Tap to unmute

VOJÁK ČESKÉ SPECIÁLNÍ JEDNOTKY - Povinná vojenská služba | Mobilizace 1938 vs. 2023?

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 23. 02. 2023
 • V dnešním díle se budeme s Petrem bavit o povinné vojenské službe a její užitečné alternativě v roce 2023. Probereme i mobilizaci, vychovu a další věci.
  Pokud se vám tento podcast líbí a budete ho chtít podpořit tak můžete zde, tímto se vám taky otevřou jiné, neveřejné podcasty.
  / @michalsopor
  / michalsopor
  Kontakt
  FB
  / michalsoporcz
  IG
  / michalsopor
  Email
  Michalsoporyt@gmail.com
  Na co natáčíme?
  Kamera
  Sony HXR-NX80 XDCAM
  Panasonic Lumix G7
  Panasonic Lumix GH6
  Mikrofon
  Neumann u87Ai &M149
  Specialni poděkování těmto Patronum
  Kateřina Loudová
  Helena Bursová
  Jiri Pechota
  Jiří Popelka
  Lukáš Uhlíř
  Míra Kulhánek
  Přemysl Brunhofer
  Václav Luks
  Vít Růžička

Komentáře • 362

 • @MichalSopor
  @MichalSopor  Před 9 měsíci +15

  Více než 30 neveřejných dílů, na různá témata najdeš buďto přes členství zde => bitly.ws/AFvR nebo přes Patreon zde => bitly.ws/AFw4

  • @pretorian9598
   @pretorian9598 Před 9 měsíci +4

   Šopor... žádná komunistická vojna nebyla a to zmatený blábolící stvoření co tam máš jako hosta je opravdu utrpení posluchat.

  • @stefanmalcek5934
   @stefanmalcek5934 Před 8 měsíci

   @@pretorian9598
   Dobre hovoríte .

  • @jantotek4026
   @jantotek4026 Před 8 měsíci

   No docela samé negativní slova,taky jsem sloužil 88-90 na Libavé .Teď,když na to vzpomínám se musím tomu smát,jak jsme měli povinen zprávy po taktikách samé školení,bylo to vážně k smíchu a vždy jsem se smál jak jsme pochodovali na buzeraku a zpívali proletářské písničky Přes paleniste,přes krvavé řeky každý voják z povolání byl ochlasta a hajzl,tak to bylo kdysi a ať mi někdo řekne,jak bylo fajne a raději to nevyslovim s pozdravem a zdravím že Slezska,bylo to smutné 2- roky zivota

 • @martinkrov3658
  @martinkrov3658 Před 10 měsíci +70

  Petr je správný,inteligentní,zdravý chlap.Tělem i duchem☯.Jako smekám klobouk.Děkuji za jeho službu a práci.

  • @CZEjura
   @CZEjura Před 9 měsíci +1

   Zasloužil by si skutecne oceneni a vyznamenani. Chce to odvahu. Tak minimalne takto ma me uznani. Stejne i Michal. Dekuji obema.

  • @CZEjura
   @CZEjura Před 9 měsíci +1

   @@Gento2 ?

  • @k.frencis9028
   @k.frencis9028 Před 7 měsíci

   Petr je zelený mozek, který si myslí, že ví co je pro ostatní nejlepší, stejně jako moderátor.

 • @jetli19
  @jetli19 Před 9 měsíci +6

  Milujem tvoje rozhovory, hlavne na tuto temu. Len tak dalej Michal. Tvoje nazory a tvojich hosti su velmi obohajuce :)

 • @stranyxOne
  @stranyxOne Před 9 měsíci +53

  Michale máš pravdu, ale hlavní problém vojen je to, že vojny a boje vyvolávají lidi, na které nikdy nedopadají důsledky jejich rozhodnutí. Chlapy , kteří chtěli bojovat za náš stát v 2. světové, měli za koho bojovat. Dřív totiž nebyli politici, ale státníci, kteří by za naši zem položili život, vybudovali světovou technologickou velmoc doslova z ničeho. Dneska jsou ten takzvaný stát jen zloději, kteří slouží všemu jen ne naší zemi a ještě se smějí lidem do ksichtu. Za tohle nikdo bojovat nebude a jak se říká příklady táhnou. Proč tohle politikům lidi dovolí, protože přesně takhle vypadá naše společnost. Každý jede sám na sebe, systém nás učí, můžeš mít všechno a ser na ostatní , život je těžkej. Bohužel tohle z nás udělali, vytvářejí systém tak aby naprosto atomizovali společnost a proč, protože spojení lidí dohromady je jejich jediná slabina.

  • @11Joo11XD
   @11Joo11XD Před 9 měsíci +1

   Spíše měli naději, že bude líp. :D

  • @peterpokstefl213
   @peterpokstefl213 Před 8 měsíci +1

   Naprostý souhlas, bojovníci ve Velké Británii i Rusku byli tehdá skuteční hrdinové a boj měl svůj důvod, smysl, byl spravedlivý a morální ....

 • @luka6350
  @luka6350 Před 9 měsíci +15

  Zdravím, napadá mě jen proč bych se na mě měl stát spoléhat, když já jako občan se nemohu spolehnout na stát. Co udělal stát pro nás?
  Jinak skvělej podcast, který je u tebe standart.
  Díky za tvou práci.

  • @NEWAPOFYSX1
   @NEWAPOFYSX1 Před 8 měsíci

   Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem. Kennedy

  • @lukasek5380
   @lukasek5380 Před 8 měsíci +2

   ​@@NEWAPOFYSX1 Tvá zem? Která tě pomalu nenechá si ani postavit nějakou "kůlnu" na vlastní zahradě? To je teda hodně Tvá zem 😄😄👏

  • @peterpokstefl213
   @peterpokstefl213 Před 8 měsíci +1

   ​​​​​​​​​​@@NEWAPOFYSX1 😂 jak můžete porovnávat příležitosti občana USA 😅 a jeho ochotu bojovat za svůj stát s naší kolonií... 🤣🤣🤣 V ČR dnes lidé nemohou bydlet ani se rozmnožovat, místo důchodu umřou v práci a zdravotnictví začíná být na vážkách, za to mám bojovat? Podpora rodiny nula. Není logické bojovat za toho kdo nabídne více? Proč by nemohla být volná soutěž mezi systémy a vládami, tak jako máme ,, tržní " ekonomiku?

 • @peterpokstefl213
  @peterpokstefl213 Před 8 měsíci +2

  Strašně moc se těším abych mohl narukovat a bojovat za zájmy EU a USA + naší kosa nostry ve vládě a že snad budu moci sejmout nějakého člověka z národu, kterého jsem prakticky neviděl a nemohl ani poznat, už letím ... ☺️😂

 • @miloslavasvobodova3216
  @miloslavasvobodova3216 Před 9 měsíci +20

  Padám na zadek před vámi, kluci. Jsem ,,dáma" v letech a po sledování vašich pořadů, můžu říct, že svět není ještě v pr-eli. Děkuju moc, vaše vídejka pouštím vnukům. Přeju nám všem mírové nebe nad hlavou.

