Tap to unmute

Jaroslav Matýs 6. díl: Neslušná část lidí zlikviduje slušného člověka, pokud mu někdo nepomůže

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 30. 08. 2020
 • Jaroslav Matýs 6. díl: Neslušná část lidí zlikviduje slušného člověka, pokud mu někdo nepomůže
  V předchozí části našeho rozhovoru jsme s psychiatrem doktorem Jaroslavem Matýsem opět hovořili o dětech a důsledcích některých chyb, kterých se běžně dopouští západní společnost. A také o stále aktuálním dění v Americe. Doktor Matýs například uvedl, že je velmi těžké vysvětlovat dítěti, co je správné, a co nesprávné, když se přitom dějí věci, se kterými rodiče nesouhlasí, ale mlčí, nebo je nedokáží, či nechtějí vysvětlovat. Třeba když někdo na ulici mlátí policistu, a lidé tomu jen přihlížejí - nebo dokonce násilníkovi fandí. To se nedá vysvětlit tím, že takový násilník proti něčemu demonstruje. To se těžko vysvětluje, protože z pohledu dětí by měl být policista ochráncem zákona a spravedlnosti. A Jaroslav Matýs pak dodal: „V Americe chtějí zrušit policii - a její práci svěřit psychoterapeutům a sociálním službám. Ale když zrušíte polici, psychiatrii, a všechno dáte do rukou sociálních služeb, tak pak to jsou státní služby, které zabrání trestat, a také zabrání tomu, abychom se dozvěděli, kdo je opravdu nemocný…“ V tomto díle rozhovoru budeme opět hovořit o tom, jak takzvaná moderní výchova může ovlivnit naše děti, a jaké následky může mít například to, že jsou děti ve stále větší míře ovlivňovány různými ideologiemi.
  Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: www.kupredudominulosti.cz/mat...
  Podpořte nás prosím zde:
  www.kupredudominulosti.cz/pod...
  Web: www.KupreduDoMinulosti.cz/
  Facebook: kupredudomin...
  Twitter: KupreduDoMi
  CHclip kanál: chclip.net/user/Svobodnéuni...

Komentáře • 76

 • Elen Rajová
  Elen Rajová Před 2 lety +20

  Pane Matýs, klobouk dolů před vámi! Jenom tak dále! Děkuju za tento rozhovor!

 • Spyridon Boanerges
  Spyridon Boanerges Před 2 lety +22

  Bomba rozhovor.
  Děkuji.
  Ať se daří a více posluchačů 😉

 • Eva Maslikova
  Eva Maslikova Před 2 lety +30

  Klobúk dole pán doktor!!! Suhlasím so všetkým čo ste povedal!!!

 • Petr Hána
  Petr Hána Před 2 lety +44

  S panem doktorem se dá jen souhlasit, ale žel, s opačnými názory zblázněného světa, se velmi těžce bojuje!

  • Charles Severa
   Charles Severa Před 2 lety +2

   Myslim, ze jsme vsichni moc navykli zejmena na televizi. Meli bychom vice aktivne sledovat skutecne zpravy na Internetu, ktery porad nabizi vyber, na rozdil od pasivniho poslechu zkorumpovane TV.

  • Eduard Kaspel
   Eduard Kaspel Před 2 lety +8

   JO PROTOZE MAJI MEDIA A NEOMEZENE PENIZE!!!

 • Marián Szabó
  Marián Szabó Před 2 lety +47

  Super,za lásku,za rodinu,nech žije zdravý rozum.

  • Marián Szabó
   Marián Szabó Před 2 lety +1

   @Karel Janyška úplne súhlasím a som si toho vedomí čo ste napísal.

 • Alice
  Alice Před 2 lety +7

  Svatá pravda. Další skvělý rozhovor. Děkuji.

 • Pavlína Juřicová
  Pavlína Juřicová Před 2 lety +13

  Úžasný rozhovor moc děkuji

 • Alena Němcová
  Alena Němcová Před rokem +4

  Moudrý pán..
  Dětem musíme neustále vysvětlovat,a říkat to co myslíme, že je správné, myslím, že jsem slušný člověk a alespoň stejné lidi chci vychovat že svých dětí, nic by podle mého nemělo být před dětmi úplné tabu, snažím se co nejvíce vysvětlovat, co chtějí vědět..

 • Jiří Pavlík
  Jiří Pavlík Před rokem +3

  Nádherný a pravdivý rozhovor člověka, který má ještě zdravý rozum. Snad jenom jedna drobnost, potřeboval bych vysvětlit, jak muž dojde k těhotenství a jak porodí dítě - když už může být těhotný muž.

