Jak si postavit kino? [4K]

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 12. 06. 2019
 • Díky společnosti VOIX za možnost otestovat jejich domácí kino 🙏🏼
  www.voix.cz
  voix_premium_audio
  Mimochodem, chcete se do kina podívat? Zde je soutěž :
  pBym3s3TCdPy/?igshid=9wpsnvu2f931
  Video obsahuje placenou propagaci
  🔥 Odběr kanálu
  chclip.net/channel/UCSgFxc7dM_mjQIC0zxn1zqw
  ☝🏼 Doporučené aplikace, služby a gadgety, které používám, včetně slev ☝🏼
  👉🏼 kit.com/petrmara 👈🏼
  Kamera a střih: kouzelník 🙏🏻 Marek Niessner
  👉🏼 marek_niessner 👈🏼
  👉🏼 marekniessner.com 👈🏼
  Odebírej můj newsletter
  👉🏼 www.petrmara.com/#newsletter 👈🏼
  Více:
  petrmara
  petrmara.page
  Ask.fm/petr_mara
  petrmara
  petrmara.com
  Hudba: dyalla - Mr. Optimistic
  👉🏼 soundcloud.com/dyallas/mr-optimistic 👈🏼
 • Věda a technologieVěda a technologie

Komentáře • 163

 • Kuba Kadrman
  Kuba Kadrman Před 20 dny

  Video výborný, dobře to vysvětluješ a rozumíš tomu. Sice si mluvil o tom jak kino sestavit a "představil" si moderní technologie ale hodilo by se říct jaké reproduktory a zesilovače se hodí na kino (průměr repráku, rozsach, výkon,...).

 • boxi22
  boxi22 Před 2 měsíci

  Podle me se da kvalitni kino doma postavit za relativne male penize. Jak říkáte, jedna z nejdulezitejsich veci je co nejlepsi zatemneni. Co se zvuku tyce, dulezity je center. Sam provozuji na Logitech g51 s postavenym masivnim centrem a jsem s vysledkem spokojeny. Jednu dobu jsem k tomu mel i hifi predni L/R, na kterych ted posloucham pouze hudbu, a rozdil nebyl tak vyrazny, kdyz jsem ponechal pouze hifi centr.

 • Špetla Film
  Špetla Film Před 2 měsíci

  Paráda. Já se nedávno pustil do vlastního letního kina, ale nešel jsem do žádného extrémního rozpočtu. Mobilní projektor, reproduktory JBL přes Bluetooth a bílá přenosná stěna. Funguje to dobře a není potřeba elektřiny. Mimochodem pro domácí kino projektory je dnes běžné používat černé plátno. Funguje to ve dne lépe.

 • Jimy Nes
  Jimy Nes Před 2 měsíci

  Před lety jsem měl také skoro 3m platno DPL s 5ti repro a bylo to super. Pak po přestěhování se přešlo opět k TV a to je jako z pořádnyho auta přejit na levnější, vydržel jsem to dva roky. Už jsem opět v tom. Skoro 4m obraz mazec, jen repro musím vylepšit, je to tak, zvuk dělá 70% prožitku ve filmu!!! Amen!

 • Jiri Pok
  Jiri Pok Před 3 měsíci

  Ahoj,určitě audio. Aspoň umne doma frčí i víc hudba...

 • Christian Gold
  Christian Gold Před 3 měsíci

  Asi do audia. - Procuju home office a užívám si často hudbu, navíc pokud by hudba byla výborná, stačil by mi k tomu skromnější projektor

