Tap to unmute

Radikální algoritmy | KOVY

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 19. 03. 2022
 • Na sociálních sítích je dnes už většina společnosti. O tom jak fungují, ale víme žalostně málo. Pojďme v dnešním videu o jejich fungování, algoritmech a králičích norách zjistit víc! A třeba se naučíme být trochu odolnější.
  Scénář: Kovy
  Kamera,Zvuk,Barvy: Marek
  Střih: Kovy&Marek
  ODEBÍREJTE OBA MÉ KANÁLY:
  ► Kovy: bit.ly/1c6Vjvw
  ► Gameballcz: bit.ly/1hJAGd3 - archiv, parodie, songy
  SLEDUJTE TAKÉ:
  ► Instagram: kovy_gameballcz
  ► Twitter : kovy_gameballcz
  ► TikTok : www.tiktok.com/@kovy_gameballcz
  ► Facebook : Gameballcz
  ZDROJE:
  1 Pokus WSJ - TikTok algoritmus: chclip.net/video/nfczi2cI6Cs/video.html
  2 BBC - The Instagram Effect: www.bbc.co.uk/iplayer/episode...
  3 Studie o fenoménu blokovaných hashtagů - thyghgapp (únor 2016) www.munmund.net/pubs/cscw16_th...
  4 Facebook to Acquire Instagram: about. news/2012/04/fac...
  5 Vice Informer - Výpověď moderátora obsahu chclip.net/video/cHGbWn6iwHw/video.html
  6 The Verge - Náhled do života facebook moderátora chclip.net/video/bDnjiNCtFk4/video.html
  7 NBC - Článek o moderátorech www.nbcnews.com/business/busi...
  8 Únik odposlechu - Mark Zuckerberg na interním meetingu: www.theverge.com/2019/10/1/20...
  9 Lenka Bradáčová o trestní odpovědnosti na sítích www.seznamzpravy.cz/clanek/do...
  Ukázky z písní Hany Zagorové, Chinaski, Mekyho Žbirky, kanálu Jirky Babicy, legendární reportáže "Bába pod kořenem", divadla Járy Cimrmana (Vyšetřování ztráty třídní knihy), pořadu Česká Soda, filmu Vrchní prchni, American Pie a videa "Hladomorna" chclip.net/video/6zuFPYtvDkM/video.html

Komentáře • 770

 • Jirka vysvětluje věci
  Jirka vysvětluje věci Před 8 měsíci +2262

  Etika algoritmů je neskutečně přehlížená věc. Skvělé video.

  • Mrs. Pool
   Mrs. Pool Před 8 měsíci

   ​@mrkv4k Napsat, že algoritmus je neživotný a proto nemůže mít žádnou etiku je opravu next level internetového diskutování. To asi všechny ty studie, které doslova "etiku algoritmů" zkoumají jsou asi taky všechny špatně.

  • mrkv4k
   mrkv4k Před 8 měsíci +2

   @Birdy Bird Ten problém je jinde - v tom, že ten algoritmus je nastavený tak, aby člověk strávil co nejdéle sledováním obsahu. Přitom se neřeší, co konkrétně sleduje. Ono to pak celé funguje velice dobře, akorát ta správná funkce (v souladu s nastavením) vede k těm králičím norám a může být pro některé uživatele škodlivá.

  • Birdy Bird
   Birdy Bird Před 8 měsíci

   @mrkv4k Ano. Souhlasím. Občas se dokážu dost zamotat v tom co jsem vlastně chtěl říct.
   Chtěl bych snad poukázat hlavně, že i když systém učíme na danou věc, ještě nemusí znamenat, že je na ni ve výsledku skutečnosti naučený. Ve výsledku to bude stejně na lidech, aby provedli případnou korekci nastavení, když vznikne nežádoucí výstup pro určitou kombinaci vstupů. Vždycky tu podle mě bude možnost, že sociální síť začne nabízet obsah, co uživateli může znepříjemnit život. Můžeme to minimalizovat, ale nikdy nedosáhneme bezchybnosti.

  • mrkv4k
   mrkv4k Před 8 měsíci +1

   @Birdy Bird Hromada textu, hromada chyb a hromada nesmyslů a nepřesností.
   1. Algoritmus je neživotný, žádnou etiku proto nemá. Etiku má výběr konkrétního algoritmu a jeho použití. Tyto věci totiž určuje konkrétní člověk nebo skupina lidí. Etika pak není žádná záhada pro filozofy, dost principů je univerzálních. Jedním z nich je například snaha nezpůsobovat druhému příkoří, bolest nebo smrt. A o to jde - nastavení parametrů, které upřednostňuje zisk a zároveň přechází riziko poškození uživatele, to je v principu neetické.
   2. Algoritmy nejsou založeny na náhodě. Naopak. Na začátku je nějaká rovnice nebo proces, která se dá upravit pomocí parametrů. Následně jsou tyto parametry automaticky vyladěny tak, aby se výsledek co nejlépe blížil požadavkům. K hodnocení požadavků se používá buď zvláštní funkce, nebo se použije set dat u kterých je výsledek předem známý. Většina algoritmů používaných na sociálních sítích sleduje primárně čas strávený prohlížením. Něco takového lze snadno vyhodnotit „za běhu“, algoritmy se tedy mohou učit neustále, bez přísunu „známých dat“.
   3. To, co popisuješ tou „procházku krajinou míry chyby algoritmu“ není ani zdaleka univerzální. Některé algoritmy se můžou zaseknout v lokálním minimu, tomu se dá ale poměrně snadno zabránit.
   4. „Králičí nora“ je termín, který označuje úplně něco jiného. Jde o odkaz na novelu Alenka v říši divů, kde přes tu králičí noru vede vstup do alternativního světa (Říše divů). No a do podobných alternativních světů (obskurních bublin) se dá dostat na internetu, když se k člověku dostává pouze vysoce selektovaný obsah. Člověk pak může nabýt mylné představy o tom, co je normální a běžné.
   5. Požadovat „transparentnost“ je naopak na místě. A nejde ani tak o to, jak konkrétně ten algoritmus funguje, jako o to, jak je nastaven a co má maximalizovat.

