Tap to unmute

HUBNUTÍ NENÍ JEN O KALORIÍCH - 3 DŮVODY, PROČ JÍST KVALITNÍ POTRAVINY

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 9. 03. 2020
 • SportSport

Komentáře • 19

 • Martin Homola
  Martin Homola Před 2 lety +29

  Opět skvělé video!
  Už chápu tvů vysoký přijem kcal...máš totiž obrovský NEAT díky gestikulaci při točení videí :D

 • tumtereza
  tumtereza Před 2 lety +1

  Fakt super video. Info o kalorickém deficitu už je pro mě celkově dost známý, ale i tak jsem se dozvěděla zajímavý nový informace. Díky moc! :-)

 • Mariana Šimová
  Mariana Šimová Před 2 lety +2

  ahoj, nerozmýšľal si nadtým natočiť video v súvislosti s koronavírusom, ako by si riešiel tréning, keď zatvoria fitka ....

 • O. Craggy
  O. Craggy Před 2 lety +1

  Další smysluplné video. Musím jíst před spaním, beru léky na spaní a po nich je strašný hlad, i kdybych snědl 10 hamburgerů předtím . Prosím o radu, co by mě zasytilo a po čem bych nepřibíral. Jsem v normě, ale žádný ideál jako ty. Moc díky!

 • Radek Sluka
  Radek Sluka Před 2 lety +1

  Simply clever rady, díky moc.

 • GodmyX
  GodmyX Před 2 lety

  Nebo zmrzlina, donut.... :) Dobré video!

 • Tomáš F.
  Tomáš F. Před 2 lety

  Opět úžasné video, Jardo!
  I pro tohle jsem přešel hodně na paleo. Nevýhoda pro mě je, že se člověk musí naučit relativně vařit (což mě moc nebaví), je to časově náročnější a chce to plánovat dopředu. Ale zdraví máme jenom jedno, to je jasná priorita.
  Mimochodem, dnes jsem se na Seznamu ve Výzvě díval na rozhovor s imunologem prof. Václavem Hořejším, kde na téma posílení imunity říkal, že nejlepší je pohyb a hlavně zdravá skladba a množství stravy, hodně zeleniny a ovoce, a že (a to je pointa, proč to píšu) pokud toto zanedbáváme, žádnými potravinovými doplňky (vitamínové pilulky apod.) to nedoženeme. Což jen potvrzuje, co jsi říkal.
  Díky!

  • Tomáš F.
   Tomáš F. Před rokem

   Se stresem 100% souhlas. I kolegyně často říká, že když měla obchod na Kladně a chodila k ní celá Kladenská nemocnice, každej primář říkal, že za každou chorobou stojí nervy.
   Ta strava, nevím. Každý má jiné zkušenosti. Kamarádka nejí zeleninu vůbec, ale je jí 35, těžko soudit dopady na zdraví.
   Druhý kolega razí filozofii, že tělo si řekne skrze chutě.
   Je fakt, že když jsem paleo studoval, v některém zdroji byla zmínka o eskymácích, co se měli údajně živit v drtivé většině jen na tuk bohatým masem z tuleňů.
   Netuším.. Každopádně ti přeju, ať ti to dál dobře funguje a zdraví drží :)

  • Petr Mach
   Petr Mach Před rokem

   Ahoj, já mám zase jiné vlastní zkušenosti. Je mě 57 let a za sebou přes třicet let těžké práce v lese. U doktora jsem nebyl snad 15 let, infekce se mi vyhýbají a pokud mám teplotu za pár dní zase dělám. Skoro úříznutý prst bez lékařského ošetření se sám zatahl. Jídelníček dá se říct bez zeleniny a ovoce jen tak někdy na chuť. Nejdůležitější je najít v životě svoje místo kde se cítíš dobře a bez stresu, to je nejdůležitější na imunitu, to se budeš cítit silný jak šelma. Nějaká zelenina to nevytrhne. Pokud budeš ve stresu ať psychickém nebo fyzickém sebelepší jídlo je ti na nic. Navíc ta zelenina tě jenom nafoukne. Já to nejím právě z tohoto důvodu. Potřebuju do sebe dostat něco výživného a ne to blokovat nestravitelnou vlákninou.