 • Marian Gunis
  Marian Gunis Před 3 měsíci

  Ahoj Peter. S domácim kinom aj stereom mám profesionálne skúsenosti vďaka pôsobeniu v spoločnosti, ktorá predávala a realizovala High.End riešenia, obraz a zvuk. Pozeral som tú časť ohľadne sterea a teraz som si pozrel aj túto časť ohladne kina. Chcem iba doplniť, že najpodstatnejšou časťou dobrého sterea alebo kina je miestnosť. Pri stereu ale aj kine rozhoduje o kvalite akustika miestnosti. Taktiež platí, že iné zatlemnie miestnosti sa robí pri stereu a iné pri kine. Takže ak sa niekto rozhodne doma zriadiť kvalitné stereo alebo kino bez vyčlenenia miestnosti iba na tento účel bude veľmi náročné dosiahnúť v klasickej obyvačke kvalitu zostavy aj keby stála milion. Nehovorím že to nebude hrať ale nie tak ako vo vyladenej miestnosti. Keď to mám prirovnať k niečomu bez správneho utlmenia miestnosti voči nechceným odrazom alebo stojatému vlneniu absorbermi a difuzormi to bude hrať tak ako keby si mal ísť na 911 po čerstvo pooranom poli. Čo sa týka kina plus ďalšia komplikácia s velkosťou miestnosti, resp. šírkou protilahlej steny na ktorú sa bude premietať. Ak sa napr. rozhodneš mať 100"-150" obraz ale šírka steny je 3.5m treba počítať s odrazom svetla od premietanej plochy. Ak sa premieta iba na bielu stenu najhoršie riešenie. Kino vždy iba s plátnom a pri dnešných kvalitách projektorov určite šedé plátno. Odraz svetla taktiež vzniká od samotného projektora, resp. lampy. Svelo ktoré preniká cez vetracie mriežky dokáže neskutočne presvetliť cez strop celú miestnosť. A kedže kvalita obrazu závisí od kontrastu, t.j. úroveň medzi čiernou a bielou, čierna je strategicky dôležitá a všetko čo naruší tmu v miestnosti naruší aj obrazový zážitok. Takže keď to zhrniem, ak niekto si rád pozrie kvalitný film alebo koncert a záleží mu na kvalite obrazu ale má malú miestnosť rozhodne odporúčam OLED alebo QLED s uhlopriečkou čo peńaženka dovolí. Čo sa týka zvuku vďaka autokalibrácii receiverom to bude hrať avšak nie tak ako to má hrať. Na záver iba zhrniem takto, ak sa niekto rozhodne kúpiť kvalitnú zostavu a chce mať skvelý zážitok odporúčam si na tento účel vyhradiť miestnosť a vyriešiť jej akustiku. Tá je totiž základom úspechu kedy platí pravidlo, že aj malý gašparko dokáže zahrať veľké divadlo. To znamená, že v takejto miestnosti aj lacná zostavá prekvapí. Peter len tak ďalej, veľmi rád sledujem tvoje vblogy. Sú super!

 • Jaroslav Jaroslavsson
  Jaroslav Jaroslavsson Před 3 měsíci

  V tom kratkem zaberu jsem si vsiml, ze sedacka nezahrnuje operadlo tak aby si clovek mohl oprit i hlavu. Zapomel jste na jednu podle me dalsi dulezitou vec. Pokud budu sedet v kine a bude me bolet za krkem, protoze "sedolezim" na podivnem gauci, kde se nedá ani rovně sedět ani ležet, tak mi to zkazi zazitek z filmu stejne jako kdyz mi deti roztrhali vyskovy repraky na leve predni hlavni reprosoustave a zvuk je ted dosti v některych frekvencich nevyvazeny. Ale asi mate pravdu s tím ze zvuk dělá víc než obraz. Mame, no jo už je to asi 10let, projektor jen 900p a staci to. Nemám důvod kupovat nový. Promita se na cislou bílou zed, takze stredove reprosoustavy jsou jen pod obrazem. Jinak je to sestava typu 5.0 - vzhledem k tomu, že všechny reproduktory maji plný rozsah a hlavní dvojice je navíc speciálne postavená, aby začínala pod 10Hz, není nutné mít subwofer. UIznávám zásadu ze i basy musí být 3D :) Ale už několik let téměř nemáme čas se zavřít a dívat na film.

 • EzechielCZ
  EzechielCZ Před 3 měsíci

  Ahoj, moc by mě zajímalo, čím nahráváte videa a zvuk v posledních 4K klipech?/

 • Jarda radiosiesta
  Jarda radiosiesta Před 3 měsíci

  Pro mne je lepší Klasické Stereo na hudbu. U PC mám 5,1 zvuk řadu let , velký monitor a tak to nějak řeším.

 • shiny
  shiny Před 3 měsíci

  Neni pravda, ze obraz neni dulezity. To jsi jeste nezazil tenhle mega obraz aukro.cz/profesionalni-mobilni-letni-kino-6932177861

 • George Siuda
  George Siuda Před 3 měsíci

  Do paneláku je to sice taky použitelné, ale takového souseda bych nechtěl, co vyznává víru "DolbyAtmos".

