Krajina, kam sa Nikdy Nechcem Vrátiť

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 11. 11. 2019
 • O2 Slovensko ma oslovilo s nápadom, ktorého cieľom je pripomenúť si November 89. Keďže sa stotožňujem s ich myšlienkou, že sloboda nie je samozrejmosť a keďže mi dali kreatívnu voľnosť, pripravil som video o krajine, do ktorej by som sa nikdy nechcel vrátiť. Je to totalitný režim a Slovensku pred rokom 1989.
  MERCH: www.gotshirtshop.com/sk/pppeter
  PATREON: www.patreon.com/PPPeter
  FACEBOOK
  PPPeterCHclip/
  INSTAGRAM
  patopopular
  TWITTER
  peterblathering
 • ZábavaZábava

Komentáře • 909

 • MM M.
  MM M. Před 5 dny

  Wish I could understand :))

 • Brendon Davõdov
  Brendon Davõdov Před 13 dny

  Dude there are so many slovakians in the comments and you found me

 • Nikoleta Mikaelson
  Nikoleta Mikaelson Před 15 dny

  Dobry napad 🤔

 • xxMajsner
  xxMajsner Před 16 dny

  městečko pines

 • Peter Long
  Peter Long Před 18 dny +3

  niečo trápnejsie som dlho nevidel.......

 • Barbora Balgavá
  Barbora Balgavá Před 19 dny

  Peťko...ja ťa jednoducho "milujem" :D ale iba tak v rámci toho čo robíš tu na CHclip :) aby si si nenamyslal :D pozerám všetko, pozerám už roky, to čo robíš, je pre mňa forma umenia, páči sa mi tvoj názor, páči sa mi tvoj humor, som rovnaká krvná skupina.
  Potešilo ma, že si toto zobral a urobil si video aj na túto tému, treba sa o tom rozprávať a je pravda, že dnešná generácia by bola viacej v piči ako ty vo videu, kebyže sa zrazu ocitnú v takom režime a riešia tie situácie. Čítala som tie komenty, viacerí nepochopili, nevadí, sú ľudia ako ja, čo ocenia :) dúfam, že si môj výlev prečítaš a že zahreje na srdénku :) pokračuj v tom čo robíš, robíš to výborne! :)

  • Barbora Balgavá
   Barbora Balgavá Před 19 dny

   @mickey 21 Ja si myslím, že kvalitu videa dokážu ovplyvniť aj podmienky, nech sú akokoľvek :) Ďalej by som si povedala, že ľudia čo sledujú taký typ videí, ako sú Peťove, budú mať dostatočný rozhľad aby si vedeli predstaviť aj to, čo to všetko obnáša, vymyslieť to a natočiť to a ešte presvedčiť ľudí okolo seba k spolupráci. Pekný deň prajem :)

  • mickey 21
   mickey 21 Před 19 dny +2

   praveze pochopili, je to len kus nekvalitne spracovanej(oproti ostatnym jeho videam) primitivnej propagandy zalozenej na omielani tych istych dogmatickych hesiel, nic ine....

 • Peter Rakvica
  Peter Rakvica Před 20 dny +4

  Máš skvelé videá, ale toto ju úplne mimo toho ako to v skutočnosti bolo. Nabudúce, ak si niečo nezažil, tak si skús naštudovať alebo sa popýtať ľudí, ktorí to zažili ako to naozaj bolo. A každá minca má dve strany, takže skús byť nabudúce objetívnejší. Byť na tvojom mieste, tak sa do budúcna takýmto spoluprácam vyhnem. Peniaze nestoja za to aby si si likvidoval, to čo si si tak pracne vybudoval. Prajem veľa zdaru v ďalšej tvojej tvorbe.
  Z O2 prenášam všetky čísla, ktoré u nich ako firma máme a už nikdy viac si tam žiadnu službu nezaplatím.

 • Džou Zef
  Džou Zef Před 20 dny +5

  troška propaganda, ale asi dobre zaplatená ...