  • @VeselyJednorozec
   @VeselyJednorozec Před 9 měsíci +1

   jsou jako dvě zlatý rybičky v žumpě, já bych ještě nejásal xD btw jsem to hov** co tam plave taky xD

  • @ivanajarosova5818
   @ivanajarosova5818 Před 9 měsíci +5

   Mám dva syny a nepreji si aby šli do války.Ani nechci aby se účily válce.
   Dnes je doba kdy se blížíme ke konci tohoto systému věci,tzn, že mají lidé co dělat
   aby vůbec dali vědcům za pravdu co se chystá se zemi

  • @ivanajarosova5818
   @ivanajarosova5818 Před 9 měsíci

   A. Jsou to velké změny HB na in FC RC HB HB Bůh

  • @ivanajarosova5818
   @ivanajarosova5818 Před 9 měsíci +1

   Je to moc zlé, aaAle východisko může být pro mnohé radostné,

  • @ivanajarosova5818
   @ivanajarosova5818 Před 9 měsíci +1

   Blíží se Armagedon

 • @0sTr0sTr3l3c
  @0sTr0sTr3l3c Před 9 měsíci +1

  Díky díky ! Tyto díly s legendou jsou opravdu nejlepší , mohl bych poslouchat pořád,díky vám jsem se sebou začal něco dělat a začal i jinak uvažovat. Moc děkuji za otevření oči !!! Jen tak dál prosím ;)

 • @nadahavlikova7022
  @nadahavlikova7022 Před 8 měsíci

  Nejsem člen,zatím mi stačí ,když stihnu shlédnout to co je veřejné,ale od chvíle ,kdy jsem vás náhodou našla ,mě vaše rozhovory velice zaujaly a tak postupně sleduji vše co jste dosud natočil. Mám ráda kluky ,kteří jdou k vojákům proto, že na to mají a že je to baví a jsou z nich borci.Prostě to musí mít v sobě,ne si na to hrát. A vůbec všechna videa s lidmi ,kteří něco dokážou,nejsou líní a umí si v životě poradit - prostě ho žijí !! To potěšía . Jelikož je strašně moc lidí ,kteří žijí jako ve snu,jen se vezou v davu a konkrétně nic neumí a nedokážou a to je smutné.

 • @DominikSusor
  @DominikSusor Před 9 měsíci

  Díky, super díl. Sám teď pracuju na tom abych ten krátký vojenský výcvik bych schopnej absolvovat a neumřel jsem tam :))

 • @vaclavbarta6011
  @vaclavbarta6011 Před 9 měsíci +5

  Michale, téměř všechno co říkáš je pravda a souhlasím, ale zapomínáš na jednu důležitou věc. Právě že stát, respektive osoby které ovládají politiky, jsou přesně Ti kteří nechtějí aby občané byli samostatní, soběstační, uměli kriticky přemýšlet. Potřebují aby jsme byli hloupý dav - ovce, které jsou jen natolik inteligentní aby byli schopni uposlechnout jejich manipulaci a práci. To co dnes sledujeme je vzestup moderního otroctví, jen se dnes místo řetězů používají hypotéky, dluhy, státní podpory. Čím více budou občané závislí na státu, tím méně budou revoltovat neboť si budou vědomi toho že pokud budou "zlobit" stát je potrestá.

 • @fajfajter9983
  @fajfajter9983 Před 9 měsíci +2

  Opravdu supr rozhovor a kontent. Nad hodně informacemi ze všech rozhovorů s Petrem přemýšlím doteď, nebo se jimi snažím řídit.
  Jen bych doporučil nechat občas více mluvit Petra.

 • @karelv5286
  @karelv5286 Před 8 měsíci

  V prvé řadě, děkuji za tvoji práci. Rozhovory jsou opravdu dobré. Jsou to vesměs poučné diskuse, mnohdy souhlasím. U některých věcí se teda vytočím do ruda - v tom rozhovu často . Což je potřeba, super.

 • @Nazemi96
  @Nazemi96 Před 14 dny

  Musím napsat fakt jak si momentálně uvědomuji myšlenky které přichází o mé výchově (od rodičů, společnosti, školství - lidu celkově) a jak se to promítá na mě a těch jenž jsou kolem.. Až k neuvěření. Děkuji za skvělé video, běžně na české broadcasty/ videa/ atp celkově vůbec nekoukám, avšak toto byla kvalita. Děkuji, těším se co se dozvím příště.

 • @richardkucera2690
  @richardkucera2690 Před 8 měsíci

  Přesně tak jak se bavíte. Zcela s tímto jsem za jedno. Dnes ta mladá generace chce vše a zadara bez jakékoli své snahy a úsilí.

 • @slavomirlang7115
  @slavomirlang7115 Před 9 měsíci +4

  Ahoj.Bol som v armade ked bola povinná základná služba-ked odmietli vojaci splniť rozkaz tak velitel im povedal že im dá 3 dni basy a to by znamenalo že tam budú 10 dní navyše lebo púštali domov o 7 dní skôr do civilu.

 • @jarobela5063
  @jarobela5063 Před 9 měsíci

  Tieto bunkre sú aj v lesoch juhu východného Slovenska. Nadšenci, bývalí vojaci, nám urobili výlet. Vďaka za zaujímavý rozhovor.

 • @lubomirmihula7224
  @lubomirmihula7224 Před 9 měsíci

  Velice inteligentní konverzace ,ať se daří ! Díííky !!

 • @josefpolak6990
  @josefpolak6990 Před 9 měsíci +1

  Zajímavý rozhovor, zajímavé myšlenky, díky. Možná jedná připomínka. Lidi často vyhází z toho, že mladí lidé mají vše naservírované od rodičů na zlatém podnose. Jasně, někteří mají. Ale řada mladých rodiče neměla, nebo je měla nějaké defektní, kteří byli schopní se živit ještě na svých deckách. A i dítě s navenek dobře vypadající rodiny může mít v hlavě pěknej maglajs, který mu tam do života nasadili rodiče.

 • @aethicsfilip4385
  @aethicsfilip4385 Před 9 měsíci +1

  Na toto jsem se dlouho těšil, konečně mám zase co poslouchat.