  • Birdy Bird
   Birdy Bird Před 8 měsíci

   Původně jsem tohle napsal jako samostatný komentář, ale když to dám sem, bude větší pravděpodobnost, že si to někdo přečte.
   Nemyslím si, že v dnešní době by se dalo moc mluvit o algortimové etice. Pro vymyšlení algoritmu je celkem dobré, aby k němu existoval matematický aparát. Formulování toho co je etické a neetické je téma pro filozofy a asi ti ho nejspíš nikdy úplně nevyřeší, natož aby ho matematici mohli popsat matematicky. V dnešní době o etice doposud rozhodují v podstatě jen politická nebo myšlenková hnutí.
   Algoritmy, které rozhodují o tom, která témata na sociálních sítí by mohli zajímat konkrétní lidi jsou založené na náhodě. Učí se na určité skupině vstupních dat (například nás), pro které je známo, jakých výsledků mají vstupní data dosahovat. Při nasazení v "ostrém provozu" však algoritmu poskytujeme data, která nikdy neviděl a výstup algoritmu je tak vždy správný s určitou pravděpdobností. Pokud vstupní data jsou aspoň trochu podobná těm naučeným, je výstup většinou správný. Když jsou vstupem data, která systém nemá naučena, pak je výstup vskutku založen na náhodě. Mít algoritmus, co by pro tak složité úlohy, jako je doporučení obsahu na sítích, byl bezchybný by vlastně znamenalo, aby uměl odpovědět na všechno, co kdy by jím mělo za jeho života projít.
   To možná trochu odbočuji od pointy, která je, že samotný algoritmus učení je náhodný, tudíž zajistit transparentnost jeho fungování je vlastně nemožné.
   Pro některé neuronové sítě si lze představit učení založené na náhodě jako procházku krajinou míry chyby algoritmu. Algoritmus začíná vysoko na vrcholku hory, kde je chyba algoritmu nejvyšší. Pokaždé, když probíhá učení, algoritmus náhodně nastaví své parametry, tak aby pro daný vstup poskytoval správný výstup a snížil tak svoji chybu. Lze si to tedy představit tak, že algoritmus na vrcholku hory vezme hůl a naslepo bodá okolo sebe a hledá, kde se nachází nižší bod a takto se snaží najít cestu do určitého chybového údolí (místa s nižší chybou). Když spoléhá ovšem pouze na tuto taktiku, může se snadno stát, že algortimus najde místo, odkud zdánlivě už jsou všechna místa výš (dalo by se i říct, že spadne do králičí nory, pokud chceš 🙂) a dojde k závěru, že menší míry chyby už dosáhnout nemůže. Přitom propast s daleko menší chybou se od místa, kde uváznul, mohla nacházet i pár centimetrů.
   Samotná problematika učících algoritmů je samozřejmě daleko těžší, ale chtěl jsem tímto jen demonstrovat, na čem dnešní umělá inteligence jede a proč si myslím, že požadovat transparentost od učících se algoritmů (založených na náhodě) je prakticky nemožné.

 • Terka Hejduková
  Terka Hejduková Před 8 měsíci +1039

  TikTok je jako past, která se tváři, jako nejlepší kamarád. Pár denní detox mě zachránil před fyp zahlcenou depresivní tématikou. Díky za video Kovy! Je to hrozně důležité téma

  • VojtaMM69
   VojtaMM69 Před 8 měsíci +2

   já tam mám jenom anime a shitposty takže docela poggers

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • Anna Zelenková
   Anna Zelenková Před 8 měsíci +2

   Souhlasím, sama jsem začala Tiktok používat teď asi před měsícem. Už ze začátku mě děsilo, jak je možné, že zná mé největší koníčky a videa byli doslova jen o tom. A teď? Videa s 100-0 ❤️, s depresivní tématikou a naučná videa si vyšla na procházku bůh ví kam :/ Dokonce jsem se přistihla při psaní hate komentáře, což mě v životě ani nenapadlo

  • milan novatný
   milan novatný Před 8 měsíci

   smutný reálný stav
   chclip.net/video/kLm4H1oj4GU/video.html
   kovy co tak říkat lidem pravdu ....ukrajina je režim který postavil pomníky nacistickým vrahům statisíců lidí židů, poláků, rusů .,
   upa, oun, banderovi ,označují je za hrdiny, pořádají každoroční oslavné pochody s loučemi, na počest upa, banderovcům ( vypadají jako pochody nsdap) ,
   vyzbrojil nacistické bataliony které podléhali ministerstvu vnitra, ( pravý sektor, azov, ajdar, donbas..) nacisti pořádají dětské tábory (jako hitlerjugend) kde se děti učí válčit, střílet, nenávidět rusko, zakázali ruské weby, ruské filmy, opoziční tv,
   v pobaltí opakované pochody oslav waffen ss , ukrajina a usa odmítly rezoluci osn odsoudit oslavy nacismu ,asi vědí proč ,
   film dokumenty usa youtube s titulky,
   "války které nevidíte " john pilger, ,"ukrajina v ohni " ,"masky revoluce"
   google "bandera pomníky","pochody za banderu"
   bbc : Neo-Nazi threat in new Ukraine: NEWSNIGHT
   chclip.net/video/5SBo0akeDMY/video.html
   okupace donbasu ukrajinou , člověk v tísni
   chclip.net/video/ZX9ljzANZi8/video.html
   +gladio , operace paperclip ,
   odsuzuji všechny války, ne jen tu jednu