 • Peter Rodan Korba
  Peter Rodan Korba Před 20 dny +4

  vacsiu kravinu som dlho nevidel ...ty voleee :D....youtuberiny ''pre násťblbích'

 • Sa tirik
  Sa tirik Před 20 dny +4

  PPPíter, pre objektívnosť Vám navrhujem zopár tém na spracovanie:
  1. Skúste porovnať život v rokoch 1988 a 1938, má to takú istú logiku ako tento príspevok. Porovnávať 30 ročný rozdiel?! V roku 1989 by sa zastavil čas?
  2. Natočte súčasný pohľad na našu spoločnosť, aby ste nemuseli brať peniaze od nadnárodných korporácií,
  vybavím Vám sponzorstvo od časopisu NOTA BENE. Tieto peniaze Vám nebudú smrdieť. Zopár námetov:
  - Sloboda cestovania - natočte v rodinách, kde deti ešte nevideli more , prípadne neboli s rodičmi na dovolenke, pretože si to nemôžu dovoliť.
  Môžete to podoprieť štatistikou o počte Slovákov vycestovaných mimo Slovensko
  - Sloboda prejavu - skúste vystúpiť na tribúnu v BA a skritizujte Sulíka, Trubana, Kisku..., alebo podporte verejne Fica, Harabina a spol. Roztrhané oblečenie a vyrazené zuby vám vynahradí sponzor. Môžete to okoreniť slovami proti zavádzaniu politiky LGBT v školách a inde. Prípadne, povedzte niečo o kresťanskom pohľade na manželstvo ( toto radšej nie, toľko sponzorov na vaše liečenie nenájdem)
  - Kvalita potravín a čakanie na banány - super reportáž so skladu, kde v "správnej" chemickej atmosfére ( dusík a spol) niekoľko mesiacov čakajú
  banány na Vás, aby ste si ich čerstvé mohli kúpiť. Vyšperkujte to záberom na dôchodkyňu, ako bez čakania pri pokladni počíta posledne centy,
  aby si mohla kúpiť rohlík s mliekom.
  3. Na záver vášho príspevku by som Vám navrhoval, aby ste svojím nekritickým priaznivcom navrhli, aby od zajtra prestali používať "výdobytky" hnusného, neslobodného socializmu. Napríklad zopár Vašich hesiel:
  -VYSŤAHUJME sa z bytov a domov postavených za socializmu.
  -PRESTAŇME chodiť do škôl postavených za socializmu.
  -NEPOUŽÍVAJTE nemocnice a polikliniky postavené za socializmu.
  PPPíter, mám pre Vás ešte plno iných nápadov, ale predpokladám že Vy a Vaši nekritický nerozmýšľajúci priatelia to asi nebudú chcieť.
  Prajem Vám viac rozmýšľania a štúdia informácií . Venujte sa tomu, čo vám ide lepšie ako tento príspevok.