 • @N3w1M
  @N3w1M Před 8 měsíci +1

  57:50 Přesně tohle se učí ve skautu, za mě jeden z nejlepších "kroužků" u nás. Děti/mladiství se ve skautingu naučí (když chtějí) morálním hodnotám, vlastenectví a základnímu přežití v přírodě a to ať už oriantace na mapě díky buzole a kompasu, základní uzly a to hlavně také díky výpravám, kde se jde slaňovat apod., musíš být schopný uvařit sobě i ostatním, postavit si vlastní podsadu, natáhnout a ukotvit celtu nebo i jen klasický provizorní přístřešek na noc, kde zase musíš využít ideálně lano a zmíněné uzly, naučíš se co, u nás roste a žije, co můžeš nasbírat/ulovit a hromada dalších věcí. Díky zkouškám ať už hladovky, samotky, mlčenky, hlídky atd. se snažíš překonat sám sebe, svůj strach, svoje pohodlí a je jedno jestli za to dostaneš jeden odznáček na košili. I kdyby jsi vyhořel na poslední zkoušce, tak si potom můžeš říct, vše ostatní jsem dal, můžu to zkusit znovu. Hlavně jsi se svými vrstevníky v přírodě, většinou je to zábava, někdy ti už někdo po týdnu leze na nervy, ale i tak s ním musíš nějakým způsobem spolupracovat, to jsou všechno hodnoty, které se dají aplikovat v budoucím životě. A sorry, ale já když mi bylo 12 let, pro mě nebylo nic krásnějšího než být v létě na táboře, sedět s ostatními u táborového ohně v noci na louce pod hvězdami, hrát na kytaru a zpívat. Jedna věc je jet na prázdniny za babičkou, ale já ve 12 letech, kdy na mě šla puberta už jsem nechtěl jezdit jak malé děcko za babičkou, chtěl jsem trávit čas s vrstevníky radši na nějakých dobrodružných výpravách atd.
  Je mi teď 23 let, takže nejsem žádnej děděk, co mluví jakože "bejvávalo za mých mladých let někdy před 40 lety", je mi 23 let a můžu s přehledem říct, že až někdy budu mít své dítě, do skautu ho pošlu, podle mě je svým způsobem skaut něco jako vojenská služba, akorát hrou. Ve skautu na táboře máš taky zavedený systém, že v 7:00 budíček, 7:05 rozcvička, po rozcvičce hygiena, 7:30 snídaně, do 10:00 nějaké programy, potom svačina, další programy, oběd atd, atd. Všechno má režim, který se musí dodržovat. Předpokládám, že takhle to funguje i na vojně a když nedodržuješ režim, dostaneš céres.

 • @ondrejhalas2590
  @ondrejhalas2590 Před 9 měsíci +1

  Výstižne , dobrý diel 👍

 • @janaavni2799
  @janaavni2799 Před 9 měsíci +3

  Super rozhovor 👍...v Izraeli vojna pre chlapcov je práve teraz 2 roky a 8 mesiacov....dievčatá 2 roky....ale to sa mení z času na čas...v Izraeli žijem 26 rokov a mám 2 synov...sú tu rôzne zaujímavé veci ohľadom armády a vôbec bezpečnosti...prajem veľa úspechov do ďalšej tvorby...

  • @peterpokstefl213
   @peterpokstefl213 Před 8 měsíci

   To je správné, protože Izrael ví, jejich obyvatelé, že pod vládou Palestinců, nebo Islámu se mít lépe nebudou, Obyčejní Češi se mít hůře pod potencionálním nepřítelem mít nebudou. To je ten rozdíl...

 • @xb1t2mm3ujf2
  @xb1t2mm3ujf2 Před 9 měsíci +2

  "Stát, povinně, povinnost, vlastenectví, škola musí". To mi hoši stačí, děkuji nechci.

 • @petrvalek4442
  @petrvalek4442 Před 9 měsíci +2

  Opět skvělá práce 👍, jen mě trochu vadí to zaostření na skleničku u Petra , a ty jsi rozostřený ale nic ve zlém 😉

 • @zichali
  @zichali Před 9 měsíci +8

  Děkuji za nádherný a zajímavý rozhovor. Rozvířil mé vzpomínky a myšlenky všemi směry.
  14 března 1939 Německa invaze zastavila polskou invazi. Poláci začali s mnohem větší brutalitou než později Němci okupovat severní oblasti mezi Českým Těšínem, Čadcou a Oravou.
  Ve Frýdku-Místku Czajankové kasárny 3. praporu 8. slezského pěšího pluku pod velením kapitána Karla Pavlíka
  se zapsali do dějin jako jedni z mála československých vojáků, kteří se postupujícím nacistickým vojákům postavili se zbraní v ruce.

  • @peterpokstefl213
   @peterpokstefl213 Před 8 měsíci

   Poklona, to byl spravedlivý boj a skutečný hrdina....

 • @Tominuska
  @Tominuska Před 10 měsíci +9

  Skvělý rozhovor, Petra moc rád poslouchám. Líbí se mi jeho názory a celkový pohled na svět. Je vidět, že má veliké zkušenosti a tzv. "školu života". Těším se na další rozhovor s ním. 👍👍👍

  • @valentinbeholder
   @valentinbeholder Před 9 měsíci +1

   Jojo v cechah je skola zivota kord na fb tou nejvazenejsi ze vsech xD

 • @petas3332
  @petas3332 Před 9 měsíci +3

  Podcasty s Petrem mě baví, ale prosím neházejte všechny co chodí na vysokou do jednoho levicového pytle.

 • @zoozguerrero9648
  @zoozguerrero9648 Před 9 měsíci +4

  Na jednej strane každý chce demokraciu a slobodnú vôľu, a na druhej čakáš, že ťa štát bude vychovávať! Obezita, lenivosť, nezodpovednosť, všeobecná apatia voči životu a spoločnosti, vysoké nároky ...samozrejme nie na seba..., pocit krivdy, a mnoho ďalších neduhov dnešnej doby, pochádzajú zo slabej výchovy, ktorá začína od prvého dňa po narodení dieťaťa! Preto si myslím, že táto zodpovednosť padá vyslovene na rodičov. V dnešnej dobe deti šikanujú svojich rodičov, ktorí sa ich výsledne boja, pretože nemajú vštiepené žiadne hranice!! Toto je, bohužiaľ najväčšia pandémia, akej dnešná spoločnosť čelí!!! Bez ohľadu nato, či je to západ, alebo východ. Platí tu porekadlo, "Čo si zasadíš, to si aj zožneš!" Každý sa musí pozerieť do zrkadla, ak chceš niečo zmeniť. Nemôže nikto čakať, že to za neho niekto vyrieši. Ak tie hranice existujú, sebaregulácia potom príde sama. Tým samozrejme nemyslím fyzické tresty, ale učiť deti, že všetko má nejakú hodnotu, a že po každej akcii nasleduje reakcia s dôsledkami. Kým si to rodiča neuvedomia, svet nemá šancu !!!

 • @ropakzamaz5193
  @ropakzamaz5193 Před 9 měsíci +3

  Muž má být schopen neskutečné lásky, ale i neskutečného násilí. Nevím kde jsem to slyšel nebo čet ale plně s tím souhlasím. Když se podívám na dnešní kluky tak se my chce blít. Měl bych strach mu dát zbraň. A to jen z toho důvodu aby nepostřílel lidi kolem. Opět pěkný a poučný rozhovor.

  • @vasek571
   @vasek571 Před 9 měsíci +3

   Proč se díváš na kluky?

 • @liborn2798
  @liborn2798 Před 9 měsíci +8

  Drobna poznamka k mobilizaci, 75% sudetskych Nemcu mobilizaci uposlechlo. Nedavno jsem na to narazil a prekvapilo me to.

  • @xb1t2mm3ujf2
   @xb1t2mm3ujf2 Před 9 měsíci

   Nebylo moc na výběr... chclip.net/video/onghG9h9DiQ/video.html

 • @stepanburda9119
  @stepanburda9119 Před 8 měsíci

  Kvalitní témata k diskuzi, zejména "post-školní" období mezí školou a reálným životem, být zdravý, fyzicky schopný, umět se o sebe v základu postarat... Tohle by byl jistě podmětný bod do poslanecké sněmovny, kt by měli nějak využitelně a smysluplně zpracovat, prosadit...