  • GABUKXova bizaryta
   GABUKXova bizaryta Před 8 měsíci

   @Lukáš hele to bych neřekl i já když mám rozehraný dobrý run v Civilizacích nebo něco poslouchám když čekám na autobus nebo se jdu projít (to jen podlouchám) ale s komunikací to mám tak že jsem brutální introvert ale každýho koho potkám pozdravím to ne že ( my jsem burani z vesnice co se zdraví 😂)

 • Veronika Tichá
  Veronika Tichá Před 8 měsíci +816

  Vděčná, že mi algoritmus ukázal tohle💪🤩

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Joo

  • XlucasinoGameTV
   XlucasinoGameTV Před 8 měsíci +1

   tak když je to v trendach druhé, tak to už neni ani algoritmus ale čistá logika :D

  • Samuel Cincurak
   Samuel Cincurak Před 8 měsíci +3

   @GreyCatCZ tiež zvonček🙃

  • GreyCatCZ
   GreyCatCZ Před 8 měsíci +6

   Mně zacinkal zvoneček. :D

  • Kačík_13
   Kačík_13 Před 8 měsíci +1

   taky :D

 • rihavein aiba
  rihavein aiba Před 8 měsíci +89

  jsem v králičí noře plné kočiček, štěňátek a seberozvoje

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • Vojtěch Svoboda
   Vojtěch Svoboda Před 8 měsíci +5

   Mimochodem i tento názor typu “škola není důležitá” atd je forma “králičí nory”, protože je to naprostý nesmysl, který lze vyvrátit už jen tím, ze asi nechcete chodit k lékaři nebo právníkovi se základním vzděláním, teď neberu v potaz, ze bez vzdělání by tuto práci nemohli vykonavat.

  • Vojtěch Svoboda
   Vojtěch Svoboda Před 8 měsíci

   @Lukáš nic proti vašemu názoru, ale bohužel musím říct, ze mnoho lidi, co tohle tvrdí, jsou v životě hrozne lopaty a mnohdy jim nedochází ani základní věci a souvislosti. Je to vzdy a především o nejake inteligenci , kterou buď člověk má nebo ne, nehledě na vzdělání a titul.

  • Ma Bed
   Ma Bed Před 8 měsíci +7

   @Lukáš Rozdíl je v tom, že "králičí nora" tě má utvrdit v tvojem vlastním názoru a pohledu na svět. Většina toho, co se ve škole naučíš, tak není názor, ale fakta - matematika, fyzika, biologie, chemie, čeština, angličtina, to vše jsou namátkově předměty, kde se nedá úplně vměstnat nějaký názor. Samozřejmě jsou tu pak např. dějepis, literatura, občanská nauka, tam to lze, ale škola by se tomu měla co nejvíce vyhýbat a dodnes doufám, že tomu tak skutečně na většině školách je. I přesto, že nějaké prvky něčího názoru tam jistě pronikly, tak je nutno říct, že ten názorový pohled je stále dost "široký a volný" oproti sociálním sítím.

  • Vít
   Vít Před 8 měsíci +1

   OOO! To je pěkné. :)

 • Ondřej Válek
  Ondřej Válek Před 8 měsíci +89

  Vždycky, když se dostanu do bubliny stejných příspěvků, tak se začnu cíleně koukat na jiné, aby se mi změnila bublina 😂😂

 • Neříkej mi Katko
  Neříkej mi Katko Před 8 měsíci +118

  Skvělé video, kde jsem se něco nového dozvěděla a trochu se i nad svým chováním na sociálních sítích zamyslela. Děkuji :) a ještě k novému studiu a technice: je to fakt boží. Je viditelná vyšší kvalita vizuální stránky tvé tvorby. Jsem moc ráda, že posouváš svou tvorbu stále dál. Díky za to, co děláš a hlavně v tom prosím pokračuj. Smekám před tebou :))))

 • Eva Martínková
  Eva Martínková Před 8 měsíci +275

  Všechno dokážeš krásně vysvětlit, což se mi na tobě líbí a proto tě sleduji, pokračuj ve své tvorbě ❤️

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Masakr

  • Eva Martínková
   Eva Martínková Před 8 měsíci +1

   @Lukáš já osobně jsem mladší věková skupina a chápu to po jeho vysvětlení perfektně

  • Lukáš
   Lukáš Před 8 měsíci +1

   Já bych řekl, že má širší spektrum vysvětlení což chápe jen určitá věková skupina zejména starších lidí asi 22-60 let. Ale mladší člověk už tohle chápat většinou nebude. Postoj by viděl ve směru, že ví o tom co Kovy říká ale proč by to měl řešit tím, že to bude sledovat - a buď na to kašlou úplně nebo se to snaží řešit ale jiným způsobem.

 • michal
  michal Před 8 měsíci +164

  Patrí ti vďaka a úcta za to čo pre nás robíš , kto je za?😁💪

 • Agnes u know
  Agnes u know Před 8 měsíci +49

  Toto video se naskytlo v úžasné chvíli! Nedávno jsem se účastnila jedné přednášky týkající se psychologie a přednášející se otřela o téma: my a sociální sítě. Bohužel o něm nepověděla tolik, ale já a moji spolužáci jsme jej rozvíjeli dál i se školní terapeutkou. Mile ráda ho posdílím dál!

