Tap to unmute

VÝŽIVOVÁ STRATEGIE PRO MAXIMÁLNÍ VÝSLEDKY

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 17. 04. 2019
 • SportSport

Komentáře • 37

 • Monika Rambouskova
  Monika Rambouskova Před 3 lety +7

  Ahoj Jardo, mohl by jsi udělat video na téma glykemický index potravin & inzulinový index? Děkuji 😉

 • Lenaaa ___
  Lenaaa ___ Před 3 lety +5

  Mě by třeba zajímalo video o periodizaci tréninku. Jinak jako vždy super video👍🏻.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety +1

   Bude! Mam ho v planu, ale chci ho udělat v navaznosti na jeden muj novy produkt (tréninkový plan). Brzy to bude :)
   A děkuji moc!

 • Míša Röschová
  Míša Röschová Před 3 lety +4

  Jardo, určitě toč další videa na témata, která zmiňuješ v závěru. Jako výživový poradce tu dostávám skvělé info pěkně na hromádce - je fajn, když vyhledáváš zdroje za mě:)). Cením si tvé práce. Díky.

  • Filip Češek
   Filip Češek Před 3 lety +8

   Jasný at maká někdo za mě že? jestli jste výživový poradce a nemáte informace, které hledáte na youtube na kanále pro začátečníky, tak je to dost smutný a měla byste změnit práci. Vás bych si raději nenajal.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety +1

   Děkuji moc! :)

 • Ing. Ladislav DECSI
  Ing. Ladislav DECSI Před 3 lety

  Ahoj super video, mam otazku ohladom progressive overload. Je to aplikovatelne iba pri objemovke, alebo sa tiez aplikuje aj v rysovacke? Diky

 • Vojta Ševčík
  Vojta Ševčík Před 3 lety

  Skvělé video. Moc si toho vážím. Uděláš někdy i ty videa, které zmiňuješ v závěru? Děkuji za odpověď

 • Erik Toupal
  Erik Toupal Před 3 lety

  Díky za potvrzení faktu g/kg bílkovin bez tuku. Platí to stejné i o tucích?

 • Vašek B.
  Vašek B. Před 3 lety

  Moc dobré video, ve videu kde si říkal ze svaly "rostou" dva dny, takže kdybych cvičil 2x týdne celé tělo a ty dva dny po tréninku bych byl v kaloricke surplusu a zbytek týdne v deficitu, tak bych měl taky zvýšenou syntézu bílkovin ve svalech?

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety +1

   Děkuju:)
   Syntéza bílkovin ve svalech bude zvýšená určitě i v případě tréninku v deficitu, jen ne tolik. Jinak k zmíněnému postupu: Nevím, jak přesně by to fungovalo. Osobně si trošku myslím, že by hrálo rozhodující roli to, zda dlouhodobě převládá surplus nebo deficit. Je možné, že zvýšení příjmu ve dnech okolo tréninku by mohlo vytvořit třeba o málo něco lepší podmínky, ale nevím to :)

 • Lukáš Haviar
  Lukáš Haviar Před rokem

  Ahoj,ako zistím koľko gramov bielkovín je v konkrétnom jedle?napr.v kuracom prsu alebo lososu?

 • BodybuildingHulkman.46
  BodybuildingHulkman.46 Před 3 lety

  studie su fajn,no je dobre sa riadit bez stresu vlastnym pocitom a potrebou tela.samo,ze stravu drzat pre srast svalov,no ci 4 alebo 7 krat jest je o cloveku.ja potrebujem 6 az 7 jedal za den,pri 3 ci 4 hladoviem.tvoje videa su velmi dobre,pokracuj a vzdelavaj ludi

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety

   Děkuju :) A určitě záleží na každém.. Cílem videa bylo spíš ukázat, co je dle důkazů bráno jako ta Nejlepší strategie.
   Ono by možná stálo za zmínku i to, že ač je tato strategie brána jako "nejlepší" pro růst svalů, tak já sám ji stejně taky přesně nedodržuji, protože dodržovat přesně tyhle zásady pro mě není příliš praktické.

 • WhiteFox _CZ
  WhiteFox _CZ Před 3 lety

  Ahoj Jardo, poradil bys mi jak zhodit spodní tuk?

