AVENGERS ENDGAME: Cestování časem (pořádně) VYSVĚTLENO! + Vynález Profesora Hulka

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 13. 05. 2019
 • 👍👍👍 Mrkněte i do popisku videa 👍👍👍
  Ahoj všichni, vítejte u dalšího videa. Nejprve chci říci, že bratři Russoové už zrušili DontSpoilTheEndGame a i v nových Marvel klipech se už dozvíte v podstatě všechna překvapení filmu, takže od teď i na Super Trendy budou vycházet videa se spoilery k Endgame přímo v názvu či thumbnailu videa, protože ti co chtěli film vidět, tak už ho v kině viděli. Tak a v dnešním videu si tedy rozebereme a vysvětlíme hlavní zápletku filmu, kterou bylo cestování časem. V komentářích se totiž stále množí otázky na toto téma + mi to přijde, že jsou dva tábory komentujících. Jeden dával v kině pozor a druhý ne a tak si cestování časem vysvětlují po svém a ne tak, jak bylo prezentováno ve filmu. Kromě cestování časem si ještě rozebereme malý detail z filmu a to mega důležitý vynález Profesora Hulka, o kterém se moc nemluví, ale teď už k videu.
  ======================================================
  AVENGERS ENDGAME MERCH:
  www.gamlery.cz/avengers/?a_box=u9u3s4bx

  CHCETE PODPOŘIT KANÁL SuperTrendy?
  Tak nakupte u uřvaného Alzáka přes tento link:
  www.alza.cz/?idp=9163
  Můžete si koupit něco pěkného z komiksového světa:
  www.minotaur.cz/sfaf/catalog?a_aid=204ed34c
  Nebo můžete kanál podpořit přímo přes PayPal:
  www.paypal.me/SuperTrendyDekuje
  Vážím si a děkuji za jakoukoli formu podpory!
  ======================================================
  Hudba, kterou nejčastěji používám:
  chclip.net/user/results?search_query=living+pulse
  Mikrofon, který používám pro namluvení videí:
  www.alza.cz/rode-videomic-go-d1470283.htm?o=1/?idp=9163
  Avengers Song:
  chclip.net/video/hDGbRuLjhOw/video.html
  By Ender Güney
  chclip.net/user/NCMEpicMusic
  *A nezapomeňte, uvidíme se zase u dalšího videa*
 • ZábavaZábava

Komentáře • 358

 • Tomas Pigeon
  Tomas Pigeon Před měsícem +1

  já si myslím že cestování časem v endgame předpověděl deadpool 2 když se v potitulkový scéně vratil časem aby všechno vrátil zpátky. Vždyť se v deadpoolovi objevil easter egg na infinity war takže to mohl být malý spoiler na endgame.

 • Adam Koubek
  Adam Koubek Před 2 měsíci

  4:53-4:59. 😵

 • Radim Keith
  Radim Keith Před 3 měsíci

  Dobře, van Damme vám nakope zadek :D Tím pádem popírá toto tvrzení všechno co bylo v Time Copovi.

 • Ondra Kovar
  Ondra Kovar Před 3 měsíci

  Mohla se vytvořit alternativní realita bez Thanose?

 • Lenka Procházková
  Lenka Procházková Před 3 měsíci

  vsechno co se stalo byl plan dr. strange te jedne reality, kde avengers vyhrali.. kdyby se neco zmenilo nedopadlo by to tak jak to dopadlo

 • Chester
  Chester Před 3 měsíci +1

  Myslím si, že by se dokázal vrátit i ironman nebo i black widow. Pomocí stroje času stejně tak jako byla navrácena gamora do přítomnosti z roku 2014.

 • Kuba Horvath
  Kuba Horvath Před 3 měsíci

  Ahoj. Nemohu si vzpomenout ale jak se dostal Thanos z minulosti do budoucnosti?

