Jak si postavit kino? [4K]

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 12. 06. 2019
 • Díky společnosti VOIX za možnost otestovat jejich domácí kino 🙏🏼
  www.voix.cz
  instagram.com/voix_premium_audio/
  Mimochodem, chcete se do kina podívat? Zde je soutěž :
  instagram.com/p/Bym3s3TCdPy/?igshid=9wpsnvu2f931
  Video obsahuje placenou propagaci
  🔥 Odběr kanálu
  chclip.net/channel/UCSgFxc7dM_mjQIC0zxn1zqw
  ☝🏼 Doporučené aplikace, služby a gadgety, které používám, včetně slev ☝🏼
  👉🏼 kit.com/petrmara 👈🏼
  Kamera a střih: kouzelník 🙏🏻 Marek Niessner
  👉🏼 instagram.com/marek_niessner/ 👈🏼
  👉🏼 marekniessner.com 👈🏼
  Odebírej můj newsletter
  👉🏼 www.petrmara.com/#newsletter 👈🏼
  Více:
  instagram.com/petrmara
  facebook.com/petrmara.page
  Ask.fm/petr_mara
  twitter.com/petrmara
  petrmara.com
  Hudba: dyalla - Mr. Optimistic
  👉🏼 soundcloud.com/dyallas/mr-optimistic 👈🏼
 • Věda a technologieVěda a technologie

Komentáře • 155

 • Marian Gunis
  Marian Gunis Před 3 dny

  Ahoj Peter. S domácim kinom aj stereom mám profesionálne skúsenosti vďaka pôsobeniu v spoločnosti, ktorá predávala a realizovala High.End riešenia, obraz a zvuk. Pozeral som tú časť ohľadne sterea a teraz som si pozrel aj túto časť ohladne kina. Chcem iba doplniť, že najpodstatnejšou časťou dobrého sterea alebo kina je miestnosť. Pri stereu ale aj kine rozhoduje o kvalite akustika miestnosti. Taktiež platí, že iné zatlemnie miestnosti sa robí pri stereu a iné pri kine. Takže ak sa niekto rozhodne doma zriadiť kvalitné stereo alebo kino bez vyčlenenia miestnosti iba na tento účel bude veľmi náročné dosiahnúť v klasickej obyvačke kvalitu zostavy aj keby stála milion. Nehovorím že to nebude hrať ale nie tak ako vo vyladenej miestnosti. Keď to mám prirovnať k niečomu bez správneho utlmenia miestnosti voči nechceným odrazom alebo stojatému vlneniu absorbermi a difuzormi to bude hrať tak ako keby si mal ísť na 911 po čerstvo pooranom poli. Čo sa týka kina plus ďalšia komplikácia s velkosťou miestnosti, resp. šírkou protilahlej steny na ktorú sa bude premietať. Ak sa napr. rozhodneš mať 100"-150" obraz ale šírka steny je 3.5m treba počítať s odrazom svetla od premietanej plochy. Ak sa premieta iba na bielu stenu najhoršie riešenie. Kino vždy iba s plátnom a pri dnešných kvalitách projektorov určite šedé plátno. Odraz svetla taktiež vzniká od samotného projektora, resp. lampy. Svelo ktoré preniká cez vetracie mriežky dokáže neskutočne presvetliť cez strop celú miestnosť. A kedže kvalita obrazu závisí od kontrastu, t.j. úroveň medzi čiernou a bielou, čierna je strategicky dôležitá a všetko čo naruší tmu v miestnosti naruší aj obrazový zážitok. Takže keď to zhrniem, ak niekto si rád pozrie kvalitný film alebo koncert a záleží mu na kvalite obrazu ale má malú miestnosť rozhodne odporúčam OLED alebo QLED s uhlopriečkou čo peńaženka dovolí. Čo sa týka zvuku vďaka autokalibrácii receiverom to bude hrať avšak nie tak ako to má hrať. Na záver iba zhrniem takto, ak sa niekto rozhodne kúpiť kvalitnú zostavu a chce mať skvelý zážitok odporúčam si na tento účel vyhradiť miestnosť a vyriešiť jej akustiku. Tá je totiž základom úspechu kedy platí pravidlo, že aj malý gašparko dokáže zahrať veľké divadlo. To znamená, že v takejto miestnosti aj lacná zostavá prekvapí. Peter len tak ďalej, veľmi rád sledujem tvoje vblogy. Sú super!

 • Jaroslav Jaroslavsson
  Jaroslav Jaroslavsson Před 4 dny

  V tom kratkem zaberu jsem si vsiml, ze sedacka nezahrnuje operadlo tak aby si clovek mohl oprit i hlavu. Zapomel jste na jednu podle me dalsi dulezitou vec. Pokud budu sedet v kine a bude me bolet za krkem, protoze "sedolezim" na podivnem gauci, kde se nedá ani rovně sedět ani ležet, tak mi to zkazi zazitek z filmu stejne jako kdyz mi deti roztrhali vyskovy repraky na leve predni hlavni reprosoustave a zvuk je ted dosti v některych frekvencich nevyvazeny. Ale asi mate pravdu s tím ze zvuk dělá víc než obraz. Mame, no jo už je to asi 10let, projektor jen 900p a staci to. Nemám důvod kupovat nový. Promita se na cislou bílou zed, takze stredove reprosoustavy jsou jen pod obrazem. Jinak je to sestava typu 5.0 - vzhledem k tomu, že všechny reproduktory maji plný rozsah a hlavní dvojice je navíc speciálne postavená, aby začínala pod 10Hz, není nutné mít subwofer. UIznávám zásadu ze i basy musí být 3D :) Ale už několik let téměř nemáme čas se zavřít a dívat na film.

 • EzechielCZ
  EzechielCZ Před 4 dny

  Ahoj, moc by mě zajímalo, čím nahráváte videa a zvuk v posledních 4K klipech?/

 • Jarda radiosiesta
  Jarda radiosiesta Před 4 dny

  Pro mne je lepší Klasické Stereo na hudbu. U PC mám 5,1 zvuk řadu let , velký monitor a tak to nějak řeším.