 • @ralfikgamer2136
  @ralfikgamer2136 Před 9 měsíci

  Opět moc parádní rozhovor :) moc děkuji za takové rozhovory :)

  • @ralfikgamer2136
   @ralfikgamer2136 Před 9 měsíci

   Souhlasím že jsme se měli v 1938 bránit, jdou vidět do dneška ty následky a je to velká škoda :( v té době nebyla ještě Německa armáda taková jak ji známe pozdější doby, také je škoda že prezident Beneš moc důvěřoval Britům a nejvíce Francii a ty nás pak hodili přes palubu prostě nás zradili a řekli pokus se budeme bránit tak budeme my Čechoslováci ty agresoři... V 38 byli připraveni nám pomoct Jugoslávie a Rumunsko, protože prezident Masaryk dohodl malou dohodu o vzájemné pomoci, v plánu byla vytvoření středoevropská aliance menších státu, jako protiváhu na západ i východ, opravdová škoda že prezident Beneš v tom nepokračoval ....

 • @jvigas
  @jvigas Před 9 měsíci +4

  Michale zaujimava tema, bol som na vojne rok ako absik ale neprisiel som tam nepripraveny, dva roky bol pocas vysokej skoly sme mali vycvik na konkretne zbranove systemy a tak sme neprisli na utvar uplne nepripraveni. Zakladna vojenska sluzba nebola jedinym miestom, kde sa ludia "cvicili". De facto to islo od detstva, uz na zakladnych skolach boli branne cvicenia, pripravy pre pripad jadroveho utoku, chemickeho utoku, vsetci sme mali plynove masky atd. Vzdy sa to tak prelinalo a de facto vsetci cca vedeli ako sa spravat v situaciach v ramci civilnej obrany. Dnes vlastne mlade generacie nic z toho nevedia a nie len mlada generacia. Staci napr. poziar a ukaze sa slaba pripravenost ako celok, nikto nic nevie.

  • @stefanmalcek5934
   @stefanmalcek5934 Před 9 měsíci +1

   Áno máte pravdu ,boli sme pripravení .

  • @Odisovic
   @Odisovic Před 8 měsíci

   @@stefanmalcek5934 Tak on na začátku řekl, že ví jenom z doslechu,a le pak vykládá, jako by tam sloužil, je to tlachal ;)

 • @Always.positifity
  @Always.positifity Před 9 měsíci

  keep this angle michal ❤

 • @tokarasa2945
  @tokarasa2945 Před 9 měsíci +2

  Já jezdil o prázdninách na měsíc na tábory. Dalo mi to dost ale je to dobrovolné no

 • @stranyxOne
  @stranyxOne Před 9 měsíci +12

  Jediné so potřebujeme je změnit celý systém úplně od základu, protože jediná slabina celého systému je člověk, všechno ostatní jsou jen nástroje, ale největší slabina je mysl a ego co všechny ty nástroje ovládá. To je to proč by byli lidé zodpovědní, když elity nejsou zodpovědné vůbec za nic. Když je nezodpovědný šéf firmy zbankrotuje i kdyby všichni zaměstnanci byli sebelepší.

  • @janasisolakova9697
   @janasisolakova9697 Před 9 měsíci +1

   👍👍👍 Ale jak změnit systém, a to celosvětově ? 🤔

  • @michallakomy5129
   @michallakomy5129 Před 9 měsíci +2

   @@janasisolakova9697 začít u sebe nekupovat haldy věci, protože je to levny, chovat se na úrovni, udržovat si pozitivní myšlení, inspirujes tím víc lidi než si myslíš a ma to smysl, nic víc

  • @alesherzig4148
   @alesherzig4148 Před 9 měsíci +2

   @@janasisolakova9697 Začít od sebe...

 • @vasek571
  @vasek571 Před 9 měsíci +75

  Chápu dobře, že dva lidi, co "utekli" a žijí v USA se baví o tom, jak to má fungovat v ČR?

 • @zuzanaandrasova305
  @zuzanaandrasova305 Před 9 měsíci +7

  Kiežby bolo viac takto zmýšľajúcich mužov na Slovensku a v Čechách, ďakujem za zdieľanie 👍

  • @mareksykora779
   @mareksykora779 Před 9 měsíci

   Kdepak. Žijeme v emancipační době a emancipační společnosti. Takže se to už netýká jen mužů. Pokud bude nějaký povinný výcvik, tak se to bude úplně stejně týkat i žen. U nás to nebude jako na Ukrajině, kde chlapy nahnali proti kulometům a ženy pustili schovat se do Evropy. Zrovna tak jako žena může být (a dnes u nás i je) generálem, bude muset být i pěšákem. Podívejte se jak to chodí v norské armádě.

 • @RostislavRagnarHavel
  @RostislavRagnarHavel Před 3 měsíci

  Zdravím chlapi, děkuji moc za rozhovor, souhlasím s Vámi. Taky jsem dlouho přemýšlel nad rokem 1938 a 39 a došel jsem v závěru že problém byl mimo jiné v heraldice a doposud mi to nikdo nevyvrátil i když to někdy lidi pobuřovalo. A sice že Český lev byl údajně dán Čechům od německého císaře barbarossy za službu v zahraniční misi v Itálii. Jak chcete bránit zemi proti němcům když máte všude možně symbol podřízenosti vůči nim? Kdy Češi pořádně bojovali v Čechách proti němcům? Za Velké Moravy a za Husitů a ti se lvem moc neoháněli. Trošku mi tuhle teorii nabourává Moravské pole a Bílá Hora, ale to jsou oboje prohrané bitvy a vedly k podřízenosti vůči němcům nebo habsburkům alespoň nedobrovolně.

 • @tonyb1235
  @tonyb1235 Před 22 dny

  pánové ....... střípky názorů ze zdravého normálního světa, klobouk dolů kuci. Fakticky super to poslouchat......ale jak můžu něco udělat proti ? Myšlenku z tohodle videa, i ostatních , pane Michale, začnu předávat dětem ( 4 a 7 ) Postupně pomalu 🙂
  Díky moc za vide a témata.
  S pozdravem a čestným duchem ....AB

 • @petrvosyka712
  @petrvosyka712 Před 9 měsíci

  18:20 to tam sklouzlo hodně nenápadně 😂

 • @pavelviktor75
  @pavelviktor75 Před 9 měsíci +1

  Ruku na srdce. Kdo by z vás šel dnešní době do války? Kdyby byla naše země napadená kýmkoliv.. bojovat za svou vlast. Já bych šel bez váhání. Třeba i jako partyzán. Vyhazovat do vzduchu mosty, provádět záškodnické akce nepříteli.. ;-)

 • @darmoplatny201
  @darmoplatny201 Před 9 měsíci +4

  Tím, že stát za někoho něco zaplatí, ho určitě neudělá zodpovědnějším, je to přesně naopak, vede to k pasivitě a "schopnosti" naučit se poslouchat, se zodpovedností to nemá nic společného.

  • @DominikSusor
   @DominikSusor Před 9 měsíci

   Oni spíš mluvili o motivaci, zaplacením třeba řidičáku.