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • Andromeda Xerro
   Andromeda Xerro Před 8 měsíci +1

   @Lukáš To by mohli už teď.Například by velmi prospělo,kdyby si pustili Kovyho dnes již památné,leč nestárnoucí songy jako Závislák nebo Hejtit. Jsou vtipné velice poučné a přitom zcela srozumitelné pro nejmladší generaci. Mohu to dosvědčit,já i moje děti je milují.

  • Lukáš
   Lukáš Před 8 měsíci +1

   Třeba to jednoho dne Kovy dopracuje na úroveň kdy ho budou poštět při výuce na školách.... Tak děti, vezmeme si do ruky mobily, otevřeme CHclip a zdáme si kanál Kovy... Nalistujeme si díl XX a pustíme.

 • Surmik
  Surmik Před 8 měsíci +143

  Sem rád žes toto video udělal pro lidi kteří sledují sociální sítě 4+ hodin denně.
  Moji rodiče mi nedovolí sociální sítě kromě CHclip ale po tomto videu jsem za to rád.

  • Lucka Skalková
   Lucka Skalková Před 6 měsíci +2

   Jako ony veškerá přehnaná řešení jsou špatná. Zase nemít sociální sítě je opět v některých věcech velké negativum, ale je to asi lepší, než spadnout právě do jedné z králičích děr, zejména do tech negativních.

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

 • spaghetti yum yum
  spaghetti yum yum Před 8 měsíci +54

  Miluju Tvoje videa, je super, že do takových videí zařazuješ i dopady na lidskou psychiku. Jako člověk, co se o psychologii zajímá, je to neskutečně důležité, aby se o psychickém zdraví mluvilo.
  Patří Ti velké dík :)

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • TiggyCZ
   TiggyCZ Před 8 měsíci +1

   Pravda, musíme destigmatizovat tématiku psychického zdraví v Česku

 • adelaide
  adelaide Před 8 měsíci +38

  Výborný video. Svolám mladší sourozence a rodiče a pustíme si to společně. Díky Kovy.

  • Míra Fučík
   Míra Fučík Před 8 měsíci

   Ne asi

  • Vít
   Vít Před 8 měsíci +1

   Jé, pamatuji si jak, mě jako tvůrci kdysi podobný komentář velice potěšil. Díky, že si lidem ochotna takové věci napsat.

 • k.j.
  k.j. Před 8 měsíci +21

  Jen mám chuť ti napsat, jak jsem ráda, že tebe čísla nepohltila, že sis zachoval pokoru. Za to klobouk dolů, opravdu. Díky moc za další přínosné video.

 • Jenda Gucci
  Jenda Gucci Před 7 měsíci +1

  furt si stojím za tím, že jaký si to uděláš, takový to máš. super video!

 • Jiri c
  Jiri c Před 8 měsíci +2

  Super video ale po shlédnutí se cítím víc v depresi než před tím 😂❤️

 • Adélka Andělová
  Adélka Andělová Před 7 měsíci +1

  Tohle video vidím podruhé a je stejně zábavné a naučné jako poprvé, nevím jak to děláš ale ne to super 😍🥰❤️👍😂

 • Mattsmania
  Mattsmania Před 8 měsíci +2

  Docela depresivní téma a jsem rád, že jsi to prošel. Mimochode cením tu batmanovu hudbu :D

 • Jan Ščudla
  Jan Ščudla Před 8 měsíci +1

  Doopravdy mám rad takové tvůrce, co na videu nechají doopravdy vše a nakonec je z toho něco doopravdy zajímavého a podané vtipnou formou, děkuji !! Moc se mi “tvoje” tvorba líbí :)

 • Ryan Bailey
  Ryan Bailey Před 8 měsíci +1

  Skvělý video :) Myslim, že nejlepší prevence před timhle všim je, uvědomit si, že kafe s kamarádama, rande v restauraci, čumenda s kámošem po kočkách v obchoďáku, je bambilionkrát víc život obahacující, než 24hodin u sociálních sítí. takže má rada? Sociální sítě jen pro pobavení když je nuda, jinak real život je ta nejcoolovější sociální síť jaká může bejt. :)

 • Laduš
  Laduš Před 7 měsíci +1

  Taky se mi stalo, že jsem byla oběť králičí nory.
  Jeden čas mi algoritmi nabízeli k shlédnutí samé auta, motorky a lidi jezdící na skateboardu.

 • Evelina Matousova
  Evelina Matousova Před 8 měsíci +2

  Další skvělé video, miluji tvou tvorbu!
  vždy mi zlepší náladu.

 • Viktorie Pražáková
  Viktorie Pražáková Před 8 měsíci +3

  Super video! Bála jsem se trošku, jak pojmeš tvorbu v novém studiu, ale musím říct, žes ji zvládl skvěle vyvážit a minimálně odlišit od té doposud, jenom zvelebil prostředí a kvalitu :)

 • Kamikita Ryuu
  Kamikita Ryuu Před 8 měsíci +16

  Díky Kovy. Moje video, které mi dalo práci má 130 zhlédnutí, takže mě to demotivovalo, dneska jsem nic neudělala a tohle jsem zrovna potřebovala slyšet. Jdu kreslit dál, co by se vlastně změnilo na tom, kdyby to mělo 1 300 nebo 13 000 zhlédnutí - Na chvilku paráda, ale po pár dnech na to člověk zapomene :D

 • Antonie Svobodová
  Antonie Svobodová Před 8 měsíci +1

  super video, poslední dobou jsem do 'králičí nory' na tik toku spadla a říkala jsem si co se děje. Díky za informace a tipy jak se vyhnout negativním dopadům sociálních sítí.

