Tomáš Klus & Tamara Klusová - My

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 1. 12. 2019
 • “Strach srdce nezlomí tam, kde jsme láskou My.”
  Tuhle píseň jsme napsali sedící naproti sobě u našeho rodinného stolu.
  Dívali jsme se do očí jeden druhému a skládali slovo za slovem od jednoho srdce k srdci toho druhého.
  Došlo nám, že pokud chce člověk odpustit, musí nejprve dokázat odpustit sám sobě.
  V dnešní době máme tendence rozbité a staré věci vyhodit a obklopit se novými.
  A stejně tak se často chováme v našich vztazích. Přitom to, co z 99% způsobuje náš pocit štěstí/neštěstí je právě jasnost/nejasnost mezilidských vztahů.
  Pokud je mezi náMY láska, vždy se za ní vyplatí bojovat...
  Vetšinou totiž odloučení působí daleko větší bolest, než zůstat vedle sebe a snažit se svá zranění krůček po krůčku hojit.
  Odpustit ale znamená nikdy se navrátit ani slůvkem zpět; rozpustit křivdy a ve vzniklém prostoru začít stavět o poznání pevnější základy sebe samého směrem ke všem zúčastněným.
  Kéž láska a odpuštění tančí v našich srdcích nejen o Vánocích.
  Klip k písni vznikl naprosto nečekaně, protože Milan Dvořák měl pouze nafotit pár backstage fotografií, ale pět dní po natáčení poslal tohle video se slovy “ já jsem měl tak silný pocity při poslechu té písně, že jsem vás musel zaznamenat v kouzle tvůrčího okamžiku...”
  To video nás dojalo a my si uvědomili, že kdybychom chtěli klip “hrát” nikdy by neobsáhl tolik emocí, jako tímto nečekaným a pravdivým okem Milanovým. Děkujeme Honzovi Lstibůrkovi za kabát, Markovi Štifterovi za nahrání, Alexeji Aslamasovi, Vladimíru Kroupovi a Vítu Petráškovi za smyčce s žíněmi, Martinu Novákovi za rytmus, Kryštofu Pobořilovi za klavír a Janu Seidelovi za realizaci všeho.
  S láskou vám Tamara a Tomáš.
  Text:
  V samotě
  Bez Tebe bolí mě a slábne
  Život můj
  Jak slunce
  Po zimě
  Kudy jít
  Když tma mě propíjí
  Jestli Tě opustit
  Nebo Ti odpustit

  Strach srdce svázal mi
  Já kráčím do té tmy
  Kéž zase uvěřím
  Že láska jsme to my...

  Selhal jsem
  A tu lež nevrátím
  Živil jsem zlý sen
  Ztratil se na trati
  Obrať mnou
  Ať oheň nestráví
  Příběh nás dvou
  Co srdce vypráví

  Strach srdce svázal mi
  Já kráčím do té tmy
  Kéž zase uvěříš
  Ze láska jsme To My

  Hodiny na věži tikají
  Na mě teď doléhá
  Co jsem Ti zatajil
  Tajím dech
  Mažu po všech svých zdech
  Slova co vepsala se
  V místa kde ranil jsem

  Strach srdce nezlomí
  Tam kde jsme láskou my
  Já odpouštím tobě
  Já odpouštím sobě

  Hudba: Tamara Klusová / Tomáš Klus
  Text: Tamara Klusová / Tomáš Klus
  Zpěv: Tamara Klusová / Tomáš Klus
  Aranžmá písně a hudební produkce: Jan Lstibůrek
  Bicí: Martin Novák
  Housle: Alexey Aslamas
  Viola: Vladimír Kroupa
  Violocello: Vít Petrášek
  Klavír: Kryštof Pobořil
  Zvukový mistr: Marek Štifter
  Mastering: www.audiogarden.cz
  Nahráno ve studiu ARTDOG
  Foto: Milan Dvořák
  Video - kamera/střih/režie: Milan Dvořák
  www.milandvorak.com
 • HudbaHudba