  • Michaela Myklová
   Michaela Myklová Před 14 dny

   Hmmm, sloboda cestovania vs finančná dispozícia našich občanov, každý ma na výber, keď nemám peniaze, tak si predsa nebudem robiť hordu detí (najlepšie ani jedno, aby nemuselo trpieť), skúsim si nájsť lepšiu prácu,... V dnešnom dvete to už vôbec nie je ťažké (ale to by niektorí museli mať viac ako len ZŠ, ale aj takým sa dá nájsť veľmi slušná práca).
   Sloboda prejavu - bavíme sa o štátom ovlyvňovanej slobode a nie spoluobčanmi, ak má niekto mozog, tak ak by ste povedal hociktorý názor z toho, čo ste napísal, tak si podľa svojho uváženia myslím o tom človeku, že mu práve posledný neurón spáchala samovraždu a idem ďalej. Nič, z toho, čo ste napísal nie je trestné.
   Kvalita potravín - vždy máte na výber, myslíte že tie banány sa predtým pestovali inak? :D Ale common :D Kupujte si lokálne ovocie a zeleninu a nielen že podporíte miestnych podnikateľov, ale ešte budete mať aj čerstvú zeleninu a ovocie bez chemikálii a budú dozrievať na slniečku.
   A čo sa týka babky, ktorá prepočítava centy, hold, každý podľa toho ako pracoval, áno, nemohli počítať s tým, že sa zmení politické zriadenie, ale predsa nemohli počítať s tým, že keď budú robiť za minimálnu mzdu, roky budú v domácnosti, že budú mať kráľovské dôchodky. Moji starí rodičia majú veľmi dobrý dôchodok, ale svoje si odpracovali.
   Áno, byty možno boli postavené za socializmu, ale hold, aj dnes sa stavajú byty.
   Áno, niektoré školy boli postavené za socializmu :D ale panebože, súdruhovia tam už väčšinou neučia, aspoň v to dúfam :D a ich vzdelávacie metódy by boli dnes aj tak nepoužiteľné.
   A čo sa týka nemocníc a polikliník, ja napríklad pracujem v novej nemocnici, ktorá nebola postavená za socializmu, síce ešte niektorí súdruhovia pracujú v týchto nemocniciach, ale už sa nepoužívajú zastaralé socialistické postupy, ale najnovšie, ktoré zachraňujú ľuďom životy.
   Ale hej, aj Vám prajem viac kritického myslenia do života, komunizmus nebola výhra, nebolo to všetko ružové, rovnako ako dnes. Ale každý si vie pravdu prispôsobiť podľa seba nie? ;)
   PS: Ak ste to nepochopil, video je naschvál hyperbolarizované, pretože dnešné deti ten rozdiel nevidia a nevidia to ani mladí ľudia. A najviac ma dojme, keď zelení mužíčci vyhlasujú, že chcú slobodu prejavu (aj keď ich prejav nespadá do rámcov zákona), a iné práva demokracie a pritom vyhlasujú, že spravia lepšiu demokraciu zákazmi, príkazmi, vraždami, .... Áno, toto je krásna vidina budúcnosti, presne takto sa to robí vo Vašom svete nie? ;)

 • ClifffSVK
  ClifffSVK Před 20 dny +2

  To je už v piči toto fakt. Zahraničné firmy si tu robia kampane, v ktorých očierňujú dobu, ktorú cieľoví diváci vôbec nezažili. Aký je zámer tohto všetkého? Samozrejme, že boli určité veci, ktoré neboli dobré, ale veľa vecí bolo aj lepších, ktoré samozrejme vo videu nie sú. Hlavne že rozmaznaný mešťan chce banány... Z tejto kampane O2 mi je tak zle, že by som sa fakt radšej vrátil do tej doby.
  Keby som mal spraviť video o tom, čo je dnes všetko zle, tak by na to nestačili datacentrá Googlu, ani keby to bolo natočené v 240p.

 • Matúš
  Matúš Před 20 dny +4

  Tvoje videá mám rád ale toto sa nedá pozerať. Ja som sa narodil v 89, preto si nedovolím hodnotit danú dobu, nie tak ešte takto verejne manipulovať, keď z nej nemáš reálne skúsenosti. Spovedal som komplet rodinu a ľudí, ktorý v tej dobe boli dospelí a nikdo mi vtedajšiu realitu neprezentoval tak ako teraz v médiach. Skôr som u každého cítil nostalgiu alebo neutralitu. Áno bolo !mnoho! zlých vecí, ale ľudia o tom aj vraveli na rovinu. Zato dnes média/korporáty (ktoré tu všetko skúpili Dzurindovou privatizáciou) sa nás budú presviedčať aká je táto doba oproti 89 bezchybná. Hotové nebe a dudy.... Je mi na zvracanie z takýchto tupých videí, ktoré sa snažna manipulovať minulosťou od ľudí, ktorý ju nezažili, platených zahraničnými korpotátmi.

 • John Killum
  John Killum Před 20 dny

  Gustav s Bávem je king! Jinak dost hluboká myšlenka. Už jsem se nedávno přidal mezi suby, takže to nemůžu udělat znovu, ale udělal bych. :)

 • Dmitricz
  Dmitricz Před 21 dnem +4

  No tak to je ale ubohá sra*** !

 • Plompta
  Plompta Před 21 dnem

  PPPeter! A slovak guy taking over youtube.
  PPPeter! That will make your mum laugh and you too.
  PPPETER

 • Maroš Čavojský
  Maroš Čavojský Před 21 dnem +2

  Súdruh Goebbles by bol s týmto vašim počinom viac než spokojný, skvelá práca, sieg heil!!!