 • faryy 77
  faryy 77 Před 3 měsíci

  Mělbych takový menší dotaz co se týče těch filmů a seriálů jak jdou chronologicky. At hledám jak hledám nemužu se dopracotat k tomu tak aby to šlo přesně ja kto má jít,vždy najdu nějaké odlišnosti.... třeba ped Iron Mana 2 Se řadí Hulk nebo jiné seriály.... KDe se to dá najít přesně ? Předem děkuji.

 • PEPAS CZ GAMING
  PEPAS CZ GAMING Před 3 měsíci +2

  podle mě stroj času z end game není stroj času ale jen přenašeč do jiných dimenzí ve kterých začal tok času v jinou dobu

 • Galat Games
  Galat Games Před 3 měsíci

  Bol by som radšej keby tam bol grandfather paradox.

 • Samuel-son 00
  Samuel-son 00 Před 3 měsíci

  To že byl ant-man 5 let v kvantum rel (nebo jak se to píše) a nezestárl (ani trochu) tak tonedává smysl protože máma Houp tam byla 20 let a zestárla nemělo to pro ni být jen 20 hodin? A udělej o tom video pls už mi to vrtá hlavou od doby co jsem viděl avengers endgame poprvé

 • Alexandra Hefnerová
  Alexandra Hefnerová Před 3 měsíci

  Nejmenoval se ten film (filmová trilogie) zmíněný po Terminatorovi náhodou "Návrat do budoucnosti" (v originále Back to the Future)? Já jen, že jsem zaslechla cosi jako "Zpátky do minulosti". Nevybavuju si žádný film tohoto názvu, o co tam šlo? Stačí jen stručně zápletka.
  A i Avengers používají "stroj času" víceméně. Ono ten portal pad, na kterém všichni stojí, než se vrátí časem do minulosti, by se za něco jako stroj času nazvat dal. Ostatně princip žádného stroje času ze slavných scifáčů nebyl nikdy vysvětlen, takže netušíme, na jakém základě funguje ta časová bublina z Terminatora, na jakém funguje DeLorean z BttF, na jakém funguje Doctorova T.A.R.D.I.S (co přesně je ten Časový vír?), atd. Jak můžeme s jistotou tvrdit, že některá z těch mašin nevyužívá právě kvantovou mechaniku? Jak můžeme vědět s jistotou, že DeLorean neprolétá minivesmírem, aby se dostal do jiné časové linie? Jen pár věcí k zamyšlení.

 • Peter Jambrich
  Peter Jambrich Před 3 měsíci

  mna by zaujímalo co sa stalo s thanosom ked luskol iron man ? ci zomrel alebo ho to prenieslo len na ine miesto ako ostatnych v infinity war ?

 • Pert Štorch
  Pert Štorch Před 4 měsíci +1

  Proč je Scot Lang mladý, ale máma wasp je stará jako Michael Douglas?

  • Marek Ešus
   Marek Ešus Před 4 měsíci +2

   Protože v různých částech quantum realm plyne čas různě, což Wasp starší označila jako time vortexes. V některých částech quantum realm dokonce plyne čas opačným směrem, cehož se v MCU využívá k cestování časem...

 • Prostě Electromaník
  Prostě Electromaník Před 4 měsíci +1

  Až teď jsem to pochopil. xD

 • Arm Wrestler
  Arm Wrestler Před 4 měsíci

  Vědci by se od těch rádoby inženýrů naučily hovno.. Je to pořád jeden velkej paskvil co nedává smysl... A pokud by platilo jejich cestování časem, kterýmu nerozumím.. Těžko by thanos v minulém díle zpátky oživil toho cervenaka a vzal mu pak kámen z čela.. Najednou kazdej umí ovládnout kameny.. Thanos je silnější bez kamenů a thorova ultimatni zbraň je směšná najednou...