 • Tereza Š
  Tereza Š Před 8 měsíci +1

  Video velmi dobře podtrhuje problematiku, je potřeba se o tom edukovat a nenechat se zavřít do zlaté klece, video skvěle zpracované!

 • Silente
  Silente Před 8 měsíci +1

  Super video! Je fakt vidět jak se kvalita zvedla, skvělý krok s tím studiem a vším.

 • Eliska Tesarova
  Eliska Tesarova Před 6 měsíci

  miluju dělat prezentace podle kovyho videí teď v pondělí jsem měla cermat a teď algoritmy to je prostě super

 • Miluše Mrkvičková
  Miluše Mrkvičková Před 8 měsíci

  Skvěle vysvětleno, super video! 👌

 • Fajnšmekr Pitná vína
  Fajnšmekr Pitná vína Před 8 měsíci +1

  Super video! Díky za nej. Poučilo i pobavilo. Hned jsem sdílela i pro ostatní rodiče a prarodiče na FB. 😉😂

 • Aleš Petrovský
  Aleš Petrovský Před 8 měsíci

  Parádně udělané video. Má to zajímavou profesionální dynamiku 👍😊

 • ¡La_.Damien!
  ¡La_.Damien! Před 8 měsíci

  Ahoj Kovy! Skvělé video ;D
  Chtěla jsem se podílet o tom, jak jsem sama v jedné králičí noře skončila. Naštěstí to nebyla žádná z těch depresivních, ale naopak plná bezsrstých koček.
  Máme doma totiž bezsrstého psa, a tak jsem se rodičům pokusila ze srandy vnutit i jednu tu kočku bez chlupů. Proto vždy když jsem na instagramu viděla nějakou ukázala jsem jim to, abych je nějak mohla přesvědčit, avšak skončilo to tím že teď už nic jiného než bezsrsté kočky na mém instagramu nenajdete díky algoritmu, který si usmyslel, že nic jiného asi nepotřebuju xd

 • Misakii Meii
  Misakii Meii Před 8 měsíci +2

  Moc dobře zpracované video :3
  Na téma Algoritmus a jak fungují soc. sítě a jaký mají na lidi (negativní) dopad bych doporučila shlédnout Sociální Dilema na Netflixu, hodně dobře zpracovaný dokument, který popisuje jak sociální sítě fungují. Je to celkem děsivé .......

 • Aza Anesa
  Aza Anesa Před 8 měsíci +1

  Nemám vlastní tip, jen jsem chtěla říct, že podoba videa je naprosto skvělá, bavilo mě, jak každá část videa měla svoji formu a celkově se celá tvorba neskutečně posunula a inspiruje mě. Moc děkuji za skvělé video!! ❤

 • ZenixHaha
  ZenixHaha Před 8 měsíci +33

  Tohle video mi docela otevřelo oči.. Byla spousta okolností, ale tohle byla pravděpodobně jedna z nich. Mění se mi hrozně rychle nálady, ale spíše byly smutné. Tím se mi i zobrazovali více depresivní videa a také jsem trávil asi 2h na ig. Život šel dál a můj stav se začal zhoršovat. Došlo to až na hospitalizaci do psychiatrické léčebny. Hrozný zážitek. No, nebudu tady plnou vinu házet na algoritmus, ale něco k tomu to mělo. Furt se z toho zotavuji. Díky moc za toto video!

  • Lucka Skalková
   Lucka Skalková Před 6 měsíci

   Posílám pozitivní energii a držím palce s dalsim existovanim!

 • Lea Kavacká
  Lea Kavacká Před 8 měsíci +27

  Ahoj kovy, iba že milujem tvoju tvorbu

 • Raikynka
  Raikynka Před 8 měsíci +1

  Super video :3 já osobně se dostala do králičí nory obrázků z Japonska, což mi teda vyhovuje :D Asi před rokem jsem si začala pročišťovat lidi, které sleduji, jelikož jsem zjistila, že jejich obsah ve mě zanechává negativní emoce a dělám to do teď, kdykoliv narazim na to, že sleduju někoho, jehož obsah se mi nelíbí, tak ho smažu :3

 • LADY FEDERICKAAA
  LADY FEDERICKAAA Před 8 měsíci +1

  Krásne pracovné prostredie 💙

 • Matěj Dědič
  Matěj Dědič Před 8 měsíci +8

  Tyhle tvoje edukativni videa jsou velice zajímá a baví mě! Kdyby algoritmus doporučoval takováhle videa všem, bylo by to skvělé. Jen tak dál

 • Kristýna
  Kristýna Před 8 měsíci +9

  Kájo, já ta tvoje videa opravdu zbožňuju☺️ Super téma, které je podáno srozumitelně a navíc zábavnou formou, prokládáno českým bizárkem👌 Je tak dál!

 • Zdeněk Charvát
  Zdeněk Charvát Před 7 měsíci

  Suprové video 👍 jen tak dál...