Komentáře • 471

 • Edita Charvátová
  Edita Charvátová Před 8 hodinami

  Tamarko. ❤️Tomášku.❤️Srdce vypráví. ❤️

 • Jana Janoušková
  Jana Janoušková Před 23 hodinami

  Krásná píseň a smyčcový doprovod dotváří naléhavost písně. Všeobecně mám ráda milostné duety, ale tenhle je výjimečný v tom, že je nazpívaný až po létech společného soužití, a ne v začátcích rané zamilovanosti, ale skutečně po létech lásky z které vzešly na svět tři děti. Asi každý dlouhodobý vztah je vystavován všemožným zkouškám a ne v každé situaci se zachováme, tak jak bychom měli. Držím Tamaře i Tomovi palce, aby to spolu ustáli a zvládli, protože jestli k sobě někdo patří, tak jsou to oni. Ale chápu, že to pro Tamaru není lehká situace, obnovit důvěru, která byla zničena a rozhodování má zhoršené, protože se nerozhoduje jen za sebe, ale i za děti.

 • Jana Jeneiová
  Jana Jeneiová Před 9 dny

  Pěkná pisnicka.

 • Monika Pospisilova
  Monika Pospisilova Před 11 dny

  Podivejte sam kazdy na sebe...

 • Monika Pospisilova
  Monika Pospisilova Před 11 dny

  Blidno je mi z Vas tady!!!!lidi.sou sileny!!!!!

 • Eliska Gabriela
  Eliska Gabriela Před 12 dny

  😂😂

 • Pavla Dobešová
  Pavla Dobešová Před 12 dny

  Zamyslete se nad tím, kdo jste, že soudíte druhé? Vy znáte jejich příběh, byli jste u toho? Velice pravdivé "obuj si mé boty a pak suď mé činy". Velice krásná, nádherně procítěná píseň, která nutí lidi k zamyšlení, aby odpouštěli...my, co jsme napojení, víme, jak krásné je odpouštět...jsme lidi, děláme chyby a jsme tu proto, aby jsme si odpouštěli a milovali se... jednou k tomu dospějeme všichni...jak bude na světe krásně až všichni dokážeme to co Tom a Tamara....a ti, co tu píší o Tomášově karmě...karma dostihne hlavně ty, kteří mu tu přejí to špatné, ti, co ví lépe než Tamara, co prožívá...lidé, vy co smýšlíte takto, vaše karma potřebuje napravit....děkuji Tomášovi a Tamaře za krásnou píseň, která by bez Tomášovo "chyby" (zkoušky) nevznikla. Děkuji

 • Lucis L.
  Lucis L. Před 14 dny

  Pisnicka o nevere a odpusteni...tema dejme tomu ok, i kdyz zrovna v pripade Klusovych a te tolik propirane nevery uz trochu nuda. Ale text mohl byt vazne trochu poetictejsi a zajimavejsi...tohle je bohuzel kyc, znovu bych si to nepustila. To pisnicka A pak se jim povedla o 100% vic.

 • Kateřina Mičková
  Kateřina Mičková Před 19 dny

  Urcite by me jeste po tom vsem napadlo tocit pisnicku 😀 nic proste nezapre fakt, ze ji podvedl a jeste misto toho, aby to zustalo v soukromi to napsal na instagram .. tohle mi udelat muj chlap tak se nemame o cem bavit 🙄 ale mozna to ve vesmiru funguje jinak tezko rict 😀

 • Jana Litošová
  Jana Litošová Před 20 dny +15

  Lidi zahoďte svá ega, odpusťte a milujte .....o nic víc nejde

 • KlasiK Official
  KlasiK Official Před 20 dny +1

  Ubožejší skladbu i pár sem ještě neviđel🤣🙏

 • Kateřina Chadimová
  Kateřina Chadimová Před 21 dnem +1

  Naprosto krásná silná čistá píseň.