 • Iveta Diblíková
  Iveta Diblíková Před 7 měsíci +3

  Velice zajímavý a poutavý rozhovor.Děkuji 🌞🦋

 • jitkaferstova
  jitkaferstova Před rokem +2

  Můj dialog s mým synem před mnoha lety, když byl malý (asi 2 roky):
  Syn: "Šem kuk, mám šulínek. Táta je taky kuk a taky má šulínek. A mamí, teta Hanka má taky šulínek?"
  Já: "Ne, teta Hanka nemá šulínek (smích)."
  Syn: "Nevím, nevím... Píště kouknu"..

 • Veronika Prokešová-Nováková

  Výchova je určitě normální záležitost, ale určitě bychom u ní přemýšlet měli
  Mám 2 leťáka a když vidím, co si občas někteří rodiče nechají líbit, tak opravdu nechápu...Můj se už v tomto věku umí omluvit, když omylem ublíží, poprosí, poděkuje, vše je o výchově a příkladu a v neposlední řadě také o úctě samotných rodičů sami k sobě a ne chovat se jako služka.
  Co můžeme pro dítě udělat více, než z něj vychovat samostatného, charakterního jedince 😊

  • Tara
   Tara Před 3 měsíci

   Paní Nováková, děkuji, za vaši milou odpověď.Jsem ráda, že tu existují ještě rozumní lidé.

  • jitkaferstova
   jitkaferstova Před rokem +2

   Jak se říkávalo: čím hrníček navře, tím páchne. Platí to odedávna do dnešní doby.

  • Tomáš Sadílek
   Tomáš Sadílek Před 2 lety +3

   Veronika Prokešová naprosto s Vámi souhlasím. Pro děti jsme Bůh, mi jim ukazujeme co je možné a co ne. Záleží na našem osobním příkladu. ... a jak říká pan Dr. Matýs, ovoce své práce sklidíme u dětí v pubertě 😉

 • Běla Kyselová
  Běla Kyselová Před 2 lety +16

  Děkuji moc. Mnohdy si připadám, že se svět a to nejenom zbožštěním dětí zbláznil. Že si kdekterej hulvát může dovolit ničit životy slušných lidí a životy dětí. A pak ... zdravé, slušně presentované názory odborníka, dehonestovaného za statečnost. Děkuji. Naděje na výchovu slušných mladých lidí je.

 • Pavla Strhanova
  Pavla Strhanova Před 2 lety +2

  Tak to je absolutně geniálně řečeno. Jak nás opozice bombarduje otázkami, které nemají vůbec význam. Vyznamenání pana Brady, nemoc premiérova syna, počet dnů jmenování ministra, co napsal, nebo nenapsal nějaký novinář Peroutka. Tak to je přesné. Tyto otázky nemají žádný význam, přesto nás stojí spoustu času. Pane Hampl, to je geniální, co říkáte.

 • Milan Wolfi
  Milan Wolfi Před 6 měsíci +1

  16:00 Ano ti co mají moc naopak štvali nás lidi proti sobě zažival jsem tu bezmoc , věděl jsem kde je pravda viděl jsem i dobré lidi kteří uvěřili lži.Přesto jsem se snažil bojovat do poslední chvíli.Kdo rozvrací rodiny, rozvrací stát.

 • Michal Mazgal
  Michal Mazgal Před 2 lety +2

  Mám k tomu docela obsáhlý komentář. Zdravý rozum se nebuduje reprodukováním poznání, ale prožitím! A proto mám k výchově obrovské výhrady, být nemám potomky. Dle mého by měl každý rodič zažít se svými dětmi starání se o obživu. Zdravý selský rozum, to znamená, že rodina by měla žít při výchově potomků na statku a starat se o výrobu vlastních potravin, aby si děti uvědomily přirozenost lidského života, života jenž byl po tisíce a tisíce let všem (skoro všem) vlastní. Dítě si do života odnese zkušenosti, které nejdou "okecat", ale musí se prožít, tedy odmakat! Věřím, že mi spousta lidí dá za pravdu, tedy alespoň těch, kteří museli ještě před pubertou na sena, krmit, sázet, sklízet, skladnit atd. Co se týče víry, tak jsem došel k vlastnímu výkladu. Monitor může zobrazit jakoukoliv fotografii a série fotografií se nazývá film. Lze vyrobit generátor fotografií a tak mít bez fotoaparátu fotky a i filmy. V budoucnosti vzniknou technologie jenž se budou snažit vygenerovat naší současnost, minulost i budoucnost, aby se člověk mohl podívat. Čím vyspělejší společnost, tím přesnější pohled. Možná, že nějaká rasa (Bůh) již vyvinul tak přesnou technologii, že se může podívat na jakoukoliv událost ve vesmíru a může člověka stvořit a trestat (peklo). Víra jenž vznikla v pravěku pak byla "přizpůsobena" potřebám vládců, vlastně zrádců... (Dodám, že v generovaném obraze jsou všechny možné i nemožné technologie a proto vyspělé rasy můžou stvořit stroje které jsou pro nás sci-fi + nežijí utajováním informací, ale rozvojem společnosti, která se učí zacházet s všepoznáním)

