Ústav nezávislé žurnalistiky. Co to je?

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 4. 10. 2019
 • Reportáž související s aktuální kauzou Xaver vs. Česká televize, kde reportérka pořadu Newsroom ČT24 přijela za Lubošem Xaverem Veselým pro vyjádření k rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem na ČRo, na základě kritiky serveru HlídacíPes.org, který jak sama tvrdí, je projektem Ústavu nezávislé žurnalistiky. Kde sídlí, kdo za ní stojí a co vlastně je instituce o kterou se opírají pořady ČT24? Dozvíte se ve videu.
  lubosxavervesely
  lubosxaver
  www.xtv.cz
  www.xaver.cz
  #stream #newsroomct24 #xaver
 • ZábavaZábava

Komentáře • 1 133

 • Michal Nut
  Michal Nut Před 3 hodinami

  měl sem na tebe blbý keci že bys měl trochu zhubnout, a jako si stále myslim že je to hlavně v tvym zájmu ale je to jako tvoje věc. nicméně jako moderátor si supr dam ti odběr, jako člověk si nejspíš těžce v pohodě skoro to až obdivuju já bych to neuměl. taky nechápu tu image apple asi sponzor jinak k tomu moc není důvod.

 • Miroslav Zita
  Miroslav Zita Před 11 hodinami

  Je vidět Xavere, že jste šlápnul někomu na kuří oko.😁👍 "ředitel váženého institutu" už započal mstu.
  hlidacipes.org/tvare-rozhlasu-v-komercnich-sluzbach-po-janku-kroupovi-probere-rada-cro-i-xavera-veseleho/

 • David H
  David H Před dnem

  Ale zas Ustav Nezávislé Žurnalistiky podpořil Podcast - Matematika Zločinu, který je náhodou úplně boží!!

 • Lubomír Murárik
  Lubomír Murárik Před dnem

  aj na Slovensku je taká "NE-verojnoprávna" televizia bohižial a žijúca aj z našich daní!

 • Josef Kop
  Josef Kop Před 2 dny

  550000Kč za rok je 45833Kč měsíčně. Nicméně odečtěte Sociální, zdravotní, nějaké ty benefity a vyjde vám cca 22916 čistého. a to je jako ta bomba co investigativní novinář zjistil? Všechno ostatní jsou domněnky LXV - takže čemu má toto pomoct? Přece aby to bylo nezávislé, tak to musí být neziskové a musí to být z dárcovských peněz (prostě zase (proti)štvanice) Jinak ten svaz český průmyslníků je defacto jedna firma na výrobu vánočních ozdob (proč to neřekne LXV? Nehodí se mu to do krámu a je to v konfliktu s jeho výrokem že to pár známých jmen)

  • Josef Kop
   Josef Kop Před 4 hodinami

   @Miroslav Zita Tak aha. Tady někdo nepochopil jak to je když je někdo zaměstnavatel. Musí se to vypočítávat jako že to je superhrubá mzda což je 25 627 Kč a pak jsem tam odečetl třeba stravenky nebo MultiSport kartu. Jakože ty benefity. No nic pokud si pořád budeš trvat na svém nemá cenu na to reagovat a nebudu ;-)

  • Miroslav Zita
   Miroslav Zita Před 5 hodinami

   Když už jste se tedy rozhodl vypočítávát cistou mzdu ze 45833Kc,? Tak čistá mzda činí 32 737 Kč. Takže jestliže si dokážete sám sobě takto vypočítat mzdu, tak v tom případě "potěš koště" Vás zřejmě dokáže oblnout každý a to i "vážený institut nezávislé žurnalistiky" 😂

 • Lopata Kladivo
  Lopata Kladivo Před 2 dny

  Novinarina na profi urovni. Dekuji Xavere! No a CT a jeji novinarina? Kazdy at si udela svuj obrazek....

 • Magdalena Bousi
  Magdalena Bousi Před 2 dny +1

  Pane Xavere, co tak zajít za panem Neumannem a přímo mu položil otázky? Třeba nebude tak hysterický jako vy a odpoví Vám. Schválně jestli to pak zveřejníte. Jinak je tato rádoby investigace směšná. Ale proti gustu žádný disputát. Profesionalita z tohoto videa čiší na všechny strany.