 • Tomas Tesar
  Tomas Tesar Před 3 měsíci

  Po zkušenosti z postavené sestavy (cca 4,5m úhlopříčka plátna, Sony projektor, "jen" špičkové stereo, cca investice 300tis. CZK) v obývacím pokoji musím v novém bydlení vybudovat rozhodně znova. Používal jsem cca 5 let 1-3x týdně a filmy jsme si neuvěřitelně vychutnali. Běžný TV program moc nekoukáme, ale tohle za tu investici stálo. U prve skeptické manželky a přátel panovalo po vybudování silné nadšení :) Nevýhoda je, že v kině nám připadá obraz dost často malý a ne moc kvalitní :( Takže si raději pustíte lepší vizuální zážitek doma.. Audio je jiná věc. Dobré stereo potěší, ale není to prostorový zvuk kina.. Pohodlné sezení či ležení, volnost si dát pauzu, udělat drink, zajít na wc, prohodit slovo s přáteli u filmu, udělat si kino kdykoliv a podobně nyní po návštěvách kina vnímáme jako silnou výhodu také

 • Jan Krčál
  Jan Krčál Před 3 měsíci +1

  Petře, uznávám vaši profesionální práci, rád sleduji vaše videa, jednu věc ale vnímám jako malé mínus a to je vaše artikulace. Berte to jen jako tip ke zlepšení, ne jako nějaký osobní útok. Často vám vypadávají hlásky. Řeknete například "ae" místo "ale", "čoek" místo "člověk". Je to takové drmolení, které známe všichni, ale ve video výstupech by možná nemělo být. :) Odborně a kvalitou zpracování videí jste špička, to je jasné. Díky.

 • Screwface
  Screwface Před 3 měsíci

  Audio

 • DiPOCZ11
  DiPOCZ11 Před 3 měsíci

  Pro mě jako člověka studujícího filmovou školu je pro mě logicky důležitější kino než jen zvuková soustava. Ale troufnu si říct že právě zvuk tvoří 70% z filmu/zážitku jako takového, takže se musí počítat se vším tak na půl. Jinak doma máme plazmovou televizi televizi s úhlopříčkou cca 2,5 m a zvuk Dolby atmos home theatre a myslím že nemá smysl investovat do něčeho dražšího než za 200 tisíc se vším všudy. Na druhou stranu bylo by zajímavé mít klubovnu třeba s kulečníkem atd. plus domácí kino jako třeba tady ve videu.

 • Daniel Štěrba
  Daniel Štěrba Před 3 měsíci

  Vlastne nic nerekl, cekal jsem ukazku “jeho” setup kina a duvody proc prave to a ne ono. Petr trochu mlatil prazdnou slamu

 • Pavel Hosnedl
  Pavel Hosnedl Před 3 měsíci +1

  Před dvaceti lety jsem byl v Mexiku, kde náš hostitel měl v baráku domácí místnost vyhrazenou na kino. Už tenkrát měl projektor a ozvučení a pustil mi film Jackie Brown. Neskutečný zážitek a to měl technologii, která odpovídal té době. Můj sen je v baráku mít jednou přesně takovou kino místnost. Petře, díky za skvělé tipy a videa, která děláš.

 • Jiří Adámek
  Jiří Adámek Před 3 měsíci

  Mám to separované. Kvalitní stereo set na poslech hudby. O domácí kino se tolik nestarám, mám starší 5.1 kanálový zesilovač, průměrné stereo a středové repro... dokoupím nějaké levné zadky a kašlu na to :)

 • Milan Bukáček
  Milan Bukáček Před 3 měsíci

  Pro hodně lidí věřím, že má domácí kino smysl, pro mě má smysl se koukat především na dobrý film. Takže si bohatě vystačím se stereoreproduktory napojenými na zesilovač a s TV, která má asi padesát palců. Nemusím být obklopen zvukem, který vyznívá efektně. Spíše se soustředím na kvalitu daného filmu, který sleduji, než na to zda za mnou cvrdlikají v reproduktory kulky.