 • Fergy
  Fergy Před 8 měsíci +17

  Veľmi dobré video pre ešte nezasvätených. Dúfam že to niektorím otvorilo aspoň trochu oči a pomohlo xd

 • Michal Rábek
  Michal Rábek Před 7 měsíci +1

  Videá o problematike sociálnych sietí patria k mojim najobľúbenejším z tvojej tvorby, takže len tak ďalej! :-D Myslím si, že by sa celá spoločnosť mala viac zaujímať o to, ako internet a siete fungujú a ako nás ovplyvňujú. Som preto veľmi rád, že aj ty k tomu prispievaš týmito skvelými videami :-)

 • VJ PleiOné
  VJ PleiOné Před 8 měsíci +1

  Abych to mohl šířit mezi tu správnou cílovku, docela bych ocenil nějakou sestříhanější verzi pro seniory, na které je tahle záplava rychlých prostřihů a memů asi moc a mohli se soustředit na tu informační část, která je skvěle zpracovaná a srozumitelná.

 • Smíšek
  Smíšek Před 8 měsíci +2

  Děkujeme za tohle video, Kovy! 😊🙏🏻 Téma algoritmů je fakt zajímavý a zároveň dost šílený a v tom, že by o nich měl každý vědět, máš rozhodně pravdu 👍🏻 těm, který tohle video zaujalo, doporučuju dokument Sociální dilema 👌🏻😉 jsou tam moc hezky a dopodrobna vysvětlený algoritmy a taky rozhovory s (bývalými) zaměstnanci různých sociálních sítí 😁 já jsem na to koukala s otevřenou pusou 😮🤯

 • Hana Semerádová
  Hana Semerádová Před 8 měsíci

  Super video! Díky :) Zajímalo by mě jestli při sběru dat o nás sociální sítě tyto data také přeprodávájí. Už se vám někdy stalo, že jste zaplatili debetní kartou za nějaký produkt, a v zápětí jste ho měli inzerovaný na Instagramu v reklamách na stories? Víte, jak se tohoto trackingu zbavit?

 • Tisa Tisa
  Tisa Tisa Před 8 měsíci +1

  Skvělé video i pro mě když nemám žádnou sociální sít ani Instagram.
  Srozumitelné opravdu super

 • Monika Černá
  Monika Černá Před 8 měsíci

  Děkuju za video! Opravdu zajímavý! 😉

 • Kačí CZ
  Kačí CZ Před 8 měsíci +1

  Ahoj Kovy, musím říct že po dlouhé době jsem konečně narazila na video které mi něco předává. Díky za to že stále točíš MÁ TO SMYSL . Video mi zvedlo náladu.

 • Františka Popelková
  Františka Popelková Před 8 měsíci +1

  Neskutečně děkuji. Skvělý, vtipný, ale hlavně informativní video, které by měli vidět všichni. Ať už se jich to týká, nebo ne.

 • dolita windo
  dolita windo Před 8 měsíci

  Další skvělé video, miluji tvou tvorbu! vždy mi zlepší náladu.

 • Jezevec Martin
  Jezevec Martin Před 8 měsíci

  výborné video ostatně jako vždy, miluju tvoje videa

 • Lukáš
  Lukáš Před 8 měsíci

  Super video jako vždy, jen tam bylo dle mého až moc prostřihů na no jak to říci, vtipná videa, jinak super video opravdu moc se mi líbilo

 • Tomas Abrt
  Tomas Abrt Před 8 měsíci

  Už jsem to sdílel Kovy, i máti 😉
  Díky za tvoje hodiny, které nad tím vším trávíš.

 • Vítek Nedvěd
  Vítek Nedvěd Před 8 měsíci +1

  Já jsem třeba úplně bez sítí (dobrovolně) a taky se to dá. Mimochodem jen tak dál super video.😁😃😍

 • JaK
  JaK Před 8 měsíci

  Parádní video! ❤️

 • Vojtěch Kika
  Vojtěch Kika Před 8 měsíci

  Super video. Už měsíc jsem chtěl, odinstalovat tiktok protože jsem na něm trávil spoustu času, ale pořád jsem se k to neměl. Teť už je odinstalovany 🍾. Díky🙂!

 • David Rada
  David Rada Před 8 měsíci

  Super zajimave a poucne! 😎👍

 • Nufik
  Nufik Před 8 měsíci

  Ahoj, skvělé video a téma podané přehledně. Mám jen jednu výtku co se týče kamery/střihu. Ke konci jak jsi sešel z toho žlutého plátna a posadil se mohla ta kamera být na stativu a jen v editu upravit nějaký zoom. Přišlo mi to zvláštní, že se ta kamera furt pohybovala, když měla být dle mě statická

 • Petra Pospíchalová
  Petra Pospíchalová Před 8 měsíci

  Díky, Kovy, za tohle video. 🙏 Velmi potřebné tohle připomínat, kriticky přemýšlet a být vnímaví k tomu, co na sociálních sítích konzumujeme, čím krmíme svou mysl, zda se nenecháváme ovládnout a nenecháváme tak protékat čas, inteligenci a vůbec život skrze prsty. Palec nahoru!

 • orava wildlife
  orava wildlife Před 8 měsíci

  Veľmi sa mi páči tvoj štýl videí (strih). mimochodom ďakujem za toto video moc mi pomohlo 🙏

 • Eva A.
  Eva A. Před 8 měsíci +1

  Děkuji za rady, sama si toho všímám, že je to šílené

 • Tomáš Halouzka
  Tomáš Halouzka Před 8 měsíci +2

  Ale je pravda že když budete vytrvalý, dá se algoritmus ovládat, Třeba já si instagram "vycvičil jen a pouze na adventure outdoor videa, a cokoli, co mi podsune jiného, dávám "nezajímá mě".
  Držte se lidi..

 • Happy
  Happy Před 8 měsíci

  Skvělé video, Kovy!