 • j archont
  j archont Před 21 dnem +1

  Dalsi vypatlane budizknicemu

 • Jozef Lopata
  Jozef Lopata Před 21 dnem +6

  Veľká neprofesionálne vytvorená demagógia.Su to klamstvá

 • MrGamer SK
  MrGamer SK Před 21 dnem +4

  Ale ty si nasiel práve tie zle veci (maličkosti) ale pred rokom 1989 to bolo lepsie lebo ludia dostali byty zadarmo a dnes ta byt stoji 100 000€ a vela dalsich veci

 • Martin Babušík
  Martin Babušík Před 21 dnem

  Žil som v tej dobe v tvojom veku , boli sme spokojní, zdraví, cítili sme sa slobodní, závideli a túžili sme len cestovať voľnejšie za hranice (mimo Juhoslávie a Bulharska) a vlastniť kreatívnejší a kvalitnejší(značkový) tovar zo Západu. Tvoje video nezodpovedá realite a pocitom tej doby, je natočené propagandisticky : ty si zarobil (o nič viac ti v živote nejde ako aj tvojej generácii - len úspech a money) a zadávateľ ( klasický povinný globalistický príspevok aktuálne od O2).

 • Martin Tichy
  Martin Tichy Před 21 dnem +5

  trapne a mat pausal u o2 hned vypovedam zmluvu za takuto propagandu

  • Michaela Myklová
   Michaela Myklová Před 9 dny

   @David Svoboda tak sa pridajte :D keď Vám vadí trošku hyperbolizovaná ukážka čias minulých, nikto Vám Váš názor neberie (aj to je výhoda demokracie).

  • David Svoboda
   David Svoboda Před 9 dny

   @Michaela Myklová Já bych se na pohodu přidal! Tak jak Bartoška dělal reklamu na banku, a pak dělal nenávistnou havlistickou propagandu, tak jsem účet u té banky zrušil i s důvodem proč, a založil jiný u jiné, a naprostá spokojenost! Jen ta Moneybank přišla o několik set zákazníků, kteří postupovali stejně jako Já. A od té doby Bartoška drží hubu! Šáhnout těm kolaborantům na peníze, to je jediné, co na ty protičeské šmejdy platí!

  • Michaela Myklová
   Michaela Myklová Před 14 dny

   Hej, bez Vašeho paušálu tá firma hneď zanikne :D

 • TIBOR Meszaros
  TIBOR Meszaros Před 21 dnem +1

  Vy jste v té době nežil,tak se ani k ní nemůžete objektivně vyjádřit.

 • Ján_Šuranský
  Ján_Šuranský Před 21 dnem +10

  Cim mladsi clovek tym horsie sa mu zilo za socializmu, je to smiesne ked 30tnici kecaju o tom co poculi o sociku

 • Martin
  Martin Před 21 dnem +6

  Prečo mladým nepovieš ako to v skutočnosti bolo? Aha prepáč nepamätáš lebo si ešte na svete nebol....

 • josef dvorak
  josef dvorak Před 21 dnem +3

  Kolik ti je roku, blbečku. O životě víš leda kulový.

 • Jozef Glinsky
  Jozef Glinsky Před 22 dny +4

  Kreten!
  Proste otrok medialnej propagandy

 • Jozef Glinsky
  Jozef Glinsky Před 22 dny +2

  Mladez nova,Sorosova.Hlavy nacisto vymetene propagandou.Des.

 • Jozef Polakovič
  Jozef Polakovič Před 22 dny +8

  Temer polovicu svojho života som prežil v období pred rokom 89 a môžem povedať, že to čo si natočil absolútne nezodpovedá skutočnosti.

 • martens Slovak
  martens Slovak Před 22 dny +9

  Tento tu čo dostal za divadlo pekne zaplatené ani nevie ako sa žilo za socializmu.neboli žiadny bezdomovci.školstvo a zdravotníctvo zadarmo!!! Každý chodil do roboty a dostal bývanie bez hypotéky na 30 rokov!!! Nebolo všetko ideálne ale nbolo všetko tak ako to teraz vnucujú mladým.

 • wslamak
  wslamak Před 22 dny +2

  bludy ...