 • shiny
  shiny Před 4 dny

  Neni pravda, ze obraz neni dulezity. To jsi jeste nezazil tenhle mega obraz aukro.cz/profesionalni-mobilni-letni-kino-6932177861

 • George Siuda
  George Siuda Před 4 dny

  Do paneláku je to sice taky použitelné, ale takového souseda bych nechtěl, co vyznává víru "DolbyAtmos".

 • Tomas Tesar
  Tomas Tesar Před 5 dny

  Po zkušenosti z postavené sestavy (cca 4,5m úhlopříčka plátna, Sony projektor, "jen" špičkové stereo, cca investice 300tis. CZK) v obývacím pokoji musím v novém bydlení vybudovat rozhodně znova. Používal jsem cca 5 let 1-3x týdně a filmy jsme si neuvěřitelně vychutnali. Běžný TV program moc nekoukáme, ale tohle za tu investici stálo. U prve skeptické manželky a přátel panovalo po vybudování silné nadšení :) Nevýhoda je, že v kině nám připadá obraz dost často malý a ne moc kvalitní :( Takže si raději pustíte lepší vizuální zážitek doma.. Audio je jiná věc. Dobré stereo potěší, ale není to prostorový zvuk kina.. Pohodlné sezení či ležení, volnost si dát pauzu, udělat drink, zajít na wc, prohodit slovo s přáteli u filmu, udělat si kino kdykoliv a podobně nyní po návštěvách kina vnímáme jako silnou výhodu také

 • Jan Krčál
  Jan Krčál Před 5 dny

  Petře, uznávám vaši profesionální práci, rád sleduji vaše videa, jednu věc ale vnímám jako malé mínus a to je vaše artikulace. Berte to jen jako tip ke zlepšení, ne jako nějaký osobní útok. Často vám vypadávají hlásky. Řeknete například "ae" místo "ale", "čoek" místo "člověk". Je to takové drmolení, které známe všichni, ale ve video výstupech by možná nemělo být. :) Odborně a kvalitou zpracování videí jste špička, to je jasné. Díky.

 • Screwface
  Screwface Před 5 dny

  Audio

 • DiPOCZ11
  DiPOCZ11 Před 5 dny

  Pro mě jako člověka studujícího filmovou školu je pro mě logicky důležitější kino než jen zvuková soustava. Ale troufnu si říct že právě zvuk tvoří 70% z filmu/zážitku jako takového, takže se musí počítat se vším tak na půl. Jinak doma máme plazmovou televizi televizi s úhlopříčkou cca 2,5 m a zvuk Dolby atmos home theatre a myslím že nemá smysl investovat do něčeho dražšího než za 200 tisíc se vším všudy. Na druhou stranu bylo by zajímavé mít klubovnu třeba s kulečníkem atd. plus domácí kino jako třeba tady ve videu.

 • Daniel Štěrba
  Daniel Štěrba Před 5 dny

  Vlastne nic nerekl, cekal jsem ukazku “jeho” setup kina a duvody proc prave to a ne ono. Petr trochu mlatil prazdnou slamu

 • Pavel Hosnedl
  Pavel Hosnedl Před 5 dny +1

  Před dvaceti lety jsem byl v Mexiku, kde náš hostitel měl v baráku domácí místnost vyhrazenou na kino. Už tenkrát měl projektor a ozvučení a pustil mi film Jackie Brown. Neskutečný zážitek a to měl technologii, která odpovídal té době. Můj sen je v baráku mít jednou přesně takovou kino místnost. Petře, díky za skvělé tipy a videa, která děláš.

 • Jiří Adámek
  Jiří Adámek Před 5 dny

  Mám to separované. Kvalitní stereo set na poslech hudby. O domácí kino se tolik nestarám, mám starší 5.1 kanálový zesilovač, průměrné stereo a středové repro... dokoupím nějaké levné zadky a kašlu na to :)

 • Milan Bukáček
  Milan Bukáček Před 5 dny

  Pro hodně lidí věřím, že má domácí kino smysl, pro mě má smysl se koukat především na dobrý film. Takže si bohatě vystačím se stereoreproduktory napojenými na zesilovač a s TV, která má asi padesát palců. Nemusím být obklopen zvukem, který vyznívá efektně. Spíše se soustředím na kvalitu daného filmu, který sleduji, než na to zda za mnou cvrdlikají v reproduktory kulky.

 • MAKdotCZ
  MAKdotCZ Před 6 dny

  Pro mne jednoznacne vyhrava obraz pred zvukem, respektive nejvice jsem ochoten investovat do kvalitniho sterea a pak do kvalitniho obrazu, co me asi nechava vice chladne jsou prostorova ozvuceni. To uz uprednostim podporu hdr10+, kvalitni podani obrazu, dobre zastinena mistnost. Takze budto OLED TV nebo kdyby byly neomezene finance kvalitni projektor s anamorfni predsadkou a sirokouhlym platnem ;)

 • Marek Quarda
  Marek Quarda Před 6 dny +2

  Užitná hodnota těch informací? :D

 • Michal Trš
  Michal Trš Před 6 dny

  Vybral bych raději audio, než video, protože při poslechu soundtracku z filmu mohu podpořit svou vlastní fantazii a vzpomínky, navíc audio využiju i při jiných činnostech, než jen sledování filmů :).

 • Karel Frys
  Karel Frys Před 6 dny

  Mám v plánu realizovat si kino doma. V projektu budou zahrnuté akustické příčky atd... Hlavně mě ale zajímá při investici okolo 100k za audio a 100k za video životnost sestavy... nerad bych to za 5let řešil znovu!

 • Michal Habrda
  Michal Habrda Před 6 dny

  Ahoj super videa. P.S. Taky mám rád Zdeňka Sýkoru 😊

 • MyChannelTracks
  MyChannelTracks Před 6 dny

  Zkušenost z Premiere cinemas. Šel jsem na 4k a Dolny atmos film abych si to opravdu užil. A teď realita: 4k na dvacetiemtrovém plátně otřesné prostě hnus. Do kina na kvalitní obraz prostě nechoďte. A atmos? Vzhledem k to u že nejde systém naladit na 200 sedadel tak zážitek z prostoru je vždy limitován. Další věc je dost nevyvážený zvukový projev, přebasované pasáže vysoká hladina zvuku do nekvalitních repro to vše dělá dost špatný dojem. Prostorovost přebíjí doslova řev v určitých úsecích. Proto lidi raděj sleduju film v klidu doma a v kvalitě.