 • Eva Dolinska
  Eva Dolinska Před 2 lety +24

  Rodina je základná bunka spoločnosti 🇸🇰

  • Charles Severa
   Charles Severa Před 2 lety +2

   @Ja Zik A tem detem bude chybet tata a budou vyrustat ve stresu

  • Ja Zik
   Ja Zik Před 2 lety +1

   souhlas ale za pár let si budou ženy "objednávat" děti jako v eshopu a bez manžela...

 • Mária Jančovičová
  Mária Jančovičová Před 2 lety +7

  👏👏👏

 • Brent
  Brent Před 2 lety +4

  Jednoduše každý chce vidět to co chce vidět

 • Michael Edgar Horský
  Michael Edgar Horský Před 2 lety +7

  ❤️ 43 ❤️ 69 ❤️ 44 ❤️

 • Ja Zik
  Ja Zik Před 2 lety

  pane doktore Matýsi ve větě " z pohledu dětí by měl být policista ochráncem zákona a spravedlnosti" máte samozřejmě pravdu. Bohužel je tu velké ALE..... obvykle dospělí, rodiče....ví velmi dobře jak zde (v západní společnosti) funguje policie , to že pro vlivné a bohaté lidi zákony platí jinak, že soudci hodnotí věrohodnost stran a svědků podle vzdělání,funkcí,vlivu atd......prostě společnost je shnilá od shora a proto i rodiče nevychovávají tak jak by měli !

  • Ja Zik
   Ja Zik Před 2 lety

   @Milan Slavik - částečně máte pravdu že i na východě. Je tu jedno ALE... jak to funguje v diktaturách snad víte, jak to fungovalo ZDE v CR před 89 víte doufám také.....jakákoliv diktatura,autoritářský stát buduje cíleně kult svého vládce, jeho dokonalosti, neomylnosti, slušného chování, atd.... tzn. že děti měly či mají ten nejlepší vzor je to tak? vysvětlete mi prosím jak je možné že z těch dětí se skvělými vzory vyrostly všehoschopní šmejdi? protože děti ročníky cca 70-85 máte dnes různě ve firmách na vyšších postech, v politice .... Znáte rozbor psychologů,psychiatrů že v politice jsou VELMI často psychopati? a že slušný člověk se tam buď přizpůsobí (stane se z něj svině) nebo odsud odejde sám, či je odejit.... něco se najde aby musel odejít, viz p.Nečas. To že války (místní) ve světě organizují a vyvolávají "bílé límečky" ?? ne mafiáni, generálové ale TI NA PRVNÍ POHLED SLUŠNÍ S VYBRANÝMI ZPŮSOBY....

  • Milan Slavik
   Milan Slavik Před 2 lety

   To není přece jenom v západní společnosti ale i na východě. Shnilá společnost ne ní od zhora ale od spoda, jinak by si nevybrala prezidenta SPROSŤÁKA a premiéra lháře a podvodníka. Jak mají mít děcka nějaký vzor???

 • Elen Rajová
  Elen Rajová Před 2 lety +4

  Je tady chyba? Pod rozhovorem je napsané, že je tady 90 komentářů, ale našla jsem jenom 45 i s odpovědmi dohromady, kde je problém? Jsou ty předchozí vymazané, nebo jak tomu mám rozumět?

  • Běla Kyselová
   Běla Kyselová Před 3 měsíci

   Nevím jistě, ale myslím, že za komentář se berou i odpovědi.

 • emilia trpiskova
  emilia trpiskova Před 2 lety

  Dakujem, až mi slzy vyhrkli,"mamimko moje"

  • emilia trpiskova
   emilia trpiskova Před 2 lety

   Som mamka 26 rocneho syna a moja mamka( povodom z Moravy) mi dala lasku a pozornost, presne to pan doktor vysvetlil, nastava zmatok v hlavach predskolskych deti a este zazivaju nestabilitu a rozvody svojich rodicov...

 • Magdalena Vašková
  Magdalena Vašková Před 2 lety +1

  myslim ze slusni a normalni lide neexistuji

 • J/G Valuch
  J/G Valuch Před 2 lety +1

  V ktorej amerike?
  Čo taras

 • Bohdana Koptová
  Bohdana Koptová Před rokem

  P