 • Robo Jancovic
  Robo Jancovic Před 4 měsíci

  Diki, vdaka tomuto videu uz mi všetko jasne... A klobuk dole pred panmi Russových 😉

 • Tomas Konopac
  Tomas Konopac Před 4 měsíci

  Hezké trochu mi to připomíná Járu Cimrmana :)

 • Peter Bernát
  Peter Bernát Před 4 měsíci

  Ja nechcem capitana američana ja chcem späť Tony starka Ironman

 • Vladimír Rapčan
  Vladimír Rapčan Před 4 měsíci

  Mali sa vrátiť v čase tam kde začal Thanos pestovať tú svoju vesmírnu kukuricu zbiť ho a vziať mu všetkých 5 kameňov ako to chceli urobiť na začiatku...

 • Magicduo CZ
  Magicduo CZ Před 4 měsíci

  Oba filmy Strážců Galaxie ale můžou být chronologicky po sobě tak, jak byly v kinech, ne?

 • Jitka Spackova
  Jitka Spackova Před 4 měsíci

  A thorovo kladivo taky vytvoří alternativní realitu?

 • Player Petráček
  Player Petráček Před 4 měsíci +2

  Takže když Thanos z minulosti přicestoval do hl. příběhové linky Endgame, kde se nakonec rozplynul... co jeho alternativní svět? Ano, vznikne víc časový toků jakoby se nic nestalo, ale tam, kam on patří, se nevrátil, protože jak jsem psal, skapal v Endgame. To znamená, že jeho realita je bez Thanose a tím pádem se tam nic dít nebude? :D Nebo jsem jenom blbec a nechápu to.. :D :D

  • Pavla Kratochvilova
   Pavla Kratochvilova Před 4 měsíci +1

   Chápeš to naprosto správně, tím, že Thanos odcestoval ze své reality a už se nebyl schopen vrátit (neb se rozsypal na prášek), vytvořila se větev reality, kde on i celá jeho banda najednou zmizeli. To taky znamená, že v téhle realitě chybí Gamora a tím pádem se nedají dohromady Guardinas - přinejmenším ne ve složení a způsobem, který jsme viděli v GoTG 1.

 • Randomizer
  Randomizer Před 4 měsíci +1

  nice spoiler v nadpisu

 • Janko Kral
  Janko Kral Před 4 měsíci

  strašná blbosť teda jedine čo som pochopil je že všetci "odišli " z reality a vytvorili si vlastnú realitu v alternatívnej čiže nezmenili nič len si stvorili vlastnú alternatívu .... lebo ak nie tak potom už fakt neviem strašná picovina

 • SpartanXG
  SpartanXG Před 4 měsíci

  Tak to co bratři Russoové přetvořili do End Game je standardní teorie strun. Resp to, že není žádná jednotná časová linie, ale při každém našem rozhodnutí, činu atd se vytvoří laicky řečeno samostatná časová struna a proto nemůže dojít k časovému paradoxu. To že v Terminátorovi a nebo návratu do budoucnosti bylo cestování jiné, je důsledek toho, že je teorie strun a jí podobné teorie, něco úplně nového a stále se tyto definice mění. Každopádně i tak kvalitní video jako vždy díky ;) .Mimochodem, podle mě bylo nejlepší cestování časem v Interstellar, je to ta část, kdy je kosmonaut uvězněn v časoprostoru, kde se všechny reality, struny protínají je podle mě, pro laika to nejlepší vysvětlení.

 • Barbora Machova
  Barbora Machova Před 4 měsíci

  Doufám že nejsem úplně blbá a chápu dobře že kapitán amerika nemůže zestárnout. To znamená že pokud odcestoval do minulosti se sérem pro supervojáky v sobě, jak mohl zestárnout?

  • Marek Ešus
   Marek Ešus Před 4 měsíci

   Nikde v MCU nezaznělo, že by sérum ovlivňovalo stárnutí. Mezi lety 1943 a 2011 takřka nezestárl, protože byl zmražený. Pokud čas v ledu nebudeme počítat a budeme předpokládat, že Peggy se v alternativní realitě dožila stejného věku a Cap se vrátil po její smrti, je mu úctyhodných 110 let a ani na to nevypadá. Podtrženo, sečteno, díky séru očividně stárne pomaleji.
   P.S.: I s časem v ledu je mu neuvěřitelných 178 let.