 • Jakub Svoboda
  Jakub Svoboda Před 3 dny

  ty solárky na střeše "ústavu" snad mluví za vše.... :D

 • Jakub
  Jakub Před 3 dny +1

  Pane Xavere ,jste Borec! :)

 • Pavel - wolfdog
  Pavel - wolfdog Před 3 dny

  Zjevně žijete v předminulém století. Dnes firmy nemusí mít honosná sídla, protože lze podnikat s nižšími náklady a tedy úsporněji pomocí elektronickcýh prostředků. Jinak Ústav nezávislé žurnalistiky je nezisková organizace a tedy žádná firma. Je to zjevně sdružení lidí se stejnými zájmy a tedy nepotřebuje žádnou budovu s kancelářemi. Naopak je dobře, že neziskovka neutrácí peníze na provoz opuletních palkáců ale věnuje jen výhradně na předmět své činnosti. Takových neziskovek je spousta. K čemu by byla takové neziskovce budova s kancelářemi, když se zabývají sledovánímn médií? Xavere, zkuste být skutečně nestranný a ne jen se tak tvářit. Vaše expozé s nejupadlejším médiem v ČR - TV Barrandov bylo také hodně u dna ...

 • Martin Potůček
  Martin Potůček Před 4 dny

  Moc zajímavá skutečnost. Držím palec Xavere. Co co jsi zjistil je zarážející, lidé by se měli už konečně probudit.

 • Krvepřísedník
  Krvepřísedník Před 4 dny +1

  Zumpovice a jeji "ustav" je neskutecna pravdolaskarska kafilerka- cesko snese vsecko !!!

 • eduardviska
  eduardviska Před 4 dny

  Xavere, děvčica se snažila, jak u nás na Brněnsku říkáme, machrovala. Dobře jsi to zvládl. Příště si to může zkusit sama s panem Babišem, .......To je jak šmejdi, jak se zaštiťují různými tzv. lékařskými a podobnými "Instituty" nebo slovutnými profesory a pak se ukáže tohle, při prodeji různého zboží typu "zajíce v pytli" :-))). Ale jinak to druhé 0208, hezká chata, musí tam být hezky a klid :-). Ale oboje i rozhovor slečny/paní, slovy klasika "Velebnosti, jdu blejt ".

 • Lubos Mares
  Lubos Mares Před 4 dny +1

  ČT již přes dva roky nesleduji a žije se mě o mnoho lépe..Díky za servery jako je XTv kde se člověk dozví pravdu a potvrdí se dezinformování,manipulace a propaganda ČT..Parádní výkon a držím vám pane Xaver palce :-)))

 • Martin Lipocky
  Martin Lipocky Před 4 dny

  Takovej monitor bych chtěl

 • David Bart
  David Bart Před 4 dny

  A z jakých peněz funguje Xaver Live ?

 • Míla Hotový
  Míla Hotový Před 5 dny +1

  Xavere opět musím zatleskat. Po této informaci musí zpravodajství ČT lézt kanálem. Toto se děje za poplatky koncesionářů? Z ČT se pomalu a jistě stává nekontrolovatelný moloch......brrr

 • Exiled Ronin
  Exiled Ronin Před 5 dny

  No kamaradi a tak to u nas funguje skoro vsechno. Fandim Vam pane Xaver. Dobre jste si s nima vytrel! Jen pozor, tahle chobotnice nema problem i s osobni likvidaci.

 • MoonIndustries
  MoonIndustries Před 5 dny

  Objev roku! Opravdu platí, že Ondřej, co založil Ustav v roce 2014 provozuje i Hlídacího psa. Vše je veřejně uvedeno na stránkách, přesto to je Xaverův objev roku! Ani jediný náznak toho, že by články na HP byly závislé, či že by byly nepravdivé. Namísto toho, jen osobní napadání ustřední postavy. Ubohost a trapnost. Ale v třicátých letech se tyto metody taky osvědčily.

  • Vasja Vasja
   Vasja Vasja Před 5 dny +1

   Na co ale potřebuje Ondřej "Ústav", když je to poráde jenom Ondřej:-)

 • Milan Procházka
  Milan Procházka Před 6 dny +1

  Dobře XAVERE !