 • MAKdotCZ
  MAKdotCZ Před 3 měsíci

  Pro mne jednoznacne vyhrava obraz pred zvukem, respektive nejvice jsem ochoten investovat do kvalitniho sterea a pak do kvalitniho obrazu, co me asi nechava vice chladne jsou prostorova ozvuceni. To uz uprednostim podporu hdr10+, kvalitni podani obrazu, dobre zastinena mistnost. Takze budto OLED TV nebo kdyby byly neomezene finance kvalitni projektor s anamorfni predsadkou a sirokouhlym platnem ;)

 • Michal Trš
  Michal Trš Před 3 měsíci

  Vybral bych raději audio, než video, protože při poslechu soundtracku z filmu mohu podpořit svou vlastní fantazii a vzpomínky, navíc audio využiju i při jiných činnostech, než jen sledování filmů :).

 • Karel Frys
  Karel Frys Před 3 měsíci

  Mám v plánu realizovat si kino doma. V projektu budou zahrnuté akustické příčky atd... Hlavně mě ale zajímá při investici okolo 100k za audio a 100k za video životnost sestavy... nerad bych to za 5let řešil znovu!

 • Michal Habrda
  Michal Habrda Před 3 měsíci

  Ahoj super videa. P.S. Taky mám rád Zdeňka Sýkoru 😊

 • MyChannelTracks
  MyChannelTracks Před 3 měsíci

  Zkušenost z Premiere cinemas. Šel jsem na 4k a Dolny atmos film abych si to opravdu užil. A teď realita: 4k na dvacetiemtrovém plátně otřesné prostě hnus. Do kina na kvalitní obraz prostě nechoďte. A atmos? Vzhledem k to u že nejde systém naladit na 200 sedadel tak zážitek z prostoru je vždy limitován. Další věc je dost nevyvážený zvukový projev, přebasované pasáže vysoká hladina zvuku do nekvalitních repro to vše dělá dost špatný dojem. Prostorovost přebíjí doslova řev v určitých úsecích. Proto lidi raděj sleduju film v klidu doma a v kvalitě.

 • MyChannelTracks
  MyChannelTracks Před 3 měsíci

  Jedna věc je nastavení reproduktorů a další věc je počet kanálů. Většina filmů je v 5.1 a vše navíc se dodělává přes systém. Pokud ale neposloucháte marvelovky a akčňáky taky je i 5.1 systém prakticky zbytečný. Stejně subwoofer, pokud nesledujete Promethea nebo něco podobného tak se většinu filmu vůnec nevyužije. Sám jsem přešel na 3.1 a je to velmi praktické😝

 • izak001
  izak001 Před 3 měsíci

  Pokud můžu doporučit co se plátna týče většina firem jsou absolutně Amatéři A vůbec ničemu nerozumí a prodávají něco o čem vůbec nic neví To je prostě klasika dnešní doby jistě jste slyšeli hvězdy stříbrného plátna a Ano je to přesně tak ideální plátno na promítání filmů je stříbrné ale pozor není to stříbrné jako na leštěný chrom ale je to taková víceméně 18% šedá která má v sobě odrazivé prvky právě onoho stříbra Jo takže to víceméně vypadáš a a a na tomto plátně máte nejbr levnější obraz nejlepší odrazy a nejlepší podání barev kontrastu a všeho Mimochodem když se podíváte do kina na plátno tak tam bude použito přesně toto plátno jak říkám většina firem prodává bílé ale jsou i Profesionálové kteří nabízí právě ono v uvozovkách stříbrné který 18% šedá fotografové jistě znají že 18% šedá destička se používá pro kalibraci barevné teploty přesně tuto barvu chytají i kapátka ve všech převodníky v programech proto lidi často ti někde na stín na bílé části nebo se to tom podobně kteří používají Onu destičku a používají to často i Filmaři Možná jste to viděli že první fotka nebo první záběry byly s takovou šedou deskou Tak to jenom ráda k tomu jaké si koupit plátno pokud chcete mít plátno kvalitní a dobré