 • Kuba Sleczka
  Kuba Sleczka Před 25 dny

  Refrén by vůči toho proč ta píseň byla napsaná byl asi lepší : Ona: Ja odpouštím tobě, vůči (tě.) vší zlobě. On: Lásku nic nezlomi, chci ať jsme jenom MY.

 • Zdeny Valach
  Zdeny Valach Před 25 dny

  Velký špatný....

 • Lucie Kadlecova
  Lucie Kadlecova Před 26 dny

  Je to nádherná píseň

 • Ben Max
  Ben Max Před 26 dny

  Písnička se mi líbí! Ostatní mě nezajímá.

 • Lubka Tormancova
  Lubka Tormancova Před 27 dny

  Krasna piesen,jeho zivot a sukromie nesudim,to je na nom a jeho laske......Pre mna je jeho hudba krasna....vdaka!!!!

 • Lenka Č
  Lenka Č Před 28 dny

  Už jsem tady sice psala,ale musím ještě jednou.
  Tomáš je mým idolem asi pět let, když se před rokem k nevěře přiznal dost mě to mrzelo. Nechtěla jsem věřit tomu, že, pro mě, tak úžasný člověk, něco takového provedl. Jeho písničky jsem však poslouchat nepřestala a koncerty mě taky vždycky zlákají, o autogramiádě a jeho obejmutí ani nemluvím :-). Nevím, jestli bych byla schopna odpustit, tak jako Tami, pořád mi to přijde, jako hodně špatná věc. Na druhou stranu si říkám, že když se to týká někoho mě tak vzdáleného- není to můj vztah nebo někdo jiný z mé rodiny a jeho žena mu odpustila, tak to nemusím moc řešit.
  Tomáše mám tedy pořád moc ráda i s tím, že krom nevěry jsou i některé jeho názory se kterými nesouhlasím, ale o tom život je ...
  PS. Opravdu nikoho neomlouvám, spíš naopak... Jen si nějak říkám, že pro lidi, především tedy muže ze showbyznysu to asi musí být obzvlášť těžké nepodlehnout. Sama, ač bych to v životě nepřipustila ( v případě, že má rodinu) se občas zasním, jaký by byl vztah s někým, kdo je tak úžasný na podiu, na autogramiádě, v televizi, divadle....a nemusí to být samozřejmě jen Tomáš, ...
  Ať už jde o kohokoliv známého, vždy má spoustu fanynek, které si sním přes růžové brýle představují vztah, ...a nejsou špatné ony ani ten dotyčný obdivovaný, je to jednoduše dané jeho profesí.

  • Lenka Č
   Lenka Č Před 28 dny

   Ještě něco, kdo se nikdy nezamiloval do prince nebo do jiné klučičí role z pohádky, ...???Určitě bychom jich každá napočítali hned několik a mnoho z nás by dalo, cokoliv aby mohlo být v roli té dotyčné dívky, protože než pohádka skončí jsme zamilované až po uši. Já to tak třeba mám, i když se už po 30-té koukám na Bambitku :-)
   Upozorňuji, že si pořád stojím za tím, že je nevěra špatná a že ji neomlouvám.

 • Petr Fan
  Petr Fan Před 29 dny

  Ten kdo podvede asi moc skutečně a upřímně zamilovaný nebude.A myslím ,že spousta lidí si cizojazyčné písně užije více než rádoby omluvnou.Určitě se tato píseň bude zamlouvat někomu kdo udělal to samé a teď se nad ní lituje....( je jedno jestli žena nebo muž) a o tom ta píseň je.Stačí nepodvádět a pak se člověk nemusí trapit hloupostma ale užívat si život.