 • asdfjklu12345
  asdfjklu12345 Před 6 dny

  já myslel, že devadesátá léta jsou už dávno za námi a ono ne. Oni se v ČT budou hodně divit, až jednou volby vyhraje Okamura a neuvědomují si, že když se takto chovají, že mu jdou vlastně na ruku a jemu to vyhovuje. A když tady pořádek neumí zjednat tradiční strany, tak holt to budou muset udělat jiní, třeba Okamura nebo komunisti a ČT tímto svým chováním k tomu jen přispívá.

 • Vlastimil Praus
  Vlastimil Praus Před 6 dny

  Na stejné adrese je asi 26 firem, takže z toho plyne, že udávaná adresa je virtuální. Možná že UNZ je také virtuální sekta (kterou se ohání ČT24 atd). Na tom domu nevisí (dle zákona) cedule o firmách, co tam sídlí a pracují. Shrnuto, zřejmě v pozadí bude Jandovo sekta Evropské hodnoty, co jest státní neziskovkou a dotovanou Min.školství. EH je skupina co nám říká, jak máme myslet, jak si to máme vyložit (tak po soudružsku a evropsku). Mějte se fajn a držte se.

 • Radomir Zednicek
  Radomir Zednicek Před 6 dny

  Já jim to říkal- nedráždĕte Xavera bosou nohou😂😂😂. Komu není rady ........

 • Miloš Krupička
  Miloš Krupička Před 6 dny

  Pořád jako je tento, by měli zveřejněnovat sami lidé na sociálních sítích. A lidem jako pan Xaver úřad prezidenta. Tleskám a děkuji.

 • Ivan Potančok
  Ivan Potančok Před 6 dny

  Pane Xaver. Vase prace ucel urcite splnuje. Preji hodne síly. Do budoucna a pokracujte. Hodne hodnotný videa.

 • Martin Valla
  Martin Valla Před 7 dny

  Tak tomu se říká konstruktivní kritika.

 • Josef
  Josef Před 7 dny +1

  Snad to probudí co nejvíc lidí ignorujících tento MATRIX 🙏

 • Richard Kros
  Richard Kros Před 7 dny

  skvěle Xavere !!! - čt to má vše u zadku - ta pohrdá nějakým veřejným mínění....

 • Richard Kros
  Richard Kros Před 7 dny

  skvěle Xavere !!! - čt to má vše u zadku - ta pohrdá nějakým veřejným mínění....

 • Bali Lombok
  Bali Lombok Před 7 dny

  čt jsou lháři..děkuji Xavere

 • Libošído
  Libošído Před 7 dny +2

  *Další informace k Ústavu Nezávislé Žurnalistiky aneb co Xaver neřekl* :
  Od přírody jsem nedůvěřivý, a tak jsem se zkusil podívat na ÚNŽ sám, čím víc jsem se v tom hrabal, tím více mě děsila představa, že ČT se vůbec dovoluje _(obecně kdokoliv)_ , na tento zdroj odovlávat. Předpokládám, že komentáře čtete až po zhlédnutí Xaverova videa, proto se pokusim, informace neopakovat.
  Podotýkám, bude to delší čtení, už v tom ležim několik hodin, takže děkuji Xaverovi za zábavu :D