 • @SilatSkiller
  @SilatSkiller Před 9 měsíci

  Jen bych si Petra dovolil opravit. U nas kdyz projdea vycvikem (zbrojak) tak zbrat taky muzes nosit a vlastnit. Fak nechapu, kde tam visi peoblem.

 • @vlk1331
  @vlk1331 Před 9 měsíci

  Ahoj. Supr pokec. K těm našim řopíkům. Navrhovali je frantíci.

  • @tomasmagera
   @tomasmagera Před 9 měsíci +1

   ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací) navrhovali Francouzi? Překvapivá informace.

  • @tomaspavelka3897
   @tomaspavelka3897 Před 9 měsíci +1

   Řopíky nenavrhovali francouzi, těžké opevnění se stavilo na základě inspirace Maginotovy linie při dohledu francouzských poradců, to je pravda, avšak ŘOPíky tedy lo vz 37 bylo už navrhováno domácími architekty z poznatků získaných při stavbě těžkých objektů.

  • @vlk1331
   @vlk1331 Před 9 měsíci

   @@tomaspavelka3897 Díky za doplnění inf. Mám dojem, že jsem v nějakém dokumentu zaregistroval, že je navrhli ti samí lidé co navrhli Maginotovu linii, ale možná blbnu, nebo tam měli chybku oni. Já si to dohledám :D

  • @tomasmagera
   @tomasmagera Před 9 měsíci

   @@tomaspavelka3897 všem kdo se aspoň trochu zajímá o čs. opevnění to samozřejmě jasné je😁a těch opevněných linii by se po světě pár našlo

  • @kamilhauptmann2123
   @kamilhauptmann2123 Před 9 měsíci

   😃😃😃😃

 • @veju
  @veju Před 10 měsíci +3

  Díky za rozhovor. Kdyby byla taková "vojna" po škole, kde by člověka naučili jak zacházet se zbraní atd. atd. šla bych, určitě by to minimálně pro jednotlivce bylo přínosné. Jinak mě řidičák stál 15k ale vím, že někde v Praze to je klidně i 20.

  • @VeselyJednorozec
   @VeselyJednorozec Před 9 měsíci

   mě pes kousnul do ruky... řidičák za nemocenskou xD

 • @josefkodet
  @josefkodet Před 9 měsíci

  Ahoj jak dlouho trvá než výcvikem než se ztratí pud sebezáchovy? Díky

 • @hanzbruna167
  @hanzbruna167 Před 11 měsíci +4

  Paráda rozhovor 👍

 • @pavelandres777
  @pavelandres777 Před 9 měsíci +1

  Dik Michale … tak jste mě s Petrem tak trochu psychicky zmrzačili …

 • @sibir273
  @sibir273 Před 9 měsíci +2

  jako jednak z mojho pohladu v rámci slovenska je mobilizacia proste total hovadina, je to malí štát že kebyže nás napadli nejaký susedia tak nas proste preválcuju z mojho pohladu by som zrušil armádu a vyhlásil neutralitu ako švajčiari toto by bol taký moj názor kebyže ostávam na slovensku lenže tu ide aj o taku trocha inu vec to už teraz hovorim za seba ako jednotlivca ja odmietam slúžiť v akejkoľvek inej armáde ako tej japonskej (jo jedna z mojich najväčších chýb v živote ktorú som nemohol niako ovplivniť je ta že som sa narodil ako slovak a nie ako japonec a tento fakt ma zahanbuje už fakt dlho)

  • @devaliere
   @devaliere Před 9 měsíci +2

   prihlás sa ku Kamikadze a bude Ti veselo. :-)

  • @dusantokarcik8567
   @dusantokarcik8567 Před 9 měsíci +2

   Opravím ťa, pletie sa ti to. Mobilizácia je v čase vojnového stavu. To o čo tu ide, je aby sa uskutočnovali branne cvičenia, potrebujeme to ako soľ, človek už nevie ako prežiť v prírode aspoň 7/14 dni. Načo? Rusi nato životmi prave doplácaju. Dalšia vec je, že nebojuješ za krajinu ale za seba, odmietneš? A kam utečieš, ked bude svetova vojna? Z Japonska si priklad neber je pred socialnym kolapsom a do 10 rokov tam bude občianska vojna.

  • @sibir273
   @sibir273 Před 9 měsíci

   @@dusantokarcik8567 zrejme si v japonsku nikdy nebol ale tvrdiš že je pred kolapsom ty si dobre inde? japonsko alebo nič fakt lutujem že tam nežijem už teraz a áno to je pravda vojak nebojuje pretože nenávidi ale preto že vie čo je za nim a za mnou by bolo japonsko

  • @sibir273
   @sibir273 Před 9 měsíci

   @@devaliere ak mám byť uprimny ak by niekto napadol slovensko, som ten prvy čo by bol za hranicamy a ešte stihol hodiť bobek na toto tu všetko cele slovensko nakazene ale ak by bolo japonsko napadnute tak som ten prvý čo sedí v kamikaze keď som prvy krat odišiel zo slovenska normalne som sa od šťastia rozplakal na tom letisku som nevedel čo mam robiť normalne som mal taký pociť ako by ma práve prepustili z väzenia ako by mi to slovensko pridrbane zobralo 25 rokov života lebo život japonsko a slovensko to sa ani nedá porovnať ta životná úroveň a hlavne juh japonska proste ta kagosima tu neexistuje zima sneh anie ako na slovensku tu je proste ráj tu si prídem že áno sem patrím KONEČNE!!! a keď to vnímaš ako ja tak bohužial to že si sa narodil ako slovak a nie ako japonec sa bude s tebou tiahnuť do konca života "najväčšia chyba v mojom živote ktorú som niako nemohol ovplivniť... nie som japonec"

 • @svk1939
  @svk1939 Před 9 měsíci +9

  Švajčiarsko by malo byť vzorom pre všetkých! 🇨🇭

  • @ivanacz5949
   @ivanacz5949 Před 9 měsíci +2

   Sleduji ze Švýcarska :)

  • @svk1939
   @svk1939 Před 9 měsíci

   @@ivanacz5949 Wie ist deine Beruf?

  • @tomasprivara9612
   @tomasprivara9612 Před 9 měsíci

   Švícarsko jak asi Koukáte na dokumenty o joho opevnění atd. Švícarsko má Alpy hory kolem sebe a pak opevnění na strategických místech ano to mají. Jestli si myslíte že každý Švícar je v armádě?? Jó tak to bejvávalo. Spousta opevnění je otevřena pro turisty tak tam se jim taky škrty v armádě nevihnuly.

  • @svk1939
   @svk1939 Před 9 měsíci

   @@tomasprivara9612 Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, učiteľkou života a poslom minulosti. ☝🏻
   Marcus Tullius Cicero

  • @mareksykora779
   @mareksykora779 Před 9 měsíci

   To víš že jo. Právě včera vyhlásilo, že zakazuje používat jeho zbraně kdekoliv na Ukrajině, protože je přísně neutrální. Takové je to vyčůrané Švýcarsko.

 • @monkakomrks
  @monkakomrks Před 9 měsíci +1

  Na to zastoupení policie v době krize by měla být stanovená záloha státu. Lidí se svým vybavením a zbraněmi. Přijdou výcvikem.