 • MyChannelTracks
  MyChannelTracks Před 6 dny

  Jedna věc je nastavení reproduktorů a další věc je počet kanálů. Většina filmů je v 5.1 a vše navíc se dodělává přes systém. Pokud ale neposloucháte marvelovky a akčňáky taky je i 5.1 systém prakticky zbytečný. Stejně subwoofer, pokud nesledujete Promethea nebo něco podobného tak se většinu filmu vůnec nevyužije. Sám jsem přešel na 3.1 a je to velmi praktické😝

 • izak001
  izak001 Před 6 dny

  Pokud můžu doporučit co se plátna týče většina firem jsou absolutně Amatéři A vůbec ničemu nerozumí a prodávají něco o čem vůbec nic neví To je prostě klasika dnešní doby jistě jste slyšeli hvězdy stříbrného plátna a Ano je to přesně tak ideální plátno na promítání filmů je stříbrné ale pozor není to stříbrné jako na leštěný chrom ale je to taková víceméně 18% šedá která má v sobě odrazivé prvky právě onoho stříbra Jo takže to víceméně vypadáš a a a na tomto plátně máte nejbr levnější obraz nejlepší odrazy a nejlepší podání barev kontrastu a všeho Mimochodem když se podíváte do kina na plátno tak tam bude použito přesně toto plátno jak říkám většina firem prodává bílé ale jsou i Profesionálové kteří nabízí právě ono v uvozovkách stříbrné který 18% šedá fotografové jistě znají že 18% šedá destička se používá pro kalibraci barevné teploty přesně tuto barvu chytají i kapátka ve všech převodníky v programech proto lidi často ti někde na stín na bílé části nebo se to tom podobně kteří používají Onu destičku a používají to často i Filmaři Možná jste to viděli že první fotka nebo první záběry byly s takovou šedou deskou Tak to jenom ráda k tomu jaké si koupit plátno pokud chcete mít plátno kvalitní a dobré

 • izak001
  izak001 Před 6 dny

  4K je celkem jenom ohybu ano když to budu zkoumat detailně trochu tam rozdíl je kde poznám rozdíl úplně brutálně například déšť popřípadě šumící tráva která se hýbe a různé jemné detaily Proto taky firmy jenž prodávají takto velké monitory či televize Pouštějí jako demo právě onen déšť je to i na CHclip nebo vodopády a tak dále Každopádně pokud je film zajímavý tak detaily člověk nezkoumá zjistil jsem že kvalitní full HD film který je udělán ve velmi kvalitním kodeku Takže žádné Microsoft nebo Apple kodeky pak víceméně není na 4K rozdíl A to mám 4k monitor na který hledím relativně zblízka a má velikost bodů asi tak jako jste zvyklí na starších mobilech tedy body vůbec nejsou vidět hol 32 34 palcové monitory mají dostatečně jemný rastr takže vidět Není jí možná pod lupou chilli ze svého pohledu můžu říct že 4K film není zas takový rozdíl A to hlavně v tom když mě chytne tak se na něho Dívám ponořím se do děje a pak detaily nezkoumám rozdíl mezi polovičním HD vidím Samozřejmě pokud chce někdo porno a chce zkoumat detaily pak ať si jednoznačně stáhne 4K ale jinak to fakt moc velký rozdíl není Skoumal o to víc lidí protože jsem tento monitor měl v době kdy to nebylo zcela běžné spouštěli jsme si nějaké věci které si nejdřív pouštěli na standardních monitorech a pak na tom mojem a skutečně jsme se shodli na tom že to zas tak velký rozdíl není a právě je to rozdíl Jenom tam kde obrovské množství nějaké malé věci jako právě ta pohybující se tráva kapky vody a podobné věci tam je to víceméně uchvacující běžném filmu který je mimochodem i úmyslně mazlí aby měl takovy Cinematic Look což třeba porno není proto je tam víceméně rozdíl a taky protože tam lidi zkoumají detail jak říkám u filmu detaily nezkoumá t říkám to jako člověk který tuto techniku vlastní jinak Jen tak mimochodem pokud bych si dnes kupoval projektor tak si asi koupím ten laserový projektor od Xiaomi Takový ten co se postaví ke zdi a promítá to nahoru má opravdu kvalitní obraz a stojí o něco méně než stojí běžné projektory u nás stejně kvality Z mého pohledu dává projektor větší smysl než televize a to hlavně z toho že je výrazně lehčí výrazně menší a je přenositelné zatímco velká televize je extrémně těžká mrcha s kterou se jen tak nehne

 • Lukáš
  Lukáš Před 6 dny

  pro mě rozhodně investice do dobré audiosestavy, než kino :) na filmy koukám minimálně, ale hudba jede pořád ;)

 • izak001
  izak001 Před 6 dny

  No ono to vyladění není zase tak potřeba víceméně jsou to spíš kecy protože ono to funguje tak jako tak stačí se posadit plus mínus doprostřed Každopádně úplně automaticky to umí udělat reciver i například od Yamahy které dodávají mikrofon který je spojen a provede kalibraci úplně automaticky je to natolik triviální že to zvládají věci staré 10 a více let Já jsem se na to asi tak před deseti lety díval nakonec jsem se na to vykašlal a nic takového jsem si nekoupil nebo sedím plus mínus mezi bednami a blbosti Neřeším protože už mě to přestalo bavit každopádně mnoho zařízení to dokáže úplně běžně a není to skutečně nic složitého koneckonců sluch celkem nepřesný a skutečně to nemusí být přesné a prostorový zvuk si člověk užije A jsou to jenom prodejní marketingové kecy jak navýšit cenu za trochu chytřejší zesilovač Já třeba doma reciever ani nemám protože nepotřebuji tahat obraz a zvuk a různě to převádět to všechno Linux umí v základu a já doma spotřební elektroniku již nemám jsou to pro mě vyhozené peníze takže nemám ani televizi místo toho mám obrovský monitor hifi zesilovač jsem vyměnil za relativně malý možná méně kvalitnější ale s optickým vstupem a zvuk je dostatečný u počítače já mám dokonce malé monitory a už jsem si je nechal Ačkoliv jsem tam měl výrazně kvalitnější bedny kterým odešla vyhybka kterou jsem opravil Takže mám teď doma jedna lepší bedny ale ty moc nepoužívám už jsem si nechal ty studiové monitory které hrají možná mírně ale ne tak moc víceméně to skoro není poznat Možná je to jenom pocitově v basech ona hudba je hodně o pocitech Ao tom na co je člověk zvyklý