 • DAVID SUFURKY
  DAVID SUFURKY Před 4 měsíci

  Když nemůžeš změnit budoucnost tim ze zmenis minulost tak jaktoze se v deadpool 2 ten typek vratil z budoucnosti aby změnil minulost a tim i budoucnost podle hulka by to byl nesmysl ne? (Chtěl zabít toho ohnivyho kluka)

 • VTŠ TV
  VTŠ TV Před 4 měsíci

  A divný je že jsem slišel že thanos použil jen vždy jeden šutr konečn na ") ale prí jen jednou použil dva = ne ještě u mučení nebuli atd.

 • VTŠ TV
  VTŠ TV Před 4 měsíci

  Víte co solidně nechápu , Když Ant man byl 5 let v quantum realm ( u něj 5 hodin) tak proč (stará) Wasp byla 50 let ty=50 hodin = proč je tak stará? WUT?

 • Ľubomír Drinka
  Ľubomír Drinka Před 4 měsíci

  ono celkovo asi nikto nepochopil návrat do budúcnosti, pretože profesor vysvetľoval martymu tiež vznik alternatívneho vesmíru, keď biff sa vrátil a dal svojmu mladšiemu ja almanach. Ale existuje mnoho kritikov, že je tam viacej zádrhelov.

 • mates mikal
  mates mikal Před 4 měsíci

  Kdyby na to přišli před smrtí thanose

 • Max The Human
  Max The Human Před 4 měsíci

  Kdyby nebylo Ant Mana tak by nebylo Lusknutí od Hulka

 • _christenn_
  _christenn_ Před 4 měsíci

  my brain just exploded

 • vysoká vyžle
  vysoká vyžle Před 4 měsíci

  Ahoj mám dotaz. Šlo by při tom cestování časem se vrátit do momentu než black widow skočí a vzít ji do reality ze které by přišel nějaký ten zachránce?

 • History chanel
  History chanel Před 4 měsíci

  Měl bych dotaz. Když tedy v Endgame Loki zmizel tak se vlastne v prvních Avangerech nevrátil na Asgard? Takze se utvořila nová v Endgame nová realita, když Loki zmizel? A jak to je teda s druhým filmem Thorem?

 • GALAXY
  GALAXY Před 4 měsíci

  Nemáš nový mikrofon?

 • Pyro ManTV
  Pyro ManTV Před 4 měsíci

  Počúvaj chcem sa spytať ze ako je mozne ze Thanos zdvihol stormbreaker ..
  Či stormbreaker nebol ako mjolnir ??

  • Ondra Kovar
   Ondra Kovar Před 3 měsíci

   Mjolniru dal většinu vlastností Ódin.

  • Pyro ManTV
   Pyro ManTV Před 4 měsíci

   @Pavla Kratochvilova akoze aj ja si to tak myslim ale itak by som rad vedel ci to tak je naozaj 😂

  • Pavla Kratochvilova
   Pavla Kratochvilova Před 4 měsíci

   Nejsem expert, ale už dřív se v nějaké diskuzi řešilo, že Stormbreaker je zkrátka jen mocná sekera bez "morálních" podmínek. Že jí zkrátka může použít každý, kdo má dostatek fyzické síly.

 • Fargy
  Fargy Před 4 měsíci

  super video diky moc :)