 • radek svoboda
  radek svoboda Před 29 dny

  Pro všechny kritiky zde nemusíte poslouchat písničky Tomáše Kluse můžete poslouchat cizojazyčné písně a přemýšlet nad jejich hloubkou ( pochybuji však že polovina z vás zde bude textům rozumět ) nic méně nikdo z vás zde nesložil ani jednu písničku a když, tak leží na dně šuplíku, tak se hoďte do klidu a popřemýšlejte o tom co tu píšete a pro Vás moralisty a moralistky odpouštět umí jen skutečně a upřímně zamilovaný člověk a pokud to vyjádřil písní veřejnou tak možná neni hrdina, ale ukázal ostatním co řeší podobný problém určitou cestu

 • václav králík
  václav králík Před 29 dny

  Ježíš.... Tak to je vážně trapný..... To byl nápad její nebo jeho s tímhle vylézt ven.... To jsem zvědav, co spolu natočí po dalšim úletu....

 • Veronika Váňová
  Veronika Váňová Před měsícem

  Ta hloubka a síla písničky a lásky je neuvěřitelná. ❤️ Přemýšlela jsem, zda to taky není moc soukromé a ne každého zajímá jejich vztah.. Ale každý interpret skládá o čem on sám chce.. Mě se naopak líbí.. I když sama nevím zda bych to dokázala.. To celkové odpuštění. Musí být silné osobnosti. Pro mě klobouk dolů. ❤️

 • Karolína Mikšová
  Karolína Mikšová Před měsícem +4

  Do vašeho vztahu není nic nikomu jinému, než vám dvěma. Na druhou stranu nevěra velmi zlidšťuje a "odpouštím tobě, odpouštím sobě" je neskutečně mocné. Věřím, že to nejsou jenom slova. Přeju vám lásku, přeju vám sebe.

 • Marie Koukalová
  Marie Koukalová Před měsícem +15

  Moc hezké. Jsem moc ráda ,že si lidé i v této době umí odpustit, protože to v této době to moc lidí neumí. Moc vám fandím a pěkná písnička.

 • Ive Nová
  Ive Nová Před měsícem

  Nevěřím.

 • Moleman86
  Moleman86 Před měsícem

  Od doby, co se Tomáš oženil to už není on...už to nejsou takové veselé písničky...už tam není ten elán...teď je to samé moralizování, snaha poučovat lidi a veřejně řešit soukromé věci..pro mě je Tomáš díky tomu na konci své cesty...

 • Dd dk
  Dd dk Před měsícem +5

  Jak může někdo někoho tak strašně,, milovat,, a podvádět? Co to je za opicarnu? To že jsi to řekl veřejné jsi neměl dělat, takové věci mají zůstat doma a ještě z toho udělat byznis. Co jste to za rodinu Teda? :( fales, pretvarka a velká lež. Tam kde je láska, není na podvádění místo....

 • maffyna maffyna
  maffyna maffyna Před měsícem +2

  Písnička se neda poslouchat. Možná ze kdyby ji to zpival doma udělá lépe.

 • Czech oli
  Czech oli Před měsícem

  děs...

 • Tuci 1304
  Tuci 1304 Před měsícem +1

  tohle si maj resit od zacatku sami v soukromi, ne ze na socialni site pan Klus napise, ze kazde byl vzdy neverny.....atd atd to asi taky svedci neco nem, kdyz mu zadna zena nebyla a neni dost dobra, jeho zena asi vi proc i presto s nim je, doufam ze ne jen kvuli detem, jak nektere zeny casto rikaji...