 • Birdy Bird
  Birdy Bird Před 8 měsíci

  @Kovy
  Nemyslím si, že v dnešní době by se dalo moc mluvit o algortimové etice. Pro vymyšlení algoritmu je celkem dobré, aby k němu existoval matematický aparát. Formulování toho co je etické a neetické je téma pro filozofy a asi ti ho nejspíš nikdy úplně nevyřeší, natož aby ho matematici mohli popsat matematicky.
  Algoritmy, které rozhodují o tom, která témata na sociálních sítí by mohli zajímat konkrétní lidi jsou založené na náhodě. Učí se na určité skupině vstupních dat (například nás), pro které je známo, jakých výsledků mají vstupní data dosahovat. Při nasazení v "ostrém provozu" však algoritmu poskytujeme data, která nikdy neviděl a výstup algoritmu je tak vždy správný s určitou pravděpdobností. Pokud vstupní data jsou aspoň trochu podobná těm naučeným, je výstup většinou správný. Když jsou vstupem data, která systém nemá naučena, pak je výstup vskutku založen na náhodě. Mít algoritmus, co by pro tak složité úlohy, jako je doporučení obsahu na sítích, byl bezchybný by vlastně znamenalo, aby uměl odpovědět na všechno, co kdy by jím mělo za jeho života projít.
  To možná trochu odbočuji od pointy, která je, že samotný algoritmus učení je náhodný, tudíž zajistit transparentnost jeho fungování je vlastně nemožné.
  Pro některé neuronové sítě si lze představit učení založené na náhodě jako procházku krajinou míry chyby algoritmu. Algoritmus začíná vysoko na vrcholku hory, kde je chyba algoritmu nejvyšší. Pokaždé, když probíhá učení, algoritmus náhodně nastavit své parametry, tak aby pro daný vstup poskytoval správný výstup a snížil tak svoji chybu. Lze si to tedy představit tak, že algoritmus na vrcholku hory vezme hůl a naslepo bodá okolo sebe a hledá, kde se nachází nižší bod a takto se snaží najít cestu do určitého chybového údolí (místa s nižší chybou). Když spoléhá ovšem pouze na tuto taktiku, může se snadno stát, že algortimus najde místo, odkud zdánlivě už jsou všechna místa výš (dalo by se i říct, králičí noru, pokud chceš) a dojde k závěru, že menší míry chyby už dosáhnout nemůže. Přitom propast s daleko menší chybou se od místa, kde uváznul mohla nacházet i pár centimetrů.
  Samotná problematika učících algoritmů je samozřejmě daleko těžší, ale chtěl jsem tímto jen demonstrovat, na čem dnešní umělá inteligence jede a proč si myslím, že požadovat transparentost od učících se algoritmů (založených na náhodě) je prakticky nemožné.

 • Aneta Kejíková
  Aneta Kejíková Před 5 měsíci

  Ahoj Kovy, máš super videjka, nejvíc se mi líbí sketche a parodie na despasito! Máš super kontent videí a nádherné nové studio! ❤️

 • RosieStarYT
  RosieStarYT Před 8 měsíci

  Skvělé video ⭐ líbí se mi to že Kovy natáčí před oknem😄

 • Šmaky
  Šmaky Před 8 měsíci +2

  Skvělý video, díky moc 💙

 • Natálie Böhmová
  Natálie Böhmová Před 8 měsíci

  Tvoje video se mi objevilo jako doporuceny potom, co jsem s kamaradkou mluvila o tom, ze se mi na Facebooku zrovna objevila reklama na dva produkty, o kterych jsme vcera pouze mluvily a vubec je nehledaly 💀💀 ale je super, diky za nej 😂

 • MacJu Cze
  MacJu Cze Před 8 měsíci

  Jsem tak hrozně moc rád, že tě tu na youtube máme!

 • Tereza Hobelantova
  Tereza Hobelantova Před 8 měsíci +6

  Naprostý mustwatch! Díky moc, Kovy 💯💯

 • Janek Drak
  Janek Drak Před 8 měsíci +3

  Ahoj Kovy jsem rád že vytváříš tato informační/poučná videa vždy se na ně rád podívám. Jen jsem chtěl poděkovat že vytváříš tenhle typ kontentu.

 • amm1981
  amm1981 Před 8 měsíci

  musím přiznat, že jsem v té králičí noře videí o mateřství docela spokojená 😁 Ale teď na rovinu. Tohle video je v dnešní době více než potřeba, skvělé zpracované a srozumitelně nastiňující celkovou problematiku, které rozebírá klíčové záležitosti našeho každodenního online života. Doufám, že se video dostane k co nejvíce lidem. Díky za to, co děláš!

 • Marketa Haluzova
  Marketa Haluzova Před 8 měsíci

  Skvělé video! Já si narušuju algoritmy a bubliny se sourozenci, přáteli a snoubencem, protože so neustale posílame videa všech možných žánrů, ale ano, snoubenec má na reels pouze videa s prjsky a to na ig sleduje jenom whiskey a missky :D

 • Syma
  Syma Před 8 měsíci +1

  Jojo, už jsem si všimla, že jsem na FB v noře plné koťátek. Ale nějak mi to neva. :D TikTok nemám, na FB a IG obecně moc nechodím, a strávím tam maximálně 10 minut, většinou právě sledováním zvířátek. :) Ale je pravda, že mne poslední dobou svými algoritmy mele CHclip!

 • Sportovní centrum Velké Meziříčí

  Hrozně se mi líbí tvůj vihled ze studia máš to tam krásné

 • Fichtlařina CZ
  Fichtlařina CZ Před 8 měsíci +1

  Mělo by se to více řešit a dávat na to pozor. Je to věc na kterou se dle mého poukazuje velmi málo.