  První věc, co mě zarazila, byla výrazná finanční podpora ÚNŽ, od jakéhosi Nadačního fondu českých průmyslníků _(dále jen NFČP)_ - napadlo mě tedy porovnat vznik obou společností.
  Výsledek pátrání byl úsměvný.
  ÚNŽ vznikl 4.9.2014, NFČP - hlavní finanční podporovatel, byl založen týden poté - tedy 10.9.2014. To ale nebyla jediná podivnost. V zakládací listině NFČP, je jako revizor _(mezi orgány nadačního fondu)_ zmíněna *Lenka Černá* , která ale, je zároveň zmíněná přímo na stránkách Hlídacího psa, jako předsedkyně správní rady a spoluzakladatelka ústavu.
  Zde přichází další úsměvná část, L.Černá totiž není zmíněná v zakládací listině ÚNŽ ale zvolena do správní rady byla v den vzniku ÚNŽ a navíc, až do roku 2016 figurovala jak v NFČP, která společnost dotovala, tak v ÚNŽ, kde je dodnes členkou správní rady.
  K tomu všemu se jedná o tu samou Lenku Černou, která se stala výkonnou ředitelkou Annonce r.2012 a z vyjádření na stránkách Annonce lze vyčíst toto " _Na postu CEO Lenka Černá nahradila dočasného ředitele Martina Novotného. Ten tuto funkci zastával od začátku letošního roku poté, co se předchozí generální ředitel, Vladimír Jaroš, stal zároveň generálním ředitelem skupiny NOEN, která prostřednictvím akcionářů společnost ANNONCE a.s. vlastní_ ".
  Na první pohled to vypadá nevinně, dokud se nepodíváte na účetní uzávěrku 2017 v NFČP, kde v seznamu poskytovatelů finančních darů, je zmíněna NEON a.s. - tu vlastní Jaroslav Veverka _(který je mimochodem taky uveden jako samostatná osoba mezi přispěvateli)_ v téže zprávě, co je ale zajímavější je fakt, že p. Veverka je původní zakladatel Nadačního fondu českých průmyslníků a už od počátků ÚNŽ do něj posílá nemalé finanční částky.
  ÚNŽ to dokonce zmiňuje ve své výroční zprávě z r.2015 kde se píše: " _Klíčová v roce 2015 byla pro Ústav spolupráce s Nadačním fondem českých průmyslníků. Ten se smlouvou uzavřenou 20. 11. 2014 závázal podporovat Ústav měsíčně částkou 250.000 korun. Dne 30. 4. 2015 byl podepsán dodatek k této smlouvě, podle kterého se NFČP zavázal k podpoře nejdříve 300.000 měsíčně (květen a červen 2015) a od července 2015 k měsíční podpoře ve výši 350.000 korun_ ".
  To je poměrně odvážná smlouva, pokud vezmete v úvahu, že NFČP a ÚNŽ existují jen 2 měsíce že? Nejen na tomto příkladu je jasně vidět, že NFČP je založen v podstatě jen pro financování ÚNŽ.
  Nestačí vám to? Podíváme se na účetní uzávěrku NFČP z r. 2016. :D
  "Přijaté dary: NOEN a.s. 3,1mil ; AC Technologies, s.r.o. 200tis / Poskytnuté dary: ÚNŽ 2,93mil"
  Asi Vás nepřekvapí, že v AC Technologies je pan Veverka spolumajitelem :)
  R. 2016 byl ale pro ÚNŽ výživným, protože kromě NFČP, přitáhl i dvě velké "hvězdy", které se finančně výrazně podíleli na jeho chodu. Prvním je mecenáš Karel Janeček _(dar 762tis.)_ , kterého asi netřeba nijak představovat a druhým je Jan Demjanovič _(dar 500tis.)_ bývalý šéf Severočeských dolů. Zbytek dárců za r.2016 již není moc důležitý, v porovnáním s top3 jde o drobné.
  2017 již nebudu pitvat, jen podotknu, že Karel Janeček zůstal věrný, protože nadační fond pomoci, který daroval 929tis, je jeho projektem a k tomu se přidal i Soros se svým Open Society _(dar 100tis.)_
  Vyšší zájem o podporu ÚNŽ si vysvětluji především úspěchu Hlídacího psa z roku 2016 v Křišťálové Lupě, to je nejspíš i důvod, proč se dostal Hlídací pes do podvědomí většího počtu lidí a získal jakousi pseudodůvěryhodnost, když se objevil v top10 zpravodajských webech vedle ČT, Novinek, Deniku nebo třeba DVTV.
  Ale pokud is nalijeme čistého vína, ÚNŽ je v podstatě Hlídací pes a to je v podstatě, ve své původní podobě jen blog Ondřeje Neumanna financovaný primárně podnikatelem Veverkou, který sesype peníze ze svých firem na jednu hromadu a za pomoci své nadace je přeleje do ÚNŽ aby to nebylo "tak okaté". Do toho všeho, je pak pár redaktorů v pozadí a toť vše.
  ÚNŽ nikdy fyzicky neexistoval, je to jen pár slov na papíře, vytvořených pro značku Hlídacího psa, aby vypadal lépe, proto o samotném ústavu, nemůžete nic najít, krom toho, že jejich projektem je Hlídací pes.
  Ona zmiňovaná adresa _Líšnice 208_ , je Neumannovo bydliště z r. 2014 a aktuální jedinou fyzickou adresou, je _Přívozní 3_ v Praze, která je uvedená v kontaktech Hlídacího psa a z Google StreetView vypadá ještě humorněji, než ta chata na kterou se byl podívat Xaver :D
  Osobně bych si články z tohoto webu nedovolil citovat ani před kamarády natož se na web odvolávat v TV vysílání, jako na relevantní zdroj informací a všem doporučuju, brát veškeré články s velkou rezervou...
  ____________________________
  Použité zdroje:
  Sbírka Listin - Nadační fond českých průmyslníků:
  or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=877553
  Sbírka Listin - Ústav nezávislé žurnalistiky, z.ú.
  or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=874968
  Oznámení - Lenka Černá výkonnou ředitelkou ANNONCE a.s
  www.annonce.cz/o-annonci/pro-media/b2b/_publish_ami_o-annonci_pro-media_b2b_tz-annonce-ceo.html
  Osoba Jaroslava Veverky
  www.detail.cz/osoba/jaroslav-veverka-nad-vltavou-2167-roztoky/LL3nyn_blVM/
  Další informace o osobách, články, mapy aj.
  www.google.cz/