 • izak001
  izak001 Před 6 dny

  to je dost směšné K kvalitnímu prostorovém zvuku stačí dva kvalitní reproduktory samozřejmě vícepásmové není třeba jich mít víc a už jsou taky jenom dvě A tyto dva reproduktory to umí bez problémů nasimulovat stačí k tomu jenom průměrný receiver tedy nejen zesilovač ale popravdě on to už dneska umí udělat i počítač takže i ovladače ve windows v Linuxu tím tuplem prostě umí spočítat prostorový zvuk tak aby je výborně přehrává pouze na dvou bednách Žádný člověk nepozná rozdíl skutečně i když jsou bedny před ním umí to udělat zvuk způsobem že se mu zdá že jsou za ním to samé umí sluchátka stačí si podobné videa pustit na CHclip například virtuální kadeřník nebo pro létající helikoptéra kde i na dvou repracich nebo na sluchátka uslyšíte že vám léta helikoptéra podal hlavy a nebo že že se pohybuje holič který vám stříhá nůžkami takže jestli někdo tvrdí že potřebuje více repráků je to hlupák a o zvuku neví vůbec nic a pak je smutné že něco takového tvrdí někomu jinému jak říkám tuto věc si může každý vyzkoušet doma na libovolný repracich nebo na sluchátkách a potom ať posoudí

 • Petr Fuk
  Petr Fuk Před 6 dny

  Až budu mít tu možnost tak bych investoval do kina.
  Ideálně obraz seskládaný z více displejů (klidně i z mobilních telefonů) a někde ve vedlejší místnosti pořádnou serverovnu, vzhledem k tomu co to bude stát tak se kvalitní reprosoustava v tomhle ztratí.

 • Peter Onger
  Peter Onger Před 6 dny

  Takéto veci riešia mladý chlapci, čo nevedia čo má v živote zmysel.
  Múdry človek sa venuje veciam, ktoré si ani nemusí kupovať ako šport, komunikácia s rodinou a priateľmi, vzdelávanie a podobne.

 • Lukáš Repka
  Lukáš Repka Před 6 dny

  Petře, díky za další fajn video. Sám mám doma "jen" 2k TV (139 cm), ale kino mám 5.1 s reprem MAGNAT Monitor Supreme 1000 + AVR Pioneer. Zvuk upřednostňuju. Stavíme nyní dům a tam už to kino stěhovat nebudu (manželka má na kino jiný názor), takže tam chci jen nějaký kvalitní soundbar se subwooferem. Podle recenzí a testů takový soundbar (za 20-35 k Kč) splní stejnou úlohu jako oněch 5.1 reproduktorů, neboť využívá fázový posun zvuku u stěny a o strop... Vyzkoušeno nemám, ale musím tomu věřit. Kvalitní zvuk chci i nadále a repro bohužel bude muset jít z domu... Ale mám trošku jiný dotaz - zmiňujete kvalitu streamu na Apple TV. Sám mám doma kvanta originál Bluray disků, ale v dnešní "online" době mi dává smysl právě apple tv nebo jiná podobná služba, kde si film koupím (za cca polovinu ceny bluray) a mám ho pořád "u sebe". Na dovolené, na chatě, nebo jen třeba ve vlaku (když tam bude wifi) si můžu svůj zakoupený film pustit třeba na tabletu... Co mi ale nedává smysl je to, že kvalita filmového zvuku na apple tv není stejná ve všech jazykových mutacích (dabing), mám tím na mysli to, že originál zvuk (například většinou anglická zvuková stopa) je na Bluray třeba v Dolby Atmos a na Apple tv je v Dolby Atmos taky. Posud je to OK. Ale dabovaná stopa (třeba česká) je na bluray DD5.1, někdy i DTS a jsou i fimy (například Kill Bill) kde je DTS HD MA. Ale na Apple Tv je česká stopa jen v pitomém stereu 2.0!! Proč proč proč? Osobně upřednosťnuji originální zvukovou stopu, ale třeba děti chtějí u animáčů dabing a je škoda to mít jen ve stereu, když už člověk to kino doma má a hlavně když vím, že na bluray je ten film uplně v poho v 5.1... Dokud na tomto apple nezapracuje, tak pro mne má asi smysl dál filmy kupovat na bluray... :-(

 • Josef Jakub Jestřáb
  Josef Jakub Jestřáb Před 6 dny

  Presne toto ted resim a toto video mi nahralo. A odpoved zni dle praxe, ze zvuk jsem si uz koupil, na poradny obraz is pockam. V realu jsem koupil av reciever a kvalitnejsi (ted zatim jen 5+1, planuji jeste dokoupit 2 ) repro. Mam teoretickou podporu DOLBY ATMOS dle recieveru a APPLE TV, tech filmu, ktere to ale na iTunes podporuje, neni zatim mnoho ;-(.
  Zatim pouzivam stary projektor a horsi TV, ale chci mit kvalitni projektor a to ceka na zatemneni mistnosti. Nicmene jako misto na poslech uz se to pomalu krystalizuje. Nastavene to mam pomoci mikrofonu a sw od recieveru.

 • Martin Fojtl
  Martin Fojtl Před 6 dny

  Super video, ale líbilo by se mi, kdyby byla vybrána třeba nějáká sestava i cenově dostupnější :)

 • Jan Berka
  Jan Berka Před 6 dny

  Myslím, že tyhle "problémy" asi nikdy řešit nebudu. Kino je kino. Tohle je bohužel jen zbytečné rozhazování peněz, které většina z nás stejně nemá. Ale jinak fajn obsah.

 • Charvis 1
  Charvis 1 Před 6 dny

  Obojí, měl jsem dobrý zvuk a malou TV, teď mám plátno a je to jinde.

 • stanik4444
  stanik4444 Před 6 dny

  no 100K za repro prezentovaný jako nejlepší poměr cena výkon? :) mám projektor za 15 a repro za 5 a myslím si, že se dostanu na 90% Vaší kvality :)

 • Karel Nekola
  Karel Nekola Před 6 dny

  Za mě ideál investovat do zatemněné místnosti na poslech audia. :) Maximální relax.