 • Pan Křivej
  Pan Křivej Před 2 lety

  Pěkné video, ale trošku z moderního soudku a ne jen stále dokola již 100x omytých studií... Kalorie je kalorie, kilo je kilo a metr je metr. Rozdíl je ve složení peptidů, mikronutrientů a hlavně polysachrů. Za vše může mikrobiom. Na nezpracované stravě si pochutnají i kámoši ve střevě. Potom toho nevstřebáš tolik, tělo vynaloži více energie na zpracování potravy apod. Velmi jednoduše řečeno..
  Smysl dává starat se o své kámoše a krmit sebe i je. Jsme s němi symbionti ..
  (Probiotika, co koupíte na fitness obchodech jsou většinou k prdu, buď jsou již mrtvé kvůli skladování nebo je pH žaludku dodělá.)
  Není to vůbec h@te, mám rád Vaši tvorbu, spíš je to námět k dalšímu bádání a vydávání zajímavých videí :-)

  • FilipULTR
   FilipULTR Před 2 lety

   "Na nezpracované stravě si pochutnají i kámoši ve střevě." Tohle mi příjde trošku zavádějící. Oni si "pochutnají" aji na průmyslově zpracované potravě, nicméně problém je v tom, že si na ní "pochutnají" jiné druhy (z naprosté většiny ty, které pak budou produkovat pro nás špatné látky) -> například se tím sníží produkce SCFAs, u kterých se ukazuje, že mají na lidské zdraví velký efekt. Při dlouhodobé konzumaci zpracovaných potravin tedy může dojít k dysbióze a snížení střevní mikrobiální diverzity.
   A symbióza není "oboustranný prospěšný vztah" je to pouze vztah mezi organismy (komenzální, parazitický, mutualistický...) Když se mluví o "pro člověka prospěšných střevních mikroorganismech" májí se na mysli mutualistické druhy.

 • Paragán
  Paragán Před 6 měsíci

  bomba video

 • Sona Blahova
  Sona Blahova Před 2 lety +1

  Vždyť říkám,že se odstěhuju do Turecka,to jejich zralé ovoce a zelenina...Tak mi někdo nakopněte,ať už tam jsem.

  • Pan Křivej
   Pan Křivej Před 2 lety +3

   Turecko se stěhuje k nám :D Chill. Jinak doporučuji Itálii, mají skvělé HEAT Tréninky.

  • wolf majk
   wolf majk Před 2 lety

   kop

 • Pavel Novák
  Pavel Novák Před 2 lety

  Jsem moc rád, že jsi došel k tomuto, když by jsme šli dál, tak úprava špatného života spraví váhu. Jeden trenér se zajímá o život klienta a např. jedna klientka po upravení rodinných vztahů zhubla a přestaly ji bolet klouby, bez prášků, přemýšlení o jídle, počítání a bez "vycvičení kil"

 • A. Tiska
  A. Tiska Před 2 lety +1

  K tomu testosteronu. Dříve jsem dělala v nepřetržitém provozu, 12-ky, měla jsem velký výdej energie, tak jsem si pořídila Tribulus terrestris pilule, někde jsem se dočetla, že to pomáhá k nabytí svalů. Je to přírodní stimulans hladiny testosteronu, podporuje nárůst svalové hmoty, obranyschopnost. Říkala jsem si, že když už makám, jak fretka, tak ať mi rostou taky i svaly.

  • Pavel Novák
   Pavel Novák Před 2 lety +1

   @Vlad Stark Mít noční a podporu růstu, je jako nechat se mučit a hýčkat zároveň, Tělo je totiž zmatené a vyčerpané a těžko přijme nějaký zlepšovák co je prioritně pro starší lidi

  • Vlad Stark
   Vlad Stark Před 2 lety +2

   Tribulus je balast co se tyce rustu svalu.. aby byl svalovy rust vyssi formou suplementace, je třeba šáhnout po steroidech, bez kterých kulturistika dělat nejde. Raději se ale této variantě vyhnou a cvičit atleticky a hlavně zdravě. Tribulus pomáhá na zvýšení sexuálního libida u mužů, toť vše))