 • Michal Tencer
  Michal Tencer Před 4 měsíci

  Dúfam že sa vráti captain america 😉

 • Stanislav Hula
  Stanislav Hula Před 4 měsíci +1

  Tak jsem to shledl a myslim, ze to co mi tam nejvic vadi, nedava smysl a dokonce ty jsi to pobral jinak, je to co rekl Hulk..Hulk rekl VASE minulost se stane VASI budoucnosti.. takze tohle pravidlo plati pouze pro dane cestovatele.. jinymi slovy prestanou existovat ve 2023 a budou soucasne existovat v minulosti.. nicmene, okolni svet jede v te casove linii, takze butterfly efekt sice pro avengers neplati, ale plati pro to, co zmeni v casove linii okolniho sveta.. rikas ze thanos z "paralelniho sveta roku 2014"... to ale neni pravda.. Thanos byl z nasi casove linie... takze z logiky veci a toho, co rikal Hulk, by se avengers vratili v case, vzali kameny... a? Thanos by nelusknul.. oni by zustali v te minulosti, jelikoz je to jejich pritomnost.. ale nemeli by se kam vratit.. jelikoz bez Thanosova lusknuti by neexistovalo time-vortex machine... chapu, ze se z toho vybruslilo, ale uplne to ten film dojebalo.. ale o paralelnich svetech tam nepadlo ani slovo... a Toni vynalezl time/space GPS.. takze casoprostorovou.. takze souvisejici s bodem v case a v prostoru.. ne alternativnim casoprostorem...

 • Valak Jacket
  Valak Jacket Před 4 měsíci +1

  Vůbec jsem to nepochopil sorry lidi a i Super Trendy :(

 • CTB
  CTB Před 4 měsíci

  quantum realm vnímam ako akési fluidum z ktorého je tvorené multiverzum, a myslím si že nakoľko pojem alternatívna realita nerezonovalo, tak sa bavíme o jednom kontinuu, ktoré bolo rozvlnené tým, že sa presúvala hmota v čase... moja otázka znie... bude napr. v línii, kde loki ukradol tesseract, thanos cestovať časom v roku 2014? (áno budúcnosť sa už nedá cestovaním do minulosti zmeniť, ale čo budúcnosť ktorá sa ešte nestala v ich čase?

 • Daniel Stárek
  Daniel Stárek Před 4 měsíci

  K tomu Hulkovi a prameni věčného mládí. On neumí určit kolik mu bude takže by mohl třeba kapitána vrátit tak na 2 roky například.
  Ledaže by vynalezl to jak určit kolik dotyčnému bude ale pochybuji o tom že to tam Russoovè dají.

 • Med Art
  Med Art Před 4 měsíci

  to znamena, ze aj ked niektory clenovia umreli, nie je problem sa po nich vratit, lebo sa tym nic neposerie :D

 • Štěpánek Jakub
  Štěpánek Jakub Před 4 měsíci

  Pecka video ale cap uz se nevrati minimalne ten herec co ho hral do ted uz ho ta role pry nebavila

 • Matěj Walek
  Matěj Walek Před 4 měsíci

  v ant man and the wasp jde cas stejne jak v quantum realm tak i v normalnim svete proc je to teda jinak v endgame

 • Saphir Topaper
  Saphir Topaper Před 4 měsíci

  Jakto ze se Prof. Hulk nevyléčil po lusknuti ?

 • puliverius
  puliverius Před 4 měsíci

  Sice Kang nemoze zmenit svoju minulost, ale vie si upravit nejaku alternativnu na svoj obraz. Co je prenho podla mna akceptovatelne.

 • fantomas
  fantomas Před 4 měsíci

  Já mám k tomu vrácení kamenů teorii, která by minimálně u kamene reality mohla fungovat. Jednoduše na ně použil kámen času jako doktor strange na jablko. U teseraktu by to možná nějak šlo, ale u Lokiho žezla to asi nepůjde.

 • Strejda LP
  Strejda LP Před 4 měsíci

  Je prý potvrzeno že se do black panthera vrátí killmonger ;)

 • Mety5onlineCZE
  Mety5onlineCZE Před 4 měsíci

  Díky všechno teď chápu

 • Radek Kubera
  Radek Kubera Před 4 měsíci +3

  Kapitán Amerika na tu lavičku mohl přijet klidně autobusem......Věděl přesně kdy odcestoval do minulosti.

 • Michal Májka :D
  Michal Májka :D Před 4 měsíci

  Spíš mě zajímá jak vrátil kámen duší když, strážcem kamene duší byl Redskull a když se za něj obětovala Nataša tak se RedSkull stal volným nebo snad ne? Takže jak Kapitán Našel RedSkulla a jak ho přesvědčil aby se stal znovu strážcem??