 • Daniel Habrda
  Daniel Habrda Před 6 dny

  Za mě je určitě důležitější mít to kino :) Každopádně základ je ten zvuk, přesně jak říkáš. Ten dělá až 70% obsahu filmu, z pohledu dojmu na diváka... i když ne vědomě.

 • Vojtěch Novotný
  Vojtěch Novotný Před 6 dny +2

  Já uznávám spíše video.
  Video jako vždy senzační!

 • Michal Oravec
  Michal Oravec Před 6 dny

  Domace budget kino u mna 4k curved samsung tv a basic samsung soundbar so sub. Ez a pod 1k€.

 • Tomáš Čtrnáct
  Tomáš Čtrnáct Před 6 dny

  Ahoj Petře, kdybych měl chuť udělat video, jak ty věci spolu fungují tzn. projektor - kino - zdroj signálu, kolik věcí je potřeba zapínat adpo. dost to řeším mám přípravu kabelů ve stropě, repro dráty vyvedené, ale nevím jak to udělat ať nemám 4 ovladače mohu pouštět klasickou TV a pak popř. netflix díky moc

 • Martin Kohout
  Martin Kohout Před 6 dny +1

  Podle mě první slabé video. V podstatě jen omýlání faktu toho že je zvuk důležitější než obraz. #sorrypetře

 • Leoanrd Vök
  Leoanrd Vök Před 6 dny

  Já zvučím veřejné akce a festivaly, když to řeknu blbě, za těch 12 milionu což je cena sestavy z předchozího videa mám osvětlení a zvuk který stačí pro až 15 000 lidí na otevřeném venkovním prostoru.

 • Patrik Korta
  Patrik Korta Před 6 dny

  Ahoj Peťo, určitě bych investoval do kvalitnější repro soustavy, v dnešní době se dá koupit celkem kvalitní 4K televize za slušný peníz. Já si osobně myslím, že to na domácí podmínky stačí ale zvuk je základ. A mohl bys mi poradit ktere kino v praze je nejkvalitnější co se zvuku i obrazu týče? Protože za novinky si klidně zaplatím a raději si zajdu přímo do kina. Díky!

 • Petr Svoboda
  Petr Svoboda Před 6 dny

  Mam. Ale kvalitativne bohuzel jinde. Projektor za 30t a zvuk posloucham vetsinou ze sluchatek za 10t...

 • Mikulasbiro
  Mikulasbiro Před 6 dny

  Skorej kvalitnejsie stereo ako priestorovy zvuk.
  Na to aby som si staval kino doma by som potreboval pridat dalsiu miestnost cisto len kino ;)

 • Thomas Coastline
  Thomas Coastline Před 6 dny

  Diky za zajimave video! Pro me urcite vetsi smysl ma zvuk - prostor pro poslech cili rozdelil bych budget na zarizeni + zmereno a upravu stavebni akustiky, protoze sebelepsi sestava je k nicemu, pokud nemate akusticky upravenou mistnost. Stojate vlny, odrazy apod. dokazou se zvukem udelat neuveritelnou neplechu a pak vyuzijete treba 50% potencialu toho, jak dana sestava “umi” hrat.

 • Jakub Levý
  Jakub Levý Před 6 dny

  Já bych radši šel do zvuku než do kina :D. Ale kino mít by bylo taky fajn :D.

 • JeronimooV
  JeronimooV Před 6 dny

  Strávím denně na CHclip hodně času, ať už poslechem hudby, nebo koukáním na videa, ale na film si nejsem schopen najít čas. Přitom se seznam toho, co chci vidět, stále rozšiřuje. Co řeším u pozorování filmu: 1) Čas, náladu a klid, 2) Zvuk, 3) Obraz. Stejný zážitek jako v kině nebudu mít doma nikdy (není prostor ani finance), takže se tou myšlenkou, na konci videa, moc nemusím zabývat, ale priority jsem napsal. V době vypalování filmů na CD a později DVD, jsem se na stejný film díval vícekrát, dnes už jen půlkou oka a půlkou ucha, když běží opakovaně v televizi a já si projíždím odebírané kanály na YT, jako třeba Vás :)

 • Jacob Keys
  Jacob Keys Před 7 dny

  Na 100% audio sestava protoze na dobrej obraz se muzu podivat na “blbym” Macbook Pro, ale zvuk mi nic nenahradi🙈👌🏼

 • Karel Petrůj
  Karel Petrůj Před 7 dny

  Ahoj, video super, jak jsem byl ve voix tak jsem řešil samozřejmě kvalitní zvuk a i video. Narazil jsem na problém, že Apple TV zvládne streamovat videa, ale není to ideální. Protože záleží kam si pro ten film sáhne a když máte film na NAS tak to jde přez nějakou aplikaci která nemusí být až tak dobrá co se kvality týče. Takže si chce rozmyslet kde ty filmy budu mít. Můj názor je, že je nejzajímavější multimediální přehrávač který zvládne i BD a i streaming z NASU. Jinak je opravdu nejdůležitější zvuk o proti obrazu, obraz jen dokresluje celkový prožitek z filmu. Samozřejmě si chce také uvědomit jak velkou místnost na kino mám.

 • Kovi T
  Kovi T Před 7 dny

  Takhle uvolnene by to bylo super i na priste..zadny stul, dialog jako nauceny. Tohle je jina kava..Super..
  A kazdopadne audio..(bez televize)..jen sednout, poslouchat s relaxovat.

 • Petis Markus Huhtimo
  Petis Markus Huhtimo Před 7 dny

  Jednoznačně kvalitní audio, pak teprve obraz... P.s.Díky za další skvělé video! :-)

 • Ján Malar
  Ján Malar Před 7 dny

  Počúvať hudbu na 3D zostave je celé zle mení ten pravý attack a samotný prejav hudby. receiver pre domáce kino nigdy nezahrá hudbu tak ako stereo zosilňovač 120ooo za 5.1. 7.1. alebo 2.0.

 • Tony G
  Tony G Před 7 dny +1

  Jakožto majitel bytu s omezeným prostorem, tak jsem pro nějakou velkou TV, pohodlné křesla a sluchátka za 10-15 a víc tisíc, které mohu použít na více věcí.