  EDIT: Pouze opraveno odřádkování, které mi na YT blbne :)

 • ndudman8
  ndudman8 Před 7 dny

  Newsroom ..."mějte s námi dobrý večer" ...to ale je nějaká moderní čeština, že? Anglismus. Přejeme Vám příjemně strávený večer s námi, dobrou zábavu apod., jinak by mohli vlastě vysílat už rovnou v cizím jazyce.

 • Tomáš Hlaváček
  Tomáš Hlaváček Před 7 dny

  Profesionální práce, za kterou mu Hrad hradí 24.000 CZK ;) Nezávislá žurnalistika. Bravo...

 • Pavel Aron
  Pavel Aron Před 7 dny

  Xavere díky, tohle ukazuje hodně.

 • EDWARD KŘIVOHUBÝ
  EDWARD KŘIVOHUBÝ Před 7 dny

  My jsme pořad "ŇŮS RUM", to je takový " ŇŮS TUZEMÁK - PO ČESKU " ! Už aby zde byl zákon FARA, jako v USA, ať víme, kdo vlastně za koho kope !

 • tomas zavadil
  tomas zavadil Před 8 dny

  jak dlouho to bude ještě trvat než skonči všechny ty nesmysli ANTIFA, IMIGRACE, ISLAMIZACE, MULTIKULTURALISMUS, FEMINISMUS, GENDERISMUS, a všechny ty nesmysli vždyt to všechno se už da označit za NIHILIZMUS

 • Milan Červenka
  Milan Červenka Před 8 dny

  Mno Líšnice jako taková je od nás kousek dál, ale i tak je sranda vidět naše chatky na youtube :D

 • Natalia Budz
  Natalia Budz Před 8 dny

  Xavere sleduji Váš již dlouho a věřím Vám ! Víc lidí jako Vy v téhle branži.

 • Jiří Hlavsa
  Jiří Hlavsa Před 8 dny

  Xaver borec. ČT. vodporná žumpa.

 • Dražen Mitič
  Dražen Mitič Před 8 dny +2

  XAVER máš môj velký rešpekt a obdiv :)

 • benevalete1
  benevalete1 Před 8 dny

  Bravo, Xavere!!!

 • MultiKasparek
  MultiKasparek Před 8 dny

  Říct pravdu v epoše všeobecného podvádění je statečný čin. Pan Veselý měl odvahu postavit se proti mocnému proudu. Máte moji úctu, pane.

 • Marek Vycital
  Marek Vycital Před 8 dny

  Cekal jsem spis rozbor toho, co Hlidaci pes pise. Tohle je takove dost ucelove. Ale pobavilo me to.

 • Martin Noone
  Martin Noone Před 8 dny +1

  Xavere, Xavere - tak ses nechal koupit od Zemana, zaplatil ti ať popliveš ČT.. Proč bychom tě měli poslouchat?!

  Nezávislá žurnalistika se nedělá z cizích peněz..