 • izak001
  izak001 Před 3 měsíci

  4K je celkem jenom ohybu ano když to budu zkoumat detailně trochu tam rozdíl je kde poznám rozdíl úplně brutálně například déšť popřípadě šumící tráva která se hýbe a různé jemné detaily Proto taky firmy jenž prodávají takto velké monitory či televize Pouštějí jako demo právě onen déšť je to i na CHclip nebo vodopády a tak dále Každopádně pokud je film zajímavý tak detaily člověk nezkoumá zjistil jsem že kvalitní full HD film který je udělán ve velmi kvalitním kodeku Takže žádné Microsoft nebo Apple kodeky pak víceméně není na 4K rozdíl A to mám 4k monitor na který hledím relativně zblízka a má velikost bodů asi tak jako jste zvyklí na starších mobilech tedy body vůbec nejsou vidět hol 32 34 palcové monitory mají dostatečně jemný rastr takže vidět Není jí možná pod lupou chilli ze svého pohledu můžu říct že 4K film není zas takový rozdíl A to hlavně v tom když mě chytne tak se na něho Dívám ponořím se do děje a pak detaily nezkoumám rozdíl mezi polovičním HD vidím Samozřejmě pokud chce někdo porno a chce zkoumat detaily pak ať si jednoznačně stáhne 4K ale jinak to fakt moc velký rozdíl není Skoumal o to víc lidí protože jsem tento monitor měl v době kdy to nebylo zcela běžné spouštěli jsme si nějaké věci které si nejdřív pouštěli na standardních monitorech a pak na tom mojem a skutečně jsme se shodli na tom že to zas tak velký rozdíl není a právě je to rozdíl Jenom tam kde obrovské množství nějaké malé věci jako právě ta pohybující se tráva kapky vody a podobné věci tam je to víceméně uchvacující běžném filmu který je mimochodem i úmyslně mazlí aby měl takovy Cinematic Look což třeba porno není proto je tam víceméně rozdíl a taky protože tam lidi zkoumají detail jak říkám u filmu detaily nezkoumá t říkám to jako člověk který tuto techniku vlastní jinak Jen tak mimochodem pokud bych si dnes kupoval projektor tak si asi koupím ten laserový projektor od Xiaomi Takový ten co se postaví ke zdi a promítá to nahoru má opravdu kvalitní obraz a stojí o něco méně než stojí běžné projektory u nás stejně kvality Z mého pohledu dává projektor větší smysl než televize a to hlavně z toho že je výrazně lehčí výrazně menší a je přenositelné zatímco velká televize je extrémně těžká mrcha s kterou se jen tak nehne

 • Lukáš
  Lukáš Před 3 měsíci

  pro mě rozhodně investice do dobré audiosestavy, než kino :) na filmy koukám minimálně, ale hudba jede pořád ;)

 • izak001
  izak001 Před 3 měsíci

  No ono to vyladění není zase tak potřeba víceméně jsou to spíš kecy protože ono to funguje tak jako tak stačí se posadit plus mínus doprostřed Každopádně úplně automaticky to umí udělat reciver i například od Yamahy které dodávají mikrofon který je spojen a provede kalibraci úplně automaticky je to natolik triviální že to zvládají věci staré 10 a více let Já jsem se na to asi tak před deseti lety díval nakonec jsem se na to vykašlal a nic takového jsem si nekoupil nebo sedím plus mínus mezi bednami a blbosti Neřeším protože už mě to přestalo bavit každopádně mnoho zařízení to dokáže úplně běžně a není to skutečně nic složitého koneckonců sluch celkem nepřesný a skutečně to nemusí být přesné a prostorový zvuk si člověk užije A jsou to jenom prodejní marketingové kecy jak navýšit cenu za trochu chytřejší zesilovač Já třeba doma reciever ani nemám protože nepotřebuji tahat obraz a zvuk a různě to převádět to všechno Linux umí v základu a já doma spotřební elektroniku již nemám jsou to pro mě vyhozené peníze takže nemám ani televizi místo toho mám obrovský monitor hifi zesilovač jsem vyměnil za relativně malý možná méně kvalitnější ale s optickým vstupem a zvuk je dostatečný u počítače já mám dokonce malé monitory a už jsem si je nechal Ačkoliv jsem tam měl výrazně kvalitnější bedny kterým odešla vyhybka kterou jsem opravil Takže mám teď doma jedna lepší bedny ale ty moc nepoužívám už jsem si nechal ty studiové monitory které hrají možná mírně ale ne tak moc víceméně to skoro není poznat Možná je to jenom pocitově v basech ona hudba je hodně o pocitech Ao tom na co je člověk zvyklý