 • @peterpokstefl213
  @peterpokstefl213 Před 8 měsíci

  Vojáci nejsou gumy, problém je jinde, že musí poslouchat rozkazy a některé vlády jsou dobyvačné, některé teroristické a některé vlastizrádné, to je ten problém po celém světě. Já nemám s vojáky žádný problém.

 • @jouzief5212
  @jouzief5212 Před 6 měsíci +1

  Ještě by mě zajímal váš názor na ženy. Vidím to všude kolem sebe, i u své spolubydlící doma. Nehorázné nároky na muže, kteří nemůžou naprosto nic, jen plnit požadavky žen, které ještě k tomu nonstop pičují. Nároky na muže jsou naprosto extrémní, počínaje tím, že se bere jako jakýsi standard, že chlap vydělává prachy a všechno platí, to jsou večeře, hadry, kabelky, kadeřníci, dovolený, bydlení, auto apod. a ještě k tomu, když se něco posere, jsme to opět my, chlapi, kdo jde nasazovat svůj vlastní krk do války. Oproti tomu, ženský nemusí vůbec nic, jenom si užívají luxusní servis, který díky nám mají. Už mě to sere, ale mám pocit, jako by si to spousta borců kolem mě vůbec neuvědomovala, protože přece kunda a zatměno před očima. Polovina ženských v dnešní době jen roztahuje nohy na OF, a ta druhá si hledá suggar daddyho do vztahu, aby jí rozmazloval. Vidím to i doma u své spolubydlící - neumí absolutně nic, přínos pro společnost nula, líná je jako veš a jen si hledá platiče, kterýho by klovla a ideálně, aby jí ještě hned napustil, ať ho má jistýho. Je mi z toho zle...

 • @romanSlovansky5626
  @romanSlovansky5626 Před 9 měsíci +7

  Nemáš ve všem pravdu , mladí by měli si možnost vyzkoušet základní vojenský výcvik a pak se rozhodnout zda byt profík a nebo ne .
  Sto lidí sto nazorů.

  • @Ballanar1
   @Ballanar1 Před 9 měsíci

   Však to zkusit můžou, projít zakladakem a pak buď nastoupit, nebo skončit.

  • @alexandr8606
   @alexandr8606 Před 7 měsíci

   Aktivní zálohy

 • @saiien2
  @saiien2 Před 9 měsíci +2

  Já osobně si myslím, že v dnešní době jsou daleko platnější aktivní zálohy. Ano profi vojáci na ně budou stále koukat skrz prsty, ale ti frajeři to alespoň dělají dobrovolně z vlastní vůle a ne že je tam někdo nažene proti jejich vůli jako u povinný služby.

 • @petrpan3042
  @petrpan3042 Před 9 měsíci

  Čau Michale, mohl by jsi prosím označovat dlouhé rozhovory? Vždy vyjdou prvně půlhodinové sestřihy a až pak celý dlouhý rozhovor. Vpohodě, já si počkám. Jen se mi pletou dlouhý rozhovory a sestřihy a je otravný pustit video, zjistit, že to jsem už viděl a muset to přetáčet. Je to pro mě trochu nepřehledný. Mohl by jsi to prosím rozlišit v nadpisu? Předem děkuji.

 • @michals.5326
  @michals.5326 Před 9 měsíci

  Michale, tohle by mělo jít v osm večer na hlavních kanálech v zemi! Né nějaké zahrady a hovna!

 • @rastoduch5819
  @rastoduch5819 Před 9 měsíci +3

  Som nevedel, za ACR ma hodnost serzanta.... To su mi novinky.

 • @martinabobi781
  @martinabobi781 Před 10 měsíci +10

  Nemusi se to jmenovat vojna, vycvik, stacilo 18let souziti s mym fotrem😅🙈Rada ho posunu dal.

  • @martinabobi781
   @martinabobi781 Před 9 měsíci

   @@mareksykora779 a pak zazvonil zvonec a pohadky byl konec, ze jo 🤦🏼‍♀️

  • @mareksykora779
   @mareksykora779 Před 9 měsíci

   @@martinabobi781 Jste si oddechli oba, že? Mít doma rozlítanou teenku musí být peklo.

 • @stanislavliskovec993
  @stanislavliskovec993 Před 9 měsíci +1

  Tak nějak nevím čím začít.
  Mrzí mne, že žijí v době, kdy se stále ještě vynakládají peníze na válku/obranu.
  Michale, když Ti někdo chybí, třeba i obézní a neduživý pokladní, má cenu zlata.
  Proč je dnes stále strach z války a napadeni? Kým? A proč? Neumíme se spolu bavit? Nevěříme si? Lžeme si a nedodržujeme dohody?
  Lze srovnávat minulost a přítomnost?
  Co bys řekl nenarozeným, kdyby jsme se hrdě bránili?
  Není důležitý výsledek, říká Tvůj host. Tak jaký to pak má mít smysl?
  Neziskovky, které se starají tam kde stát není (třeba pomoc s ležáky a seniory) smysl dávají.
  Opatrujte se, přeji Vám klid a mír. ☺️

 • @lukasmoje9180
  @lukasmoje9180 Před 9 měsíci +2

  Mimo téma ...co je to teď v tom Ohiu ? Je to tam tak špatné ,jak se na sociálních sítích šušká ?

 • @tiborpresinszky6377
  @tiborpresinszky6377 Před 9 měsíci +30

  já jim seru na nějakou mobilizaci

  • @zdenekj.4466
   @zdenekj.4466 Před 9 měsíci +15

   Přesně, koho nebaví život, tak může na frontu.

  • @tiborpresinszky6377
   @tiborpresinszky6377 Před 9 měsíci +17

   @@zdenekj.4466 přesně, všichni chcípáci můžou položit život za bideta a jeho rodinu :)

 • @miroslavgalko4296
  @miroslavgalko4296 Před 9 měsíci

  Všetko je to o tom, aký príklad a akú výchovu dostanú decká od rodičov, systém môže len vytvoriť príležitosť.
  Mám dvoch synov v puberte a niesu žiadne padavky. Nie vďaka systému, ale systému navzdory...

 • @johnhlavacka2481
  @johnhlavacka2481 Před 9 měsíci +5

  A co na to Neznámý vojín? NASRAT, JÓ NASRAT!!

 • @jakubkares9611
  @jakubkares9611 Před 9 měsíci +1

  Po tom co jsme se dozvěděli že nemusíš na vojnu protože si dokážeš v obchodě vybrat mezi papírovou taškou a igelitkou jsem to radši vypl

 • @maserekpan6213
  @maserekpan6213 Před 9 měsíci +1

  Ve 13 letech sem vyhral soutez v uzlovani na republikove turisticke stezce 😋 ja bych ty cechacky nepodcenoval na tabory jezdi celej narod 🤗

  • @DominikSusor
   @DominikSusor Před 9 měsíci

   V tvojí bublině možná "celej" národ :D

 • @jiripesinaify
  @jiripesinaify Před 9 měsíci

  Ad Izrael…V Izraeli existuje mnoho programů a aktivit, které mají za cíl připravit děti na budoucí vojenskou službu. Začínaj tam přípravu mnohem dřív než v 18 letech. Není to jen o vojandách co vedou děti ze školky.