  ZDROJ: denikn.cz/210462/televize-xtv-kde-pusobi-xaver-vesely-z-rozhlasu-bude-propagovat-hrad-moderator-stret-zajmu-odmita/

  • Vasja Vasja
   Vasja Vasja Před 8 dny

   Neposlouchej. Na to nemáš hlavu.

 • ronald reaggan
  ronald reaggan Před 8 dny

  Zdravím Pane Veselý,zasílám inspiraci,námět....ono to s tím tématem docela souvisí.(:
  Vyšla celkem nová kniha,která mnohé věci ozřejmí.
  /V našem českém rybníčku to asi nevyřešíme/
  chclip.net/video/8VfO0-gxa88/video.html

 • Jan Macek
  Jan Macek Před 8 dny

  Toto je k pláči

 • Andrey Tozzi
  Andrey Tozzi Před 8 dny

  Pan Xaver roztáčí svoje kladiva a hodně lidí si brzo posere trenky.

 • Edson Arantes
  Edson Arantes Před 8 dny +1

  Chci říci že je dobré, že tu jsou nějací Xaverové. Díky. ;-)

 • Hanyka
  Hanyka Před 8 dny +2

  Tak to je teda mazec! !!! Díky Xavere, jste skvělý člověk. Tohle by nemělo zůstat jen tak.

 • Petr Matoušek
  Petr Matoušek Před 8 dny

  Zde je vidět, jak jednoduše se lidi nechají oblbnout, nic si neověří a věří kdejaké blbosti.

 • Dejvy2
  Dejvy2 Před 8 dny +2

  Xavere, ty asi účtuješ se životem. Nejdříve si namažeš na chleba Šarapatku a teď tahle poprava. Co přijde příště? Bojím se už teď. Ale podívám se. Nepolevuj!

 • Petr Matoušek
  Petr Matoušek Před 8 dny +1

  Kdo vlastní XTV,? Z obchodního rejstříku : vlastníkem je společnost Powermind, ale ta má anonymní akcie, sídlí na virtuální adrese, kde uvádí své sídlo další zhruba tisícovka firem. Z veřejných zdrojů tedy není možné zjistit, kdo je konečným vlastníkem společnosti Powermind.

 • Helena Mazalová
  Helena Mazalová Před 8 dny +2

  Pane Veselý, když se kopne do vosího hnízda, tak vosy zuří. Držím Vám pěsti. Jste super.

 • Branislav Loj
  Branislav Loj Před 9 dny +1

  rovnaky bordel ako u nas na Slovensku ...sama neziskovka platena z USA ovplivnujuca verejnu mienku

 • Lukáš Blažek
  Lukáš Blažek Před 9 dny +2

  Tak to je slušné. Ne, že bych si Vás pane Xavere dokázal zařadit do škatulky "mám rád, nemám rád", ale rozhodně si vážím práce kterou děláte a jak ji děláte. Doufám, že ústav nezávislé žurnalistiky teď přijde s vysvětlením, za co se vlastně považuje a ideální by bylo, kdyby to bylo na vašem kanálu, protože věřím, že vy narozdíl od bulváru dáváte šanci oběma stranám.

 • Aleksandr Fyodorovich Akimov

  udělal jste všechno správně!!

 • Zdeněk H.
  Zdeněk H. Před 9 dny

  To, že má subjekt adresu v horní dolní, snad dnes nikoho nepřekvapí - toto samotné je úplně zbytečná "senzace". Ostatní poznatky jsou zajímavé (jediný zaměstnanec a propojení na další osoby), na druhou stranu by ta proklínaná ČT alespoň vynaložila úsilí k získání vyjádření protistrany. Předhodit spekulace bez vyjádření druhé strany - tak se objektivní žurnalistika také neděla ;)

 • Jozka Ondreas
  Jozka Ondreas Před 9 dny +1

  Tak za tohle by měla být ČT rozpuštena, nebo zbavena koncesionářských poplatků ... minimálně

 • petr pesak
  petr pesak Před 9 dny +2

  Jste placenej Miloškem a budete tady něco poučovat o nezávislé žurnalistice,hanba vám!

 • Smidrc Dopiva
  Smidrc Dopiva Před 9 dny +1

  Pozor, na Forum24 už to kejhá. Že by další silně objektivní potrefené husičky taktéž opuncované ústavem nezávislé žurnalistiky?