 • izak001
  izak001 Před 3 měsíci

  to je dost směšné K kvalitnímu prostorovém zvuku stačí dva kvalitní reproduktory samozřejmě vícepásmové není třeba jich mít víc a už jsou taky jenom dvě A tyto dva reproduktory to umí bez problémů nasimulovat stačí k tomu jenom průměrný receiver tedy nejen zesilovač ale popravdě on to už dneska umí udělat i počítač takže i ovladače ve windows v Linuxu tím tuplem prostě umí spočítat prostorový zvuk tak aby je výborně přehrává pouze na dvou bednách Žádný člověk nepozná rozdíl skutečně i když jsou bedny před ním umí to udělat zvuk způsobem že se mu zdá že jsou za ním to samé umí sluchátka stačí si podobné videa pustit na CHclip například virtuální kadeřník nebo pro létající helikoptéra kde i na dvou repracich nebo na sluchátka uslyšíte že vám léta helikoptéra podal hlavy a nebo že že se pohybuje holič který vám stříhá nůžkami takže jestli někdo tvrdí že potřebuje více repráků je to hlupák a o zvuku neví vůbec nic a pak je smutné že něco takového tvrdí někomu jinému jak říkám tuto věc si může každý vyzkoušet doma na libovolný repracich nebo na sluchátkách a potom ať posoudí

 • Petr Fuk
  Petr Fuk Před 3 měsíci

  Až budu mít tu možnost tak bych investoval do kina.
  Ideálně obraz seskládaný z více displejů (klidně i z mobilních telefonů) a někde ve vedlejší místnosti pořádnou serverovnu, vzhledem k tomu co to bude stát tak se kvalitní reprosoustava v tomhle ztratí.

 • Peter Onger
  Peter Onger Před 3 měsíci

  Takéto veci riešia mladý chlapci, čo nevedia čo má v živote zmysel.
  Múdry človek sa venuje veciam, ktoré si ani nemusí kupovať ako šport, komunikácia s rodinou a priateľmi, vzdelávanie a podobne.

 • Lukáš Repka
  Lukáš Repka Před 3 měsíci

  Petře, díky za další fajn video. Sám mám doma "jen" 2k TV (139 cm), ale kino mám 5.1 s reprem MAGNAT Monitor Supreme 1000 + AVR Pioneer. Zvuk upřednostňuju. Stavíme nyní dům a tam už to kino stěhovat nebudu (manželka má na kino jiný názor), takže tam chci jen nějaký kvalitní soundbar se subwooferem. Podle recenzí a testů takový soundbar (za 20-35 k Kč) splní stejnou úlohu jako oněch 5.1 reproduktorů, neboť využívá fázový posun zvuku u stěny a o strop... Vyzkoušeno nemám, ale musím tomu věřit. Kvalitní zvuk chci i nadále a repro bohužel bude muset jít z domu... Ale mám trošku jiný dotaz - zmiňujete kvalitu streamu na Apple TV. Sám mám doma kvanta originál Bluray disků, ale v dnešní "online" době mi dává smysl právě apple tv nebo jiná podobná služba, kde si film koupím (za cca polovinu ceny bluray) a mám ho pořád "u sebe". Na dovolené, na chatě, nebo jen třeba ve vlaku (když tam bude wifi) si můžu svůj zakoupený film pustit třeba na tabletu... Co mi ale nedává smysl je to, že kvalita filmového zvuku na apple tv není stejná ve všech jazykových mutacích (dabing), mám tím na mysli to, že originál zvuk (například většinou anglická zvuková stopa) je na Bluray třeba v Dolby Atmos a na Apple tv je v Dolby Atmos taky. Posud je to OK. Ale dabovaná stopa (třeba česká) je na bluray DD5.1, někdy i DTS a jsou i fimy (například Kill Bill) kde je DTS HD MA. Ale na Apple Tv je česká stopa jen v pitomém stereu 2.0!! Proč proč proč? Osobně upřednosťnuji originální zvukovou stopu, ale třeba děti chtějí u animáčů dabing a je škoda to mít jen ve stereu, když už člověk to kino doma má a hlavně když vím, že na bluray je ten film uplně v poho v 5.1... Dokud na tomto apple nezapracuje, tak pro mne má asi smysl dál filmy kupovat na bluray... :-(

 • Josef Jakub Jestřáb
  Josef Jakub Jestřáb Před 3 měsíci

  Presne toto ted resim a toto video mi nahralo. A odpoved zni dle praxe, ze zvuk jsem si uz koupil, na poradny obraz is pockam. V realu jsem koupil av reciever a kvalitnejsi (ted zatim jen 5+1, planuji jeste dokoupit 2 ) repro. Mam teoretickou podporu DOLBY ATMOS dle recieveru a APPLE TV, tech filmu, ktere to ale na iTunes podporuje, neni zatim mnoho ;-(.
  Zatim pouzivam stary projektor a horsi TV, ale chci mit kvalitni projektor a to ceka na zatemneni mistnosti. Nicmene jako misto na poslech uz se to pomalu krystalizuje. Nastavene to mam pomoci mikrofonu a sw od recieveru.