 • daniel kral
  daniel kral Před měsícem

  tvl to jsou prostituti k zblití

 • Majda Blechová
  Majda Blechová Před měsícem +2

  Katastrofa... Kurevní*k a hloupá žena..... 😂

 • ŘITNÍ VYRÁŽKA
  ŘITNÍ VYRÁŽKA Před měsícem +2

  Radši se jdu řezat moje nevine žilky 😔na hov*o song trapný :) hehe to jsem vám to nandal ouuu

 • ŘITNÍ VYRÁŽKA
  ŘITNÍ VYRÁŽKA Před měsícem +2

  Picovina :(

 • Petr Fan
  Petr Fan Před měsícem +1

  Tak bylo to asi takhle:Mel napsanou pisnicku a nebo ji napsal az potom co vypustil famu ze jako podvedl.....no a ted to uz frci a stavi na tom protoze tomu lidi veri a poslouchaj tohle a veri a resi a penize se sypou..........proste dobry tah

 • Roman S
  Roman S Před měsícem

  Bleju

 • promiňte ještě dneska smažu svůj kanál

  Odběr za odběr

 • Vanesa Švecová
  Vanesa Švecová Před měsícem

  Tahle píseň je nádherná. Hodně lidí tu píše že je jen o nevěře ze strany Tomáše, ale je o odpuštění jako takovém. Odpuštění je velmi důležité a během Vánoc ještě více. Každému se líbí něco jiného, ale písničky které u vás něco zanechají jsou ty nejhezčí.

 • Renáta Mikulajčíková
  Renáta Mikulajčíková Před měsícem

  Píseň, která je o životě, procítěná a mně osobně se líbí. Jen opravdu silný člověk dokáže odpustit!

 • Klára Němcová
  Klára Němcová Před měsícem

  Strašně krásná a procítěná písnička! Tohle je opravdova láska ! Být schopni odpustit, protože milujeme..

  • Dd dk
   Dd dk Před měsícem

   Kdyby milovat, nikdy nepovede, NIKDY!!!!!! opičí láska

 • zuzana foitova
  zuzana foitova Před měsícem

  je to jen text písně ? nebo text na prušvih?

 • ХХХ AMATЕUR SЕХ VIDЕO - СLIСК НЕRЕ

  Impressive production, I delight it to much !!! Top-drawer part is 1:55. *I upload 1 twerk, Plsss check and comment am I good* 💙 ❤ 💓

 • Zuzana Bolfova
  Zuzana Bolfova Před měsícem

  Komedie...hlavně že v jiné písničce zpívají že nic stejné nebude dál bla bla bla. Nasekali si plno dětí,tak Tamaře asi nezbývá nic jiného,než to brát tak jak to je,a udělat z nevěry skoro ctnost.Když Klus začínal,měla jsem ho ráda.Škoda,že nezůstal tím sympaťákem ,že se z měho stal takový hňup...Jinak písnička se mi nelíbí je to hrozně utahanééé.

 • D. Berankova
  D. Berankova Před měsícem +1

  Písnička je krásná, tohle je život a já hluboce smekám před jeho ženou. Bohužel se bojím, že kdo podvedl jednou udělá to znovu :-(

 • Archanděl Gabriel
  Archanděl Gabriel Před měsícem +4

  Dostal jsem instatní AIDS, děkuji.

 • Martina Novotna
  Martina Novotna Před měsícem

  Za normálních okolností bych řekla že se skladba moc povedla. ale protože jsem četla pár rozhovorů s oběma Klusovci, nějak mi na tom vadí to bio-mimonstvi a navic z toho cítím cosi marleyovskeho. Pana Kluse jsem zažila osobně a přišel mi cca 10 let zpátky "v poho". Stačí se podívat na Klusovic e-shop a vše je tak nějak jinak

 • Johana Bandova
  Johana Bandova Před měsícem +11

  Uz to nebude nikdy!!!jako pred tim....nikdy uz to takovy nebude.Jeho slovo nebude mit nikdy takovou silu...

  • Johana Bandova
   Johana Bandova Před 3 dny

   @Pavla Dobešová já to myslela jinak a jinak napsala.Myslela jsem to jako autor a skladatel k fanouškům...rozhodně ne ve vztahu,to ne,to mi ani nepřísluší se k tomu vyjadřovat a je fakt,že je vystaven hodně pokušení atd....