 • Stanislav Grundza
  Stanislav Grundza Před 7 dny

  Určitě bych raději lepší zvuk kvalitní Full HD úplně stačí , ale pokud to hraje na chrastítkách není to kino a raději bych se na to vykašlal a pustil si telku. Kino musí mít mohutný basy a musíte slyšet zvuky které jste dříve z toho filmu neslyšel jak jste řekl zvuk dělá zážitek a tím jste si taky sám odpověděl.

 • iJuraj
  iJuraj Před 7 dny

  Ja by som si izbu nezaložil reprom a preto som si kúpil LG sk 10 a som veľmi spokojní

 • Aleš Matyásek
  Aleš Matyásek Před 7 dny

  Zdravím Petře,
  Zajímal by mě ještě názor zda jít cestou poskladat si audio sestavu z jednotlivých komponentu, nebo si koupit hotovou sestavu ? Pokud se zrovna bavíme o cenove hladině 100-150k CZK, mám konkrétně nemysli highend sestavu od BOSE, měl jste někdy příležitost vyzkoušet ? Popřípadě bych 100% doporučoval zkusit, za mě absolutní špička co se tyče zvuku.
  Díky za odpověď

 • Vojtěch Soukup
  Vojtěch Soukup Před 7 dny +2

  Já bych rozhodně dal přednost kvalitní hudbě

 • adam karbus
  adam karbus Před 7 dny

  Já mám doma FullHD projektor optoma, platno 100” a reproduktory JAMO S 426 HCS 3 + subwoofer JAMO SUB 210 HG, denon reciever pouštním na tom jak filmy tak ps4 a jsme tedy moc spokojen a to mě to nestalo úplně statisíce. Jen je teda potřeba mít zatemneno. Ale filmy jsou úplně někde jinde než na TV. Můj názor.

 • Patres
  Patres Před 7 dny

  Keď už strácať čas hraním tak preco na konzole??? Hlavne mi príde dosť divne pripájať konzolu za 350€ k audiu za 4000€. Z PC dostaneš oveľa lepší obraz a hlavne OVEĽA lepší zvuk ktoré to kino lepšie využije. Nie je to rozumnejšia voľba keď peniaze moc neriešiš?

 • Jaroslav Abraham
  Jaroslav Abraham Před 7 dny

  Určite audio ... dobrá hudba sa dá pocuvat kedykoľvek na film treba viac času ktorý nemáme pri dvoch malých deťoch

  • Zemla
   Zemla Před 6 dny

   svoje osobne problemy sem netahaj :-)

 • Jan Kopřiva
  Jan Kopřiva Před 7 dny +2

  Ahoj Petre, mam pocit, ze si se trosku pustil na tenky led, jde videt, ze tady asi nemas moc zkusenosti ( nehodnotim, jak moc to je pp video), ale skutecne kvalitni zvuk, a ted myslim obycejne, stare stereo, udela vetsi wow, nez lepsi obraz. Tady se asi zhodneme. I DTS bude lepsi, jak Dolby pro logic, kde mas zadky v monu, vs. sest kanalu ve sve vlastni stope, ALE, a ted se vratim k tem stereo reprakum, skutecne je potreba, aby to hralo i z podzadku? Copak to lidi neslysi? Ano, byl sem v dolby atmos kine jak soukromem, tak komercnim, ale porad mi unika ten smysl, proc? Dnesni sila audia neni jen o vykonu a poctu repraku, ale prave o tom, jak malo repraku ti navodi ten dojem, ze jsou vlastne vsude.

 • Ivo
  Ivo Před 7 dny +8

  Předpokládal jsem, že tam bude zmíněn ten konkrétní případ domácího kina za 120tis...

 • mira kubes
  mira kubes Před 7 dny

  Za mě také kino, bohužel jsem se nesposunul výše za ty léta co ho mám , rodina, děcka. Sestavu repro kolem 25 tis., stahovací plátno jako kdysi Petr :), zobrazovadlo projektor LCD od Panasonicu, reciever, souhlasím s tím zvukem, dodává emoce k filmu, byl bych rád kdyby jsi pak ukázal svoji sestavu pro inspiraci :), díky za videa

 • 12mok12
  12mok12 Před 7 dny +4

  Audio vs Video? Audio! :-)

 • Kristián Kríž
  Kristián Kríž Před 7 dny

  Geniální. Děkuji za tohle video, protože podobný témat je jen na zahraničních kanálech a tohle je i v zajímavém podání 🙏.

 • Tomáš Pek
  Tomáš Pek Před 7 dny

  To je to samé jako když vybíráš novou telku, taky chceš mít nejlepší poměr cena/výkon do určitého rozpočtu. Takže můžeš mít třeba plátno a projektor + sestavu reproduktorů, ale musíš počítat že to bude stát majlant a pohybuješ se v relaci 200 000 a víc, nebo si prostě pořídíš třeba OLED tv + třeba Harmann Kardon sestavu a jsi tam třeba za 200 litrů a víc. Je to o tom udělat kompromis mezi tím kolik na to máš a tvou představou a tím co za svoje peníze můžeš dostat✌️😊

 • Marian Kavalec
  Marian Kavalec Před 7 dny +1

  Ahoj Petre, super video, mna trochu rusi to modre blikanie na pristroji vpravo dole, ale len trochu :)

 • Jeka Michal - CZE-EU
  Jeka Michal - CZE-EU Před 7 dny

  S tím zvukem plně souhlasím !!!

 • David Kajan
  David Kajan Před 7 dny +1

  jednoznacne audio ako ste povedali emocie ..

 • Ladislav Hořák
  Ladislav Hořák Před 7 dny +5

  Určitě do zvuku... Protože si dokážu představit ten luxusní chill 😀 přijít tam a mimo ty filmy si pouštět hudbu

  • Raddish
   Raddish Před 5 dny

   Moc rádi Vás ve VOIXu uvidíme ;) , Radek VOIX.