 • @janailuminatiokalhousova833
  @janailuminatiokalhousova833 Před 7 měsíci

  Tip na( dálkový ) rozhovor Jan Šafařík. Výcvik v USA, zkušenosti z návštěvy Ukr za války, zbraně. Třeba i anonymně.

 • @radimslezak1452
  @radimslezak1452 Před 9 měsíci +1

  V Izraeli mají sice pušky vojáci základní služby i doma, ale potom je už vlastnictví zbraní méně časté. Bezúhonný občan který prokáže, že má výcvik, v případě povinné základní služby má právo získat licenci, ale zbraně si lidé moc nekupují. Funguje tam totiž systém, že si ji lze kdykoliv od státu zapůjčit. Pokud tedy občan například někam cestuje a cítí se být ohrožený zastaví se na policejní stanici a zbraň si zapůjčí. Takto se mezi obyvateli pohybují doslova miliony zbraní. Z toho také možná vychází zvyk nosit bez náboje v komoře a pro nás trochu zvláštní techniky použití. Těch typů je tak nepřeberné množství a vzájemně konstrukčně natolik odlišných, že není možné stanovit nějaký jednotný bezpečný způsob nošení s nábojem v komoře.

 • @jirinkahejna8489
  @jirinkahejna8489 Před 9 měsíci +1

  Ahoj Michale zdravím ❤❤❤

 • @jirxu
  @jirxu Před 9 měsíci

  Takhle dopadají lidé po letech zanedbaného vzdělání, kteří náhle procitnou a objeví internet a zaručené moudra v něm...videa o životě v USA byla lepší , než tyhle jednostranné vzdychy po starých časech...

 • @jakubkares9611
  @jakubkares9611 Před 9 měsíci

  Ahoj jak srovnejte Trabanta a Bmw?

 • @Mykaeil
  @Mykaeil Před 9 měsíci +9

  Socialisticka planovana ekonomika = rozklad? No schvalne dajme porovnanie poslednych 70rokov socialisticka planovana ekonomika Ciny vs. otvorena ekonomika USA kto sa kam dostal z akej startovacej ciary a kto je na tom lepsie...?

  • @honzavorel8150
   @honzavorel8150 Před 9 měsíci +2

   No kdo by. My jsme na tom lépe. I přes to, že to není dokonalé, jsme se nikdy neměli lépe.

  • @stefanmalcek5934
   @stefanmalcek5934 Před 9 měsíci +3

   Problém bolo embargo na technológiu ,a nie plánovanie !
   Ďakujem

  • @Mykaeil
   @Mykaeil Před 9 měsíci +1

   @@stefanmalcek5934 Tak tak planovanie vzdy bolo a stale je vyhodou...

 • @michaltajat4610
  @michaltajat4610 Před 9 měsíci

  Občas si pozriem aj názory z druhej strany barikády.

 • @radekmichl5792
  @radekmichl5792 Před 9 měsíci +3

  úplně mimo mísu. snad prvně jsem ani nedokoukal do konce

 • @pokos1000
  @pokos1000 Před 10 měsíci +4

  Je pravda, že v dnešní době je hodně obézních a nicnedělajících mladých lidí. Vystudoval jsem gympl před 7 lety. A ani jeden kamarád nebyl tlustej. Vysoká mi nevyšla a nemohl jsem najít uplatnění v oboru, tak jsem šel po 3 letech na SOŠ (obráběč). Ve třídě bylo 30 mladých kluků a 1/2 byla tlustá... Někteří nechodili ani do tělocviku, aby nemuseli něco dělat. Určitě by nějaká forma "vojny" pomohla.
  Ať se daří a díky za super podcast 😉

 • @Ian-hs6rt
  @Ian-hs6rt Před 9 měsíci +5

  To to video by mělo být povinným školícím materiálem nejen pro školy, ale hlavně sněmovna a senátoři by to měli poslouchat každý týden. Michale, děkuji Tobě i Tvému hostu za naprosto skvělou práci.🌹🌝

 • @karelrezanka6585
  @karelrezanka6585 Před 2 měsíci

  Základní vojenská služba měla něco do sebe. Člověk se podíval po republice, poznal lidi které by jindy nepotkal. Viděl jak věci mohou a nemusí fungovat díky lidskému přičinění. Pakárnu si povětšinou dělali lidé sami. A hlavně většina lidí viděla co reálně dokáže ostrá zbraň a získala značný respekt ke všem, kdo musejí aktivně bojovat a vystavovat se jejích účinků.

 • @vratislavmarek7381
  @vratislavmarek7381 Před 8 měsíci +1

  Kašlu na mobilizaci a na nějakou válku.Viděli jste někdy Rotschilda, Rockefellera, Sorosa,atd.že by šli někam bojovat?!😂😂😂

 • @marekceleda8521
  @marekceleda8521 Před 6 měsíci

  Už 3.x je váš rozhovor ako keby ste doslovne čítali z prejavou A.H. hlavne čo sa mužnosti zdravia národa odporu k cigaretám alkoholu a zozenstovania a mužnosti tyka a hneď nato spustite na druhú stranu ako keby ste prečítali z nejakej boľševickej brožúrky o historických (ne) skutočnostiach človek je z toho až zmätený :) inak celkom super výživna tvorba ....

 • @posel762mm6
  @posel762mm6 Před 9 měsíci +5

  v něčem má žoldáček dobré názory ale většinou mimo realitu ....

 • @antonindusicka4060
  @antonindusicka4060 Před 10 měsíci +1

  super klasicky

 • @foreverpatus
  @foreverpatus Před 9 měsíci

  za chvílu 300 000 subs 🥰

 • @izak001
  @izak001 Před 9 měsíci +2

  Armada neni reseni, armada je soucasti problemu - resenim je sport, ja behal orientacni beh, v lese, letni tabory, zimni tabory - behani na bezkach - uplne jiny level nez nejaka armada - btw. strelbu jsme tam meli taky, vzdychovky, dymovnice, cvicne granaty co vydaji zvuk, strelba z ostrych zbrani, slepymi naboji - to nam zajitsil SVAZARM, i kdyz jsme nebyli soucasti.
  Sport jsme meli na vrcholove uroivni, tajkze treniknby byly uplne jinde, nez armada.

 • @dancervenka3441
  @dancervenka3441 Před 9 měsíci +5

  No rozhodně bych nechtěl řešit obranu Československa v roce 1938. Uvědomuje si host, jak dlouhá byla Německá hranice? Tam už bylo Rakousko a táhla se k Ostravě. Polsko se taky těšilo, viz obsazení Těšínska a území nynějšího Slovenska.. Potom Maďarsko.
  Jediný spojenec Rumunsko měl s RČS minimální hranici.
  Dále bych do výčtu zařadil národnostní menšiny uvedených států a slovenské nacionalisti. Pěkná perlička je taky Zakarpatská Rus. Tam zase proti našim ukrajinští nacionalisté.
  Takže bych chtěl vidět stratéga který by vedl obranu.
  Edit: Michale, pevnosti nebyly dodělány. Chyběla výzbroj a výstroj. Konečná měla být někdy ku konci čtyřicátých let. Zjisti si o tom něco víc.