 • Martin Fojtl
  Martin Fojtl Před 3 měsíci

  Super video, ale líbilo by se mi, kdyby byla vybrána třeba nějáká sestava i cenově dostupnější :)

 • Jan Berka
  Jan Berka Před 3 měsíci

  Myslím, že tyhle "problémy" asi nikdy řešit nebudu. Kino je kino. Tohle je bohužel jen zbytečné rozhazování peněz, které většina z nás stejně nemá. Ale jinak fajn obsah.

 • Charvis 1
  Charvis 1 Před 3 měsíci +1

  Obojí, měl jsem dobrý zvuk a malou TV, teď mám plátno a je to jinde.

 • stanik4444
  stanik4444 Před 3 měsíci

  no 100K za repro prezentovaný jako nejlepší poměr cena výkon? :) mám projektor za 15 a repro za 5 a myslím si, že se dostanu na 90% Vaší kvality :)

 • Karel Nekola
  Karel Nekola Před 3 měsíci

  Za mě ideál investovat do zatemněné místnosti na poslech audia. :) Maximální relax.

 • Daniel Habrda
  Daniel Habrda Před 3 měsíci

  Za mě je určitě důležitější mít to kino :) Každopádně základ je ten zvuk, přesně jak říkáš. Ten dělá až 70% obsahu filmu, z pohledu dojmu na diváka... i když ne vědomě.

 • Viggy
  Viggy Před 3 měsíci +2

  Já uznávám spíše video.
  Video jako vždy senzační!

 • Michal Oravec
  Michal Oravec Před 3 měsíci +1

  Domace budget kino u mna 4k curved samsung tv a basic samsung soundbar so sub. Ez a pod 1k€.

 • Tomáš Čtrnáct
  Tomáš Čtrnáct Před 3 měsíci

  Ahoj Petře, kdybych měl chuť udělat video, jak ty věci spolu fungují tzn. projektor - kino - zdroj signálu, kolik věcí je potřeba zapínat adpo. dost to řeším mám přípravu kabelů ve stropě, repro dráty vyvedené, ale nevím jak to udělat ať nemám 4 ovladače mohu pouštět klasickou TV a pak popř. netflix díky moc

 • Martin Kohout
  Martin Kohout Před 3 měsíci +1

  Podle mě první slabé video. V podstatě jen omýlání faktu toho že je zvuk důležitější než obraz. #sorrypetře

 • Leoanrd Vök
  Leoanrd Vök Před 3 měsíci

  Já zvučím veřejné akce a festivaly, když to řeknu blbě, za těch 12 milionu což je cena sestavy z předchozího videa mám osvětlení a zvuk který stačí pro až 15 000 lidí na otevřeném venkovním prostoru.

 • Patrik Korta
  Patrik Korta Před 3 měsíci

  Ahoj Peťo, určitě bych investoval do kvalitnější repro soustavy, v dnešní době se dá koupit celkem kvalitní 4K televize za slušný peníz. Já si osobně myslím, že to na domácí podmínky stačí ale zvuk je základ. A mohl bys mi poradit ktere kino v praze je nejkvalitnější co se zvuku i obrazu týče? Protože za novinky si klidně zaplatím a raději si zajdu přímo do kina. Díky!

 • Petr Svoboda
  Petr Svoboda Před 3 měsíci

  Mam. Ale kvalitativne bohuzel jinde. Projektor za 30t a zvuk posloucham vetsinou ze sluchatek za 10t...