 • Dugong 120cz
  Dugong 120cz Před 3 lety

  Ahoj Jardo,sice se tě teď úplně zeptám na jinou otázku,ale četl jsem že pro hubnutí je lepší normální cardio a někde zase,že je lepší hiit cardio ? prosím vysvětli mi rozdíl a co je lepší na efektivní spalování tuků :)

  • Michal Votípka
   Michal Votípka Před 3 lety +1

   Záleží jestli jsi schopen pak normálně fungovat i po HIIT nebo to má spíš efekt, že pak jsi během dne méně aktivní, doháníš to jídlem, protože tě HIIT už vyšťavilo. Taková chůze je nenáročná na regeneraci a v celkovém objemu odvedené práce z dlouhodobého hlediska toho spálíš třeba víc. HIIT je náročný na regeneraci a já třeba osobně pak nejsem schopen dodržet ještě silový trénink, neboť jsem přidal 1-2 tréningy HIITu v týdnu. Takže je to na tobě. Kardio obecně je jen doplněk, základ je mít pořešenou stravu.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety

   Z meho soucasneho pohledu asi to, co ti vic vyhovuje. HIIT by mel mit mirne vyhody, ale nejsou prilis vyznamne (spis je hiit uspornejsi časově)

 • Roman Samko
  Roman Samko Před 3 lety +1

  Bicaky na pána 👍

 • RAT
  RAT Před 3 lety +25

  Pecka

  • Bruno Nicolas
   Bruno Nicolas Před rokem

   I know I'm quite off topic but do anybody know a good place to stream new series online?

 • Marek Fajstavr
  Marek Fajstavr Před rokem

  Ahoj Jardo. Vážím si tvojí tvorby, kterou na internetu děláš a inspiruje mě to. Mám jednoduchý dotaz ohledně denní hodnoty bílkovin v jídelníčku. Podle pravidla - tj. cca 2 g/1 kg mám denně přijmout 140 g bílkovin. Akorát je tato hodnota úměrná mému aktivnímu výdeji? Tzn. pokud si dám stovku na kole (cca 2500 kcal) a večer si ještě zacvičím, tak mi v rámci oxidace během aktivity kalorický tabulky vypočítají, že mám sníst třeba 300 g. Možná jsem si sám odpověděl tou oxidací a reálná poptávka organismu tudíž zůstává pořád těch 140 g, akorát je to kumulativně těch 300. Je to tak? Díky a přeju hodně zdaru. Marek

 • Yvette Herman
  Yvette Herman Před 3 lety

  Super

 • J T
  J T Před 7 měsíci

  Vďaka za sprostredkovanie informácií...

 • Expendable CZ
  Expendable CZ Před 3 lety

  Čau Jardo, mohl bych se tě zeptat, co konkrétně ty dáváš před spaním?Já jsem dřív ládoval 1/4 kg kostku tvarohu před spaním (což cca těch 40g je), ale přijde mi to na spaní vcelku zátěž a vstřebatelnost prostého kaseinu asi není ideální, proto si teď před spaním dávám pouze řecký jogurt - což je cca 15g b (to zas ale neni pomalá bilkovina). Měl by si nějaký další tip co úžívat, aby člověk cca těch 40g dosáhl a nějak extremně se před spaním nezaplácnul? Díky moc za případné info, Michal.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety

   Ahoj, ja pouzivam recky jogurt, který doplňuji proteinem (mix syrovatky a kasienu). Ono podle mě řecký jogurt je prevazne kasein (pokud tedy nemam spatne infromace :))

 • Spikes covers
  Spikes covers Před 3 lety

  Tohle video je celkem jasně v rozporu s tvým dřívějším videem chclip.net/video/7nlX8W9X_p0/video.html. Tam naopak říkáš, že byly studie na to, že lidi dokázali budovat svalovou hmotu stejně kvalitně nezávisle na tom, do kolika jídel měli rozdělený svůj denní příjem živin.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety

   ​@Spikes covers No nepodstatné to úplně není.
   Například já jím 5 porcí denně a přesto rozhodně nesplňuji všechny podmínky této "strategie". Některá jídla jím těsně za sebou a mnohdy neplním ani zmíněných 20g bílkovin na porci.
   Takže možná ještě hodně stručné shrnutí: Pro budování svalové hmoty je rozložení bílkovin během dne svým způsobem nepodstatné. V případě jedné porce i šesti bude člověk budovat svalovou hmotu (dost pravděpodobně bez významného rozdílu). Nicméně pravděpodobně existuje strategie, kdy při dodržování (zmíněných zásad) dojde k vytvoření o maličko lepších podmínek pro budování svalové hmoty.
   A k těm studiím: jsem přesvědčený, že stejně aktuálně neexistuje a v brzké době ani nebude existovat studie, která by tuhle nepatrnou výhodu mohla detekovat. A to proto, že by podle mě musela být provedena nejlépe na pokročilých cvičeních (na začátečníky funguje obvykle vše), musela by trvat alespoň rok. (což není na provedení zrovna jednoduché a levné). Takže v tomto případě jde spíš o doporučení a předpoklad, jak by to mohlo fungovat.
   A v neposlední řadě je třeba zmínit i to, že nemůžu říct v každém videu úplně vše. Minulé video bylo určené pro běžné cvičence (včetně takových jako jsem já), toto video bylo učené pro ty, kteří chtějí ždímat maximum.

  • Spikes covers
   Spikes covers Před 3 lety

   @Jaroslav Pecka To je poměrně nepodstatné, že není jen o počtu porcí. Ten počet porcí a jejich rozložení během dne tam hraje nějakou roli, aby to bylo optimální, podle tohoto videa. V prvním videu ale říkáš, že z hlediska budování hmoty je úplně jedno, jak jsou bílkoviny rozložené. Ale ok, ten rozpor teda budu přikládat tomu, že ty první studie operovali se začátečníky. Každopádně díky za upřesnění.

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety

   Ne není... Tahle strategie totiž vůbec není jen o počtu porcí.. Tahle strategie, kterou tu zmiňuji toho zahrnuje víc (vše jsem ve videu popsal...). Jde ještě o celkové množství bílkovin, o množství bílkovin v jednom jídle, o jídlo před spaním, plus je k tomu třeba vhodný trénink. Všechny podmínky splněny ve studiích zmíněných ve starším videu rozhodně nebyly. Tam se řešily pouze počty porcí.
   Takže to, že studie (které jsou většinou dělané na začátečnících) ukázaly, že lidé budují svalovou hmotu bez ohledu na počet porcí ještě neznamená, že neexistuje strategie (která NENÍ jen o POČTU PORCÍ), která by pokročilým cvičencům vytvářela o maličko lepší podmínky pro budování svalové hmoty.

 • Wulfrik, the Berserker
  Wulfrik, the Berserker Před 5 měsíci

  Ma ananas vliv na proteosyntezu? Mel by zlepsovat traveni bilkovin.

 • Apple Agent
  Apple Agent Před 3 lety

  o prerusovanem hladoveni je potreba si zjistit vice informaci, jinak nic svetoborneho, zajimalo by me, o cem budes tocit za rok

  • Jaroslav Pecka
   Jaroslav Pecka  Před 3 lety +1

   Víc informací? Nebo možná jsi myslel spíš z jiných "objektivních" zdrojů (z těch, co tenhle styl stravování propagují) ne? :D Objektivní odborníci a spolehlivé důkazy hovoří tak, jak jsem říkal ve vidu. Jestli máš jiný názor, bylo by super nám tu všem poskytnout ty důkazy a informace, které já nemám. Třeba mi to změní můj názor (ale nemyslím si, protože já preferuji "evidence-based" informace.)
   A co budu točit za rok se všichni na tomhle kanále dozví přesně za rok :) Mám v plánu rozepsaných 100 témat (to je plán na dva roky) a do toho se každý týden objevují nová témata, takže není třeba mít obavy.

 • AA Ondrejovsky
  AA Ondrejovsky Před 3 lety

  proč pořád říkáš "nějakým způsobem" ?
  pořád říkáš "podle některých studií" - kamaráde, já ti nevěřím, že bys byť jen jednu jedinou studii četl, podle mě jen opakuješ co jsi slyšel jinde