 • Sulo E.L.O.
  Sulo E.L.O. Před 22 dny

  Nadchynate sa tu,nevravim,ze vsetci,pesnickou od M. Zbirku, Jesenna Laska. Info pre mladych,co sa im za komancov tak zle zilo a ako vsetko komancske bolo zle a protiludske,totalitarne a co ja viem,co este. Vyguglite si autora textu..:)))

 • MP-Tuners Productions
  MP-Tuners Productions Před 22 dny +1

  a čuchol si si už niekedy k chloroformu? asi nie. ale amerických filmov si určite videl hromady... chloroform ťa omráčiť nedokáže. len v obrovskom množstve a len na pár sekúnd... 1/5* za herecký skill Husáka.

 • sysell
  sysell Před 22 dny +1

  Boze to su dristy vsetko je sive, ano za sociku neboli ani farby, boli zakazane, robila da len siva, biela a cierna. Vcera vysla pesnicka? Neni signal? Ti mrda? Jaj v rakusku bol? Cely podstata videa je ze si sa nemohol zobrat a ist len tak do AT. A tie dristy o rade na banany? Ty kokot sa nepamatam ze by som ako decko trpel nedostatkom bananov, ano jedine co vie tato propaganda riesit je ze nebol taky ultra konzum ako teraz, ze banan dovezeny dskde z riti ma uhlikovu stopu ako prasa. A kokotko predstav si ze som za sociku ako decko chodil v skole na nabozenstvo a kostoly boli v kazdej dedine otvorene. Ze bola neslobida je fakt ale jednistranne dristy su druha vec. Hlavne aby si ti mladi uvedomili ze ta nesloboda sa uz pomaly vracia, lebo oni to mozno najmenej vnimaju. Mazanie lrispevkov, cenzura, trestne stihanie za nazor? Dohoba to ma co znamenat?

 • Daniel B
  Daniel B Před 22 dny +6

  Našťastie v súčasnej slobodnej dobe nikoho neprenasleduju, novinári si môžu slobodne písať, a nič sa im nestane. Nabudúce pravda o Čingischánovi, lebo v tej dobe si tiež nežil. Btw. Nemôžeš sa vrátiť, niekde, kde si nikdy nebol - to ju závádzajúce, ako polopravdy o socíku. A to nie som zástanca socíku.

 • Branislav Kinčok
  Branislav Kinčok Před 22 dny +25

  Značne manipulatívne a skresľujúce video.

 • Veles Svarog
  Veles Svarog Před 22 dny +29

  Som ročník 1964... pamäť mi stále slúži veľmi dobre..... asi som žil v úplne inej krajine..lebo takto to naozaj nebolo. Goebbels by sa mohol od vás učiť, ako sa robí propaganda....

  • Sulo E.L.O.
   Sulo E.L.O. Před 22 dny +11

   To je sialene,ked vidis rocnik 90 kazat o tom,ako sa mu zle zilo za komanca..:)))

 • Sulo E.L.O.
  Sulo E.L.O. Před 22 dny +32

  Toto video je natocene presne v systeme,ked panic o sexe tlacha...

 • ojoverdel
  ojoverdel Před 22 dny +7

  Tebe uplne jebe

 • Nelishoney san
  Nelishoney san Před 22 dny

  Čo má každý niečo zo severnou kóreou ? Ja ju zbožnujem 😅🤣

 • ingwarr Če
  ingwarr Če Před 23 dny +12

  o tridsať rokov budu zosmiešňovať dnešnú dobu. Každý mladí si myslí, že zjedol múdrosť sveta. 30 rokov od roku1989 a nič sa nezmenilo, nič tu nieje vybudované užíva sa to čo bolo za socializmu postavene, komouši vedeli čo bolo treba urobiť po rozpade ZSSR, pre plebs otvoriť hranice, nech si ľudia vravia čo chcú, pritom oni naďalej vládnu bez toho že by to ohrozilo ich bohatstvo !

 • Martin Tesař
  Martin Tesař Před 23 dny

  Proc ve videich mluvis anglicky ale nazvy mas slovensky?