  • Pavla Dobešová
   Pavla Dobešová Před 12 dny

   Třeba to bude i lepší, třeba jejich láska ještě zesílila...co Vy na to? (Nepřemýšlejte za ně, Vy nejste oni...naštěstí)

 • Hana Kačírková
  Hana Kačírková Před měsícem +1

  Udělal jednou, udělá znova...kor když mu to odpustila.. Jediný co tak měl koule na to to přiznat to jo.. Jestli mu Tami dokáže zase věřit tak klobouk dolů já bych to nedokázala a kdybych dala ještě šanci stejně by to šlo do kytek.. Držím palce ať je silná

 • Марина Хлебородова

  To je nuda..

 • Lenka Vrtišková
  Lenka Vrtišková Před měsícem

  Tak si nebudeme lhát, paní Klusová prostě umí. Přeji další uspěchy. :-)

 • admin hradec_kralove
  admin hradec_kralove Před měsícem

  desný XD

 • TheKarolec
  TheKarolec Před měsícem

 • David Kopečný
  David Kopečný Před měsícem +1

  Zajímavé, dalo by se říct i krásné.... Ale nežijeme v pohádkách.... Takhle to prostě nefunguje. Ústa, ať si hovoří co jen chtějí, ale srdce nikdy neodpouštějí, protože jizvy nikdy jen tak nezmizí.... ( popisek u videa, je taky krásný, ale.....

 • Josef Novák
  Josef Novák Před měsícem +4

  Tak to je dost okultní bizár. A Flus si ještě sobě odpustí, to dodalo korunku.

  • Josef Novák
   Josef Novák Před měsícem

   @K K Co to je odpustit si sobě?

  • K K
   K K Před měsícem

   Nerozumieš, čo znamená odpustiť sám sebe.

 • Cal Wizzarak
  Cal Wizzarak Před měsícem +1

  💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗🌸 *Ježíš Kristus je Boží Syn a slibuje věčný život, když ho prostě věřit.*
  *Slíbil také léčit své tělo. (podívejte se a zeptejte se )*

 • Leona Tomečková
  Leona Tomečková Před měsícem +2

  Hmm asi je hezke že si to složili, avšak hmm ...

 • Majka Jelínková
  Majka Jelínková Před měsícem

  Písně inspirované vlastním životem můžou psát ve světě všichni....a jsou slavní....ale v Česku? Když je to příliš hezké a pravdivé, tak to raději nazveme marketingovým tahem a horšími nadávkami....ok, ale mě to oslovilo, dotklo se mě to, v tom nejhezčím smyslu slova.

 • Iveta Strnadova
  Iveta Strnadova Před měsícem

  Krásná píseň. ...

 • Dominika Vaňková
  Dominika Vaňková Před měsícem

  Zdá se mi docela ,,úsměvné", jak se tady někteří naváží do toho, že je z Tomáše ,,hrdina" jenom proto, že se přiznal k nevěře. Já si třeba ještě nevšimla, že by z něho někdo toho hrdinu dělal, ale jde tu hlavně o princip - kdyby to nepřiznal a pak to na něj někdo ,,prásknul", tak by bylo velké haló, že podvádí svou ženu. On se přiznal, a tak je najednou velké haló, že podvádí svou ženu a ještě se k tomu drze přiznává.....Nevím, záleží asi na úhlu pohledu, ale nemyslím si, že ta přiznaná nevěra byla nějaký marketingový tah pro tuhle píseň (nebo jakoukoli jinou). Stejně jako se mi nezdá, že by pořád někomu ,,vnucovali svou ložnici", jak tady také už bylo jednou zmíněno.....ale chápu, že někomu se to možná nelíbí :-)

 • Petr Kopecký
  Petr Kopecký Před měsícem

  Jasně, borec si vrzne jinde a ještě o tom složí pisnicku, totální bullshit.. Já být ta holka, tak Kluse poslu do hajzlu, slunickari posrany tvle:D