 • Leo Zeman
  Leo Zeman Před 7 dny

  Pro mě, milovníka filmů, je rozhodně lepší investice do domácího kina. Btw dík za toto video, protože ano, je mně sice teprve 17 let ale už teď přemýšlím, že až a jestli budu jednou stavět dům tak právě kvuli lásce k filmům bych si udělal i místnost k filmům určenou. Toto mě docela dost rozšířilo obzor, ještě jednou díky. :) (video kvalitka, stejně jako ostatní)

 • Jiří Červený
  Jiří Červený Před 7 dny +38

  Teďka trošku bokem, ale taky úhel pohledu. Přijde mi, že je dneska děsnej trend se zavřít doma, koupit si tam běžeckej pás, domácí kino, bazén, super kávovar a prakticky se nehnout ze svojí izolace. Vždyt je super si zajít na bazén, do kavárny, do kina, prostě mezi lidi. U dost lidí ze svého okolí postrádám balanc mezi láskou k technologiím a normálním sociálnim životem. :-)

  • Marek Sýkora
   Marek Sýkora Před 6 dny +1

   @Dvaid Petr Jo, ten popcorn je prasárna. Škoda že není zákaz cokoliv jíst v kině tak jako to bylo dřív.

  • Dvaid Petr
   Dvaid Petr Před 6 dny +7

   Máte sice pravdu, ale je rozdíl si vychutnat film doma s dobrým jídlem a pitím a hlavně v klidu, než mezi lidmi, kteří vás budou otravovat chroupáním popcornu. Tím nechci tvrdit ani A nebo B, jen chci říct, že na všem si najdete něco.

  • Marek Sýkora
   Marek Sýkora Před 6 dny

   Přesně. Vykašlat se na bazén doma a chodit na koupák. Větší plocha, víc lidí, větší zábava.

  • Milan Medek
   Milan Medek Před 7 dny +1

   Presne tak. Plus se resi vic kvalita vseho, nez prozitek.

 • Martin Kovalda
  Martin Kovalda Před 7 dny +1

  Super video, díky.
  Jinak já rozhodně dávám přednost kvalitě zvuku než kvalitě obrazu.

 • Richard Zadak
  Richard Zadak Před 7 dny

  Já bych řekl že pokud doma nemá někdo místnost která je určena pouze pro kvalitní audio a má menší rozpočet tak se to dá řešit kvalitními sluchatky.

 • Fufa LP
  Fufa LP Před 7 dny

  Ahoj, kdy bude recenze na MacBook Air 2018?

 • Václav Berný
  Václav Berný Před 7 dny

  Jako Netflix je fajn, ale hodina obsahu má max 6 GB (ve 4K). Takovýhle bitrate je dobrý při full hd, 4K chce alespoň 20GB/h. :)

  Btw: 1080*1920 (FullHD rozlišení) * 60 (snímků za sekundu) * 60 (minut) = 7,5 GB - velikost jedné hodiny nekomprimovaného FullHD videa

  • Václav Berný
   Václav Berný Před 7 dny

   @Radek Srb Nojo, říkal jsem si, že naposledy mi to vyšlo víc. Dík. :)

  • Radek Srb
   Radek Srb Před 7 dny

   ještě * 60 (sekund) * 3 (barvy)

 • Ladislav Šmíd
  Ladislav Šmíd Před 7 dny

  audio

 • Martin Uher
  Martin Uher Před 7 dny

  Skvělé video, seznam konkrétních komponent bys nasdílel? Jinak za mě spíše kino, než pouze audio aparaturu. Hudbu vnímám jako něco "mobilního" co si berou s sebou.

 • Muscle man
  Muscle man Před 7 dny +2

  Ja bych určitě upřednostnil obraz před zvukem

 • Hendork
  Hendork Před 7 dny

  Všiml jsem si že už moc nenosíš apple watch .... čím to ? 🤔

 • Jan Richtr
  Jan Richtr Před 7 dny

  Kino

 • Petr Duben
  Petr Duben Před 7 dny

  Kvalitní nekomprimovaný prostorový zvuk vnímám více než kvalitu obrazu. Ideální jsou živé koncerty na UHD BD nosičích.

 • Martin Nykodym
  Martin Nykodym Před 7 dny +3

  Dobré video. S tím názorem že zvuk dělá na zážitku z filmu většinový podíl nemůžu jinak než souhlasit. Já sám sem si cca 6 let na zpět, poskládal audio sestavu značky Klipsch za nějakých 70 tisíc a ani jednou se mi nestalo, že bych někdy utracených peněz litoval. Naopak i po letech mám ze sledování filmů na této sestavě hřejivý pocit. Za mě palec nahoru.

  • Mik Krom
   Mik Krom Před 7 dny

   Martin Nykodym cítím to podobně, i když v poněkud “osekané” stereo verzi v podání Focal monitorů za 15k 😀

 • Deepy Bass
  Deepy Bass Před 7 dny

  Já bych dal přednost audio sestavě na poslech hudby.

 • Jogino222
  Jogino222 Před 7 dny +1

  Takáto zostava kina je tak pre 0,1% obyvateľstva, možno tak do nejakej vilky :)
  Mám klasické kino v byte LG HB954PB funguje super aj po 8 rokoch a v spojení s LG telkou cez simplink je to pekne všetko zosynchronizované.
  Ide tak max. na polovičný výkon, lebo inak by ma susedia asi hnali :)

 • tobinem jojojo
  tobinem jojojo Před 7 dny

  Může projektor svítit černou?

  • Petr Lunak
   Petr Lunak Před 6 dny

   Svítit 100% černou nemůže, ale v praxi je to tak, že téměř černou svítí, vzhledem k principu, jak se obraz na plátno dostává a jak se obraz vytváří. U LCD projektorů je princip úplně stejný jako u LCD TV. Zdroj světla (lampa) prosvěcuje lcd panely a z tohoto nedokonalého principu je zřejmé, že jednak nevznikne nikdy 100% černá, druhak nějaké světlo vždycky projde, takže lze s nadsázkou říci, že lcd projektor "svítí černou", i když ve skutečnosti je to velmi tmavá šedá.

  • Peter Mydliar
   Peter Mydliar Před 7 dny +1

   @DeviR11 A co je na tom divneho? Ved prave preto musi byt pri projekcii tma. Inak nemas kontrast a hlavne ciernu :)

  • DeviR11
   DeviR11 Před 7 dny

   Peter Mydliar to se mi nějak nezdá, to by znamenalo, že když se budu dívat na film v nezatemněné místnosti, tak ty místa, která by měly být černé, budou v barvě plátna, ne?