 • marcela kajanova
  marcela kajanova Před 24 dny

  Ďakujem že robíš to čo robíš

 • Frantisek Kubicek
  Frantisek Kubicek Před 24 dny

  Parádní video :)

 • Frantisek Kubicek
  Frantisek Kubicek Před 24 dny

  Co máš za kytaru ?

 • František Krupička
  František Krupička Před 24 dny +21

  Tohle bylo teda pěkně trapné... Jak mám PPPíterovy videa rád, tak tenhle nechutný kavárenský výtvor je na zblití... Možná trocha objektivity by neuškodila.

  • Martin Tichy
   Martin Tichy Před 21 dnem +5

   @Juzo juzo vsetko

  • Juzo juzo
   Juzo juzo Před 23 dny

   vymenuj jednu vec ktora bola vo videu klamliva?

 • nik end kraš
  nik end kraš Před 25 dny

  Herecký výkon lvl 9999

 • Sebko
  Sebko Před 25 dny

  Fantastické!

 • luculaa1
  luculaa1 Před 25 dny

  velmi sa nám páčia tvoje videá...musím písať nám pretože na rtvs tvoje putovanie po afrike sledujeme ja manžel a dokonca náš 5 ročný syn sa pýta kedy bude ďalšia časť a vraví že tvoje videá su vtipnejšie ako relácia cestou necestou :) ....peťo bude ešte nejaká spolupráca s rtvs poprípade s inou televíziou kde by si to mohli pozrieť aj diváci ktorí nesleduje youtube videá?

 • David Šigut
  David Šigut Před 25 dny

  Technická kvalita bylo poněkud horší :(. Jinak super zahrané :).

 • Sima Hanková
  Sima Hanková Před 25 dny

  Fakt skvelé video... a jeho myšlienka je ovela zaujimavejsie a kreativnejsie podana... ako ked o tom nejaký ytber/infuluencer len nieco napise alebo daco k tomu povie...

 • Renci na cestách
  Renci na cestách Před 26 dny +16

  všetko je tu ponuré, zvláštne, sivé.. :-) fakt trápna snaha vnútiť ľuďom dojem, že pred rokom 89. tu nebolo nič, že krajina žila v stredoveku, že celá krajina bola zapadnutá diera.. rly? well done. good job. :-)))))

  • Renci na cestách
   Renci na cestách Před 20 dny +1

   Martin ktovie kto to platil :) túto reklamu

  • Martin Tichy
   Martin Tichy Před 21 dnem +2

   zaujmave ako tu nic nebolo a po 89 sa to vsetko veselo rozpredavalo zahranicmnim investorom a teraz slovak otrok vo svojej krajine pre zapad

  • Martin
   Martin Před 21 dnem +2

   Presne. Mladý vie o tom hovno akurát a manipuluje mládež.

 • Marek Mališ
  Marek Mališ Před 26 dny +1

  Trapne ....

 • Slovak Treasures
  Slovak Treasures Před 27 dny +3

  Už aj ty vytváraš tvorbu na zákazku pre mimovládky? Sklamanie a dislike!

 • Alexander Lagerstedt
  Alexander Lagerstedt Před 27 dny

  Toto bolo TOP ⬆️⬆️

 • Ab Plays
  Ab Plays Před 27 dny

  This is not fair please speak in English😭😭😭😭😭🤮🤮🙀

 • Sega Segalovic
  Sega Segalovic Před 27 dny

  sloboda je samozrejmosť!

 • 21willyx21
  21willyx21 Před 27 dny

  Pane, choďte domov!

 • Funerist Funerto
  Funerist Funerto Před 27 dny +5

  Úprimne?
  Toto bolo fakt úbohé!
  Ale že fakt úbohé!

 • Miriam Kužilová
  Miriam Kužilová Před 27 dny +3

  Nepáčilo sa mi to, robíš zaujímavé veci, ale netreba sa montovať do doby v ktorej si nežil. Toto novodobé vymývanie mozgov je ešte horšie ako komunizmus. Ja to viem porovnať a táto doba farebná a úžasná, plná exekútorov, nezamestnanosti a neistoty je najváčšia výhra

 • Floppy
  Floppy Před 27 dny

  V jakém státě teda byl