  • Michal Májka :D
   Michal Májka :D Před 4 měsíci

   @Karolína dobrá myšlenka, ale je to jen myšlenka. Podle mě to není tak jednoduché:) aano je to jakási entita, jak už zmínil ve videu. Lze o tomto jenom spekulovat. Ale ta moje verze se mi líbí více. A je to dost dobrá záminka na další film

  • Karolína
   Karolína Před 4 měsíci +1

   @Michal Májka :D Red Skull už není osoba, ale jakási entita. Může být provázaný s Kamenem duši navěky. Takže když se vrátí Kámen, vrátí se i Red Skull. :)

  • Michal Májka :D
   Michal Májka :D Před 4 měsíci

   @Karolína byl k tomu určen nebo snad ne?? A když teď nic nestráží je to pořád Red Skull. Nikdo by nechtěl strážit kámen přez 70 let Takže se podle mě zdejchnul.

  • Karolína
   Karolína Před 4 měsíci

   Kdo kdy řekl, že je Red Skull volný po získání Kamene duší? :)

 • Michala Trnková
  Michala Trnková Před 4 měsíci

  Tvl. Dostala me ta tvoje věta "Tak a tet se to trochu zkomplikuje" 😂👌. Pro me je to uz tet dost zkomplikovaný

 • Zjenem 000
  Zjenem 000 Před 4 měsíci

  Tajný manžel Pegie nebo jak se to píše je kapitán Amerika mezitím druhý kapitán Amerika je ještě v ledu. Je to dost pravděpodobné protože se ten manžel nechtěl ukázat .

 • Jarmkolu Kluk
  Jarmkolu Kluk Před 4 měsíci

  Ježiš kvantová fyzika je mnohem složitějši třeba jen čast kvantové mechaniky dokáže pochopit je zlomek lidí co kdy bylo nebo bude

 • Patrik Harca
  Patrik Harca Před 4 měsíci

  Rád bych dostal nějaký link nebo něco na to jak bratři Russoové uvedli ten seznam jak jdou filmy postupně. Hledal jsem na netu, ale nikde jsem se nedočetl, že to tak oficiálně udělali bratři, jak je zmíňěno ve videu. Díky

 • Pavel H
  Pavel H Před 4 měsíci

  No a kdyz teda nejde změnit to co se uz stalo, tak vlastne Avengers nic nezměnili. Jen vytvorili nejake alternativní reality, které ovsem vracením kamenů zase zmizeli. Která realita ale potom je ta hlavní ? Ta ve které se vrátili kameny ? A kdyz ano, tak vlastne nikdo z avengers neumrel a souboj s Thanosem je teprve čeká. Jsem z toho jelen...

 • Dušan Krnáč
  Dušan Krnáč Před 4 měsíci

  Objevení Cpt. America na konci jakožto starce odporuje tomu, co je řečeno v tomto videu a tedy i tomu, jak zamýšleli Rusoové cestování časem. V zásadě bych tedy souhlasil prakticky se vším až na toho Cpt. Aby se totiž mohl na konci objevit jako stařec, musel by buď umět cestovat realitami/dimenzemi a časem, nebo by museli existovat vždy dva. Tanec s Peggy totiž mohl prožít jen v jiné realitě, než v té hlavní, nebo mohl být v hlavní realitě přítomen dvakrát - jednou u ledu, jednou jako tanečník, který zestárnul. Ve filmu vzal 4 lahvičky s Pimovými částicemi. Dvě použil na návrat sebe a Iron Mana zpět do hlavní reality v roce 2023, jednu na cestování zpět v čase aby vrátil kameny nekonečna a jednu by teoreticky použil na objevení se v hlavní realitě jako stařec; problém je, že k tomu krom navigace (kterou měl) a částic (které měl taky) potřeboval i zařízení pro cestování časem, a to tedy rozhodně neměl - existovalo jen jedno v roce 2023.