 • Katarína Jaššová
  Katarína Jaššová Před 8 měsíci

  ĎAKUJEM za kvalitné video. Myslím, že mnohí ľudia si silu a vplyv algoritmov na nich samých vôbec nevšíma a prijíma všetko podvedome, žiaľ ono to má so všetkými oblasťami života súvis a málokedy na dané osoby pozitívny vplyv.

 • TheEthem
  TheEthem Před 8 měsíci +5

  Úžasné video, závěr byl natočený velmi profesionálně. Ten posun je fakt znát! Děkuju 😇

 • Adam Tonder
  Adam Tonder Před 8 měsíci +1

  Ahoj kovy, mohl by jsi si prosím narovnat stolní lampičku ve videu aby nemířila někam dolů na stojánek nýbrž na stůl. Děkuji, hrozně mě to rozptyluje od obsahu.

 • Barbora Smrčinová
  Barbora Smrčinová Před 8 měsíci +2

  Moc díky za skvěle zpracované video o užitečném tématu :)

 • Lin Xiao Shen
  Lin Xiao Shen Před 8 měsíci

  Kovy, moc díky za tohle video! Učím na 2.st. ZŠ a zrovna se v rámci jednoho předmětu dostáváme k tématu médií a jejich vlivu, s dovolením tedy použiju zrovna tohle tvoje video při výkladu, myslím, že si z něj děcka leccos odnesou! ♥

 • Michi Nanami
  Michi Nanami Před 8 měsíci

  Skvělý video

 • Tomasz Sikora
  Tomasz Sikora Před 8 měsíci +4

  Hezky a srozumitelně shrnuto :) díky za tvůj čas věnovaný takhle důležitému tématu.

 • Sofie Molendova
  Sofie Molendova Před 8 měsíci

  Moc se mi líbí tvůj formát videí.

 • HarryS
  HarryS Před 8 měsíci +1

  Mně tiktok provazel celým rozchodem až do "vyléčení". Hned po rozchodu jsem měl na fyp videa o tom, jak si ostatní procházejí rozchodem. Postupem času (měsíců) jsem dostaval videa, jak to nevzdávát a jak to není moje vina až po videa, kde je všechno happy :D

 • veronika struplova
  veronika struplova Před 8 měsíci +4

  Vážně super video a opět se mi potvrdilo že je mnohem lepší nemít některé sociální sítě díky Kovy

 • Vendy H.
  Vendy H. Před 8 měsíci

  Díky moc, neskutečně kvalitní obsah

 • Dinosauří Vesnice, příprava do školy a zábava.

  Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeey, konečně zase neděle. Ta grafika i ten obraz je super. Mám k tobě velký respekt.

 • Lucie Čechová
  Lucie Čechová Před 8 měsíci

  Kovy wau, žasnu nad celým tímto videm!

 • Vivix T-86
  Vivix T-86 Před 8 měsíci +1

  jako vždycky inspirativní :)

 • zadzi1
  zadzi1 Před 8 měsíci

  Nejlepší je paní pod kořenem 😂👍🏻 Úplně jsem zapomněl, že jsem to video kdysy dávno viděl 😁

 • Anna Dejneka
  Anna Dejneka Před 8 měsíci +1

  Do tech algoritmů v reálu nikdo nevidí, ti programátoři se učí až v čase, co ten jejich algoritmus dělá. Jinak můj feed jsou prakticky jen kočky a sport, takže docela good.

 • Gaius Julius Caesar
  Gaius Julius Caesar Před 8 měsíci

  Cosi pamatuju, tak yt algoritmus je hodně rozbitý a to až tak, že nikdo pořádně neví jak vlastně funguje.
  Perfektní video.

 • Charvi
  Charvi Před 2 měsíci

  do králičích nor jsem se dostal asi 2x a to vždy na instagramu a pokaždé mi to doporučovako krásné labradory a jiná velká plemena psů

 • Ema Sik.
  Ema Sik. Před 8 měsíci +1

  👍Díky za video, taky jsem se divila, proč má kamarádka na tiktoku tolik videí s koněmi (sama jezdí na koni.)😂👀 určitě náhoda

 • Shemon
  Shemon Před 8 měsíci +1

  Jde vidět jak s točením ve studiu stoupla kvalita editu tak o 400%. Super video, ostatně jako vždy

 • Torťas
  Torťas Před 8 měsíci +6

  Já to nechápu jak to že ještě nemáš milion ty si ho zasloužíš moc a moc

 • Lord Of The Darkness
  Lord Of The Darkness Před 2 měsíci

  Já, když se mi nabízí depresivní obsah, hned měním sociální síť/téma, na které se právě dívám. Protože vím, že by mne to udělal akorát smutnější a to já nechci. Jsem si vědom, že ve světě se děje spousta smutných a špatných věcí, ale to není to, co chci "čerpat" ze sociálních sítí.

 • Antonín Hořelica
  Antonín Hořelica Před 8 měsíci +2

  Skvělé video, vtipné a perfektně shrnuto, mimochodem ty prostřihy jsou top😂

 • Martin Sejba
  Martin Sejba Před 8 měsíci

  Já na sociálních sítích sleduji jen velmi málo obsahu, který mě ale opravdu zajímá a TikToku se vyhýbám obloukem, takže na nich strávím asi 15 minut denně, ale zato si z toho něco občas i odnesu.
  Jinak moc pěkně zpracované video, jenom bych trošku ubral těch scének z filmů atd. trošku to občas odsouvá pozornost. Můj názor :)