  • @Tucnakova
   @Tucnakova Před 9 měsíci

   spravne, vseved vsudybyl Michal si zase povida sve pohadky

  • @MichalSopor
   @MichalSopor  Před 8 měsíci

   Diky Tibore, je krasne kdyz muzeme rikat co nas napadne ze? :)

 • @josefhajci1511
  @josefhajci1511 Před 9 měsíci

  Tak svobodná vojna to nebyla, když byla povinná ne?

 • @124davidof
  @124davidof Před 9 měsíci

  Michal ten je v poho ten je od nás toho druhého hňupa jsem nevydžel ani pět minut poslouchat
  .

 • @kissdz7166
  @kissdz7166 Před 9 měsíci +2

  Díky!

 • @jackthewolf9097
  @jackthewolf9097 Před 7 měsíci +1

  Hele na lgbtq není nic špatného já osobně jsem Bi mám kluka, ale chci do armády, mám znalosti a baba rozhodně nejsem + fyzické testy zvládám výborně a nevidím u sebe žádné mínus které by mě kvůli své orientaci omezovalo 🤷. Nejde vše svést na jednu skupinu... Shrnu to asi takhle je mi 15 už 5 let střílím aktivně ze střelných zbraní (nejčastěji závodní speciály, ale dostanu se i k policejní a vojenské technice). Každý den chodím běhat 2-3km v rámci udržení kondice a pak si jdu ještě zaposilovat. Mám rád i zbraně i historii a můj cíl je se dostat po dodělání maturity do armády. Orientace je absolutně nepodstatná. Důležité je to kam chceš dojít a člověk jako takový. Ta orientace s tím většinově nehýbe a pořád je to člověk jako každý jiný. On je tady proti rasizmu, ale podporuje homofobii. Mi připadá při nejmenším dost pokrytecké 😅

 • @davidpetrov3878
  @davidpetrov3878 Před 9 měsíci +1

  naHODOU BY BYLO FAJN SI KONECNE NEHRAT NA VOJACKY JEN VE VIDEOHRACH :)

  • @zdenekj.4466
   @zdenekj.4466 Před 9 měsíci

   Máte pravdu. Já byl na vojně už před rokem 1989. A všichni by si mohli vojnu užít LIVE ne zprostředkovaně na PC. Předpokládám, že byste to ocenil i vy sám?

  • @davidpetrov3878
   @davidpetrov3878 Před 9 měsíci +1

   @@zdenekj.4466 pokud nastane konflikt půjdu rád pomoct NATO

  • @zdenekj.4466
   @zdenekj.4466 Před 9 měsíci +3

   @@davidpetrov3878 Pak je to potřeba upřesnit. Pokud nastane konflikt, ovšem ne, pokud konflikt vyvolá NATO. Ve vojenské přísaze stojí "k obraně vlasti". Pokud půjdu bojovat na Ukrajinu, pak nebráním vlast, ale stává se ze mě agresor jako z Ruska. Koho potom mohu odsuzovat? Pokud nebude očividně (ne, že to někdo jen konspirativně řekne) napadena má země, jakýkoliv konflikt se mě osobně netýká. Jinak fandím vašemu nadšení...

 • @MrEman47
  @MrEman47 Před 9 měsíci +3

  42:55 cituju: "...že to co nevyvraždili nackové, tak to vyvraždili komunisti..." ???!!!!
  Zřejmě jsme žili každý v jiném státě.
  Šopor souhlasně kývá hlavou!!!
  Tak tomu říkám excelentní vymývání mozku!!!!!

 • @janmina4801
  @janmina4801 Před 9 měsíci +197

  Strávil jsem jako voják na vojně šest let, dva roky letecký mechanik v prešově než mě vyhodili kvůli emigraci strýce, dva roky výsadkáři Podbořany, dva roky Sabinov za lampasáka který mě napadl první, po revoluci jsem dostal finanční rehabilitaci. Po těchto letech mohu s klidným svědomím říct že co guma politik nebo policajt to buď sociopat nebo psychopat. Jak vy dva můžete srovnávat situaci z roku1938 kde byla diametrálně odlišná situace s tou dnešní? Proč já bych měl jít bojovat za americké zájmy? A co tady mám jako bránit? Vždyť už čechům nic nepatří, orná půda voda, kam se člověk podívá od bank přes firmy je v zahraničních rukou. Když vidím černochovou, fialu, generála řehka nebo pekarovou tak jsem si udělal jasno s rodinou. V případě že bude hrozit odvod do armády tak to vidím na emigraci do latinské Ameriky. Jestli vy dva máte chuť bojovat a vyrazit na Ukrajinu tak hodně štěstí kluci. 😃🖕

  • @veraparoulkova2542
   @veraparoulkova2542 Před 9 měsíci +36

   Plně souhlasím, kluci si pletou pojmy s dojmy 😎👍

  • @jurajkosc1195
   @jurajkosc1195 Před 9 měsíci +20

   Plně souhlasím

  • @romankristofic3208
   @romankristofic3208 Před 9 měsíci +6

   @@matejbocek8673 Má pravdu.

  • @janycask1094
   @janycask1094 Před 9 měsíci +14

   keby som bola "chlap" z bratislavy, lebo tí najviac odtiaľ volajú po vojne, tak keď nemám na fronte latečko každé ráno a dobrý wifi signál a ešte kvalitné termo legínky a nabíjaciu kolobežku tak sa na to..........

 • @frantisekpesan4858
  @frantisekpesan4858 Před 9 měsíci +1

  Michale umím 12 uzlů naučil jsem je jako dítě v hasičském kroužku

 • @wav3r328
  @wav3r328 Před 9 měsíci +2

  ......v lidové armádě........byla to Československá lidová armáda.

 • @TheCorioo
  @TheCorioo Před 8 měsíci

  Ahoj, možná budu mít hloupý dotaz, ale nemohu si pomoct.
  Je zde řečený případ Izraele a řečeno že pokud je proveden správné vzdělání a výcvik tak se nemůže nic stát. S tím souhlasím a podepsal bych se pod to.
  V další větě je hned kritizováno západní levičácké smýšlení které omezuje zbraně.
  Musím přiznat že mi přijde že jste minuli kde je problém ohledně zbraní a jejich omezování.
  Není největší problém vzdělávání? když si představím Izrael vidím člověka který byl několik let trénovaný se zbraní. V Americe si představím Joa z Texasu, který nikdy žádným cvičením či výcvikem neprošel a tím pádem zacházení se zbraní bude nejspíš výrazně nebezpečnější než první příklad.
  Nejspíš případ v Americe přeháním, ale nemyslíte že vzdělání může být velký rozdíl těchto dvou zemí?

 • @gravelracer295
  @gravelracer295 Před 9 měsíci

  Hodně pravdy i hodně bla bla voják je nic 😂 od spodku to začíná bady a daĺ cěta a dál a komunikace s milion hoven který tě udrží na živu v boji dryl ani tem ani ovládání konkrétní práce se nenaučiš za mněsic 😂❤ani 3 každej normální člověk je pošle do p👍

 • @tomasstarek5256
  @tomasstarek5256 Před 9 měsíci

  Já tam žil potvrzeno

 • @stefanmalcek5934
  @stefanmalcek5934 Před 9 měsíci +1

  Slušne