  • Peter Mydliar
   Peter Mydliar Před 7 dny +1

   Pochopitelne nemoze, to je jedna z chyb vo videu. Projektor vyraba ciernu tak, ze v danom mieste kde ma byt cierna farba jednoducho pixle nie su osvetlene/aktivne. Tma na platne je vlastne ta cierna....

 • Jan Beránek
  Jan Beránek Před 7 dny

  Jsem jediný kdo má posunutý zvuk?

 • Tomas Konopac
  Tomas Konopac Před 7 dny

  :) taková klasická recenze . Já vnímám domácí kino jako věc co do baráku nechci . Pro mě je priorita klasický zvukoví stereo High-End a kvalitní 4 K televize . :)

 • Michal B
  Michal B Před 7 dny +2

  Petře, opět zajímavý pohled z tvé strany. Já to třeba vnímám úplně jinak. Na filmy chodím buď do kina nebo na ně koukám doma na PC (24'' monitor, kvalitní sluchátka) a z hlediska zážitku je pro mě z drtivé většiny podstatná kvalita samotného filmu. 90% zažítku tvoří obsah filmu a zbylých 10% kvalita obrazu a zvuku, můj pohled. Jinak co se týče streamovacích služeb, tak ani s vysokorychlostním internetem nedosahuje bitrate ani zdaleka Blu-ray kvalit. Dostaneš se přibližně na kvalitu 2GB BRripů z uložto, o kterých si se zmínil. Čili pro domací kino doporučuji Blu-ray nebo Apple TV

 • Jaroslav Hlbocký
  Jaroslav Hlbocký Před 7 dny +7

  Osobne mám doma kino zostavu 5.1. Vyskladaná je s Jamo 606 5.1 + AV recevier Yamaha RX-V483 + Philips 65OLED873. 7.2 zostavu mi manželka zatrhla. Vraj nebude na toľkých rárohoch utierať prach... Nie je to Ferrari ale na reálny život plne dostačujúce. Využívané denno denne na TV, Spotifi a Netflix.

 • Marek Bdzoch
  Marek Bdzoch Před 7 dny

  Dávalo by smysl místo Audio kina si koupit velmi kvalitní sluchátka ? s 3d zvukem ?

 • Z Neuman
  Z Neuman Před 7 dny

  OK 😉 a teď něco pro normální lidi 😉

  • DeviR11
   DeviR11 Před 7 dny

   Z Neuman Toho se na tomto kanale nedočkáš 😄

 • Vojta Vičar
  Vojta Vičar Před 7 dny

  Dobrý den, chci se zeptat kde mohu sehnat hudbu s velkou kvalitou (pokud možno zadarmo) dekuji a prosím vás kdy vyjde iOS 13

 • Martin Kocúrek
  Martin Kocúrek Před 7 dny

  Za mě kvalitní stereo a dá se pořád vylepšovat když jsou peníze :--)

 • Mimi Hynek
  Mimi Hynek Před 7 dny +4

  úplně o ničem. jen chlubení. velké zklamání :-(

  • Daniel Gago
   Daniel Gago Před 7 dny

   Veľké množstvo videí na CHclip je len chválenie alebo reklama. To je v pohode. Treba si z toho (prípadne z reakcií v komentároch) zobrať čo človek chce a potrebuje a hotovo...

 • Peter Mydliar
  Peter Mydliar Před 7 dny +38

  Perforovane platno nie je perforovane kvoli tomu, aby nevibrovalo kvoli subwooferom ako si hovoril,, ale preto, aby prepustalo zvuk v celom pasme zo vsetkych LCR kanalov. Tak je to mimochodom uz viac ako 50 rokov spravene aj vo vsetkych velkych kamennych kinach. Je to preto, aby reproduktory boli v idealnom horizontalnom aj vertikalnom postaveni voci obrazu (hlavne center). Vyskove repraky su zhruba v 75% vysky platna. Nevyhodou perforovaneho platna je moare a ine opticke chyby, ale aj mensia priepustnost vysok a odrazy smerom dozadu, co sa riesi akustickym panelom medzi reprosustavami. Dalsia poznamka- 4K je 4K, UHD je UHD. Hovoris o 4K, v skutocnosti je vsetko co si spomenul len UHD. Ale je to casta chyba, nejak sa to chybne zauzivalo... Ale profici by to mali brat vazne :)
  Peter, kino ako take je v historii cloveka prvy komercny priestor, ktory bol ozvuceny elektronicky- t.j. reproduktorom. Odjakziva sa do kina a filmoveho priemyslu investovali velke prachy a vsetko sa zdokonalovalo s cielom dosiahnut co najvernejsi zvuk. Vela veci si nespomenul, ale to nevadi. Nikto nevie vsetko :)

 • Jimmy Jazz
  Jimmy Jazz Před 7 dny +8

  pro většinu lidí je to za tyhle peníze nesmysl a DTS nebo Dolby atmos umí zahrát uspokojivě i mnohem levnější sestavy

  • Prypiat 0
   Prypiat 0 Před 7 dny

   Nevím proč ale 5+1 zvuk se mě prostě nelíbí když se dívám na film tak když nějaký efekt mi přilítne hned z prava tam mi intuice říká že něco se děje v pravo místo toho kdyby ten efekt vyšel normálně od plátna tak hned vím že to bylo ve filmu

 • Jakub Petržálek
  Jakub Petržálek Před 7 dny

  Od malička vyrůstám na hudbě. Na televizi koukám naprosto minimálně, filmy si pustím sem tam na telefonu/tabletu a stačí mi to. Zakládám si na kvalitním podání hudby, se studenckým životem to jde těžko, ale pořídil jsem si hi-res přehrávač a sluchátka a jsem spokojený. :)
  Skvělá tvorba, jen tak dál!

 • Jan Petřek
  Jan Petřek Před 7 dny +2

  Dobrý den , Petr Mára chtěl bych se zeptat , jestli se mi vyplatí iphone 8 , nebo počkat na iphone 8 2 v březnu.Předem děkuji za odpověď.

 • Petr Kořalka
  Petr Kořalka Před 7 dny

  Já mám rád hudbu, takže bych rozhodně raději investoval do kvalitní audio soustavy.