně odpovědné.

 • Takka Taková
  Takka Taková Před 11 dny

  Za takový čin jde u nás dítě do pasťáku. Náhradu škody platí rodiče. U mladistvých od 15 - 17 je za určitých podmínek možné, dát je do klasickéhho vězení,ale myslím že se to užívá vyjímečně. Nevím kolik v pasťáku najdeme dětí do 10 let, ale nad deset let jsou tam i za stejné, ne li horší (dokonané) činy, jako ta holčička.Prostředí tam bude asi o něco příjemnější.

 • Julie Hilová
  Julie Hilová Před 12 dny

  Jdou do pasťáku nevim jak to je jinde ale v Ostravě v Koblově může být dítě třeba za rvačky nebo tak nějak půl roku ale když udělají něco horšího a je jim třeba 17 tak sou rok v pasťáku a pak nastoupí do vězení a nebo se ten případ posune do jejich plnoletosti

 • Moon Moon
  Moon Moon Před 12 dny

  Ahoj. Žiju na vesnici ve středočeském kraji. Před cca dvaceti lety v sousední vesnici zastřelil kluk rodiče brokovnicí. Prý chtěl zastřelit i sourozence. Bylo mu asi deset, možná i méně. Zavřeli ho, nevím jestli do vězení, nebo do nějakého jiného ústavu. Říkalo se, že maximum je osm let, tedy pro mladistvé. V té době byl mladistvý od patnácti let. Mezi tím se hranice trestní odpovědnosti snižovala. Myslím, že v současné době je dvanáct let, ale nejsem si jistý.

 • Ludmila Kořízková
  Ludmila Kořízková Před 12 dny

  Ahoj, rozhodně mrazivý případ. Nedovedu si to představit.....
  U nás se většinou o tom moc nemluví z ohledem na věk dětí. Určitě jdou do výchovného ústavu,jsou vyšetřovány odborníky atp...., rodiče nevím.
  Film podle skutečných událostí: Bastardi(ČR film)

 • kulhavkaslintavka
  kulhavkaslintavka Před 12 dny

  Je to jen a jen o výchově rodičů o ničem jiném. Kdyby se holčičce rodiče věnovali a naučili ji tak zdravému úsudku, tak k tomu vůbec nemuselo dojít. Jak k rozmazlenosti, tak k vězení.

 • Ondra Aron
  Ondra Aron Před 12 dny

  Hi Michal i always get you like but I don't do that usually on YT. The video quality and content is really good and that is what I like on your videos.
  Greetings the lady from video and looking forward for next.

 • sarnikola tv
  sarnikola tv Před 12 dny

  Velmi zajímavé, opět 🙂👍

 • Jana Škorničková
  Jana Škorničková Před 12 dny

  U nás jsou taky takové případy a zrovna to je každou chvilku ve zprávách. Jak dítě zabije někoho (ale většinou jsou to děti navzájem), že ho strčí z okna, bodne nožem a podobně. Ale vězení pro mladistvé u nás asi není. Pouze ,,pasťáky". A tam jsou myslím do 18 let. A ještě při soudu co s tím dítětem, se taky řeší jestli nepočkají až mu bude 18 a pak půjde z ,,pasťáku" do normálního vězení. Ale jako takové vězení pro mladistvé u nás asi neni!

 • Fycan Lycan
  Fycan Lycan Před 12 dny

  Tyto víďa miluju - zajímavé - a super - jeď dál Míšo

 • Jakub Markl
  Jakub Markl Před 12 dny

  V Česku si myslim že dítě dají do pasťáku ale taky si myslim že jsou situace kde jdou rodiče misto dětí do vězení protože oni za to dítě ručí.

 • Bionic Hornet
  Bionic Hornet Před 12 dny

  Zajímalo By mě zda bys zařídil rozhovor s veteránem SWATu nebo jiný elitní jednotky

 • Bionic Hornet
  Bionic Hornet Před 12 dny

  Pasťák nebo nějaké nápravné zařízení. V 18 je pustí a bez záznamu hurá ven...

 • kkkuzi
  kkkuzi Před 12 dny

  To je velmi zajímavé téma - zda posunout hranici trestné zodpovědnosti. V ČR se např. stává, že někteří rodiče úmyslně navádějí své děti, aby např. kradli, protože jim není ještě 15 let a i když je chytnou, tak nejsou trestně zodpovědné, nota bene dost často ukradnou něco do 5000 Kč, takže to ani není trestný čin, ale jen přestupek. Poznala jsem jednoho majitele IT obchodu, který kvůli tomu zrušil pobočku v jednom městě, protože mu ji 3x vykradli. Přestože měl kamerový záznam, tak se na policii pouze dozvěděl, že ty mladíky policie zná, ale že je jim max. 14 let, takže smolík (alespoň takhle mi to ten majitel řekl, když mi vysvětloval, proč pobočku zavřel). Prostě si na otevření obchodu zvolil špatnou čtvrť (asi tam byl levný nájem ;-) ). Nicméně minimálně jemu by jistě udělalo radost, kdyby do vězení / pasťáku mohly i osoby mladší 15 let ;-) Otázka je, na jakou věkovou hranici, by se to mělo posunout...protože když se hranice posune např. na 10 let, pak tito rodiče začnou do ulic vysílat 9leté :-( A co se týče té americké 8leté holčičky, přišlo mi z toho rozhovoru, že toho činu nelituje. To by mohlo předznamenávat vážnou poruchu osobnosti (psychopatie, sociopatie), což by samozřejmě nebyla dobrá zpráva ani pro ni, ani pro její okolí.

 • HarryTheScottish
  HarryTheScottish Před 12 dny

  kolik by dostala, kdyby učitelka zemřela

 • Robert Vítek
  Robert Vítek Před 12 dny

  Myslím si, že celý právní systém v USA je dost mrdlý.... problém nemusíš hledat, najde si tě.. proto mne na juesej fakt vůbec nic neláká 😉

 • jajx
  jajx Před 12 dny

  proc si nedokazes predstavit dite v lochu ? videl jsem videa , kde kartel rozrezava deti zaziva na kusy...