 • Mikulasbiro
  Mikulasbiro Před 3 měsíci

  Skorej kvalitnejsie stereo ako priestorovy zvuk.
  Na to aby som si staval kino doma by som potreboval pridat dalsiu miestnost cisto len kino ;)

 • Thomas Coastline
  Thomas Coastline Před 3 měsíci

  Diky za zajimave video! Pro me urcite vetsi smysl ma zvuk - prostor pro poslech cili rozdelil bych budget na zarizeni + zmereno a upravu stavebni akustiky, protoze sebelepsi sestava je k nicemu, pokud nemate akusticky upravenou mistnost. Stojate vlny, odrazy apod. dokazou se zvukem udelat neuveritelnou neplechu a pak vyuzijete treba 50% potencialu toho, jak dana sestava “umi” hrat.

 • Jakub Levý
  Jakub Levý Před 3 měsíci

  Já bych radši šel do zvuku než do kina :D. Ale kino mít by bylo taky fajn :D.

 • JeronimooV
  JeronimooV Před 3 měsíci

  Strávím denně na CHclip hodně času, ať už poslechem hudby, nebo koukáním na videa, ale na film si nejsem schopen najít čas. Přitom se seznam toho, co chci vidět, stále rozšiřuje. Co řeším u pozorování filmu: 1) Čas, náladu a klid, 2) Zvuk, 3) Obraz. Stejný zážitek jako v kině nebudu mít doma nikdy (není prostor ani finance), takže se tou myšlenkou, na konci videa, moc nemusím zabývat, ale priority jsem napsal. V době vypalování filmů na CD a později DVD, jsem se na stejný film díval vícekrát, dnes už jen půlkou oka a půlkou ucha, když běží opakovaně v televizi a já si projíždím odebírané kanály na YT, jako třeba Vás :)

 • Jacob Keys
  Jacob Keys Před 3 měsíci

  Na 100% audio sestava protoze na dobrej obraz se muzu podivat na “blbym” Macbook Pro, ale zvuk mi nic nenahradi🙈👌🏼

 • Karel Petrůj
  Karel Petrůj Před 3 měsíci

  Ahoj, video super, jak jsem byl ve voix tak jsem řešil samozřejmě kvalitní zvuk a i video. Narazil jsem na problém, že Apple TV zvládne streamovat videa, ale není to ideální. Protože záleží kam si pro ten film sáhne a když máte film na NAS tak to jde přez nějakou aplikaci která nemusí být až tak dobrá co se kvality týče. Takže si chce rozmyslet kde ty filmy budu mít. Můj názor je, že je nejzajímavější multimediální přehrávač který zvládne i BD a i streaming z NASU. Jinak je opravdu nejdůležitější zvuk o proti obrazu, obraz jen dokresluje celkový prožitek z filmu. Samozřejmě si chce také uvědomit jak velkou místnost na kino mám.

 • Kovi T
  Kovi T Před 3 měsíci

  Takhle uvolnene by to bylo super i na priste..zadny stul, dialog jako nauceny. Tohle je jina kava..Super..
  A kazdopadne audio..(bez televize)..jen sednout, poslouchat s relaxovat.

 • Petis Markus Huhtimo
  Petis Markus Huhtimo Před 3 měsíci

  Jednoznačně kvalitní audio, pak teprve obraz... P.s.Díky za další skvělé video! :-)

 • Ján Malar
  Ján Malar Před 3 měsíci

  Počúvať hudbu na 3D zostave je celé zle mení ten pravý attack a samotný prejav hudby. receiver pre domáce kino nigdy nezahrá hudbu tak ako stereo zosilňovač 120ooo za 5.1. 7.1. alebo 2.0.

 • Tony G
  Tony G Před 3 měsíci +1

  Jakožto majitel bytu s omezeným prostorem, tak jsem pro nějakou velkou TV, pohodlné křesla a sluchátka za 10-15 a víc tisíc, které mohu použít na více věcí.

 • Stanislav Grundza
  Stanislav Grundza Před 3 měsíci

  Určitě bych raději lepší zvuk kvalitní Full HD úplně stačí , ale pokud to hraje na chrastítkách není to kino a raději bych se na to vykašlal a pustil si telku. Kino musí mít mohutný basy a musíte slyšet zvuky které jste dříve z toho filmu neslyšel jak jste řekl zvuk dělá zážitek a tím jste si taky sám odpověděl.

 • JDMB
  JDMB Před 3 měsíci

  Ja by som si izbu nezaložil reprom a preto som si kúpil LG sk 10 